CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Yamaha MX-A5000
Yamaha MX-A5000 Yamaha MX-A5000 Yamaha MX-A5000 Yamaha MX-A5000 Yamaha MX-A5000 Yamaha MX-A5000 Yamaha MX-A5000

Yamaha MX-A5000

Prodej produktu byl ukončen
Litujeme, ale tento produkt byl vyprodán
Jako alternativu bychom Vám rádi nabídli:

Popis

11-kanálový koncový zesilovač, 11x170W, možnost zapojení Bi-amping, flexibilní možnosti zapojení, symetrické XLR konektory, AVANTAGE serie

Dělená konstrukce samostatného 11-kanálového zesilovače zaručující maximální studiovou kvalitu. Pro zprostředkování dokonalého zvukového zážitku MX-A5000 využívá nejmodernější dostupné technologie, stejně jako tradiční vynikající řemeslné zpracování jednotlivých detailů přispívající pro maximální čistotu reprodukovaného zvuku. V kombinaci s 11.2 AV procesorem CX-A5000 dosáhnete ohromujícího výkonu. Systém je vhodný i pro ozvučení velké prostory, kde je požadována maximální kvalita poslechu, která je u tohoto systému zaručena.

Hledáte nekompromisní řešení

- společnost Yamaha nabízí řešení kombinaci samostatného AV procesoru CX-A5000 a 11-kanálového koncového zesilovače MX-A5000. Nová vlajková loď mezi AV receivery řady Avantage nabízí nejmodernější technologie pro zpracování obrazu a zvuku. AV procesor je řešen jako 11.2 kanálový pro vynikající prostorový reálný zvuk s využitím technologie Cinema DSP HD3. Díky technologií Sabre32 od společnosti ESS technology vám Ultra DAC procesor ES9016 nabídne profesionální zpracování zvuku na studiové úrovni. Toto řešení se používá výhradně v High-End audio aplikacích a v profesionálním studiovém vybavení - společnost Yamaha jako jedna z prvních ho přenáší do vaší domácnosti.

AV procesor nabízí mimořádnou flexibilitu možných připojení,

dokonalé síťové funkce, prvotřídní technické zpracování, vynikající zvukovou kvalitu a bohatou výbavou. Hlavní předností je výborná flexibilita nejrůznějšího připojení s celou řadou pokročilých technologií, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky hledající nejnovější technologie a dokonalý zážitek při poslechu svého domácího kina nebo při klasickém stereo poslechu. Ve výbavě nechybí kvalitní phono předzesilovač umožňující připojení gramofonu bez nutnosti dokupování samostatného předzesilovače.
Nezáleží na druhu zdroje signálu, zda se rozhodnete pro blu-ray přehrávač, CD přehrávač, gramofon, internetové rádio, satelitní přijímač nebo hudbu z vašeho smart telefonu - s tímto AV receiverem si vychutnáte vaše filmy a hudbu na nejvyšší možné úrovni. Ve své výbavě nabízí moderní technologie s důrazem na celkovou čistotu, při vývoji AV receiveru kladli inženýři společnosti Yamaha velký důraz na vysokou kvalitu zvuku a výkonu. Konstrukčně jde o AV procesor, který při kombinaci z 11.2 koncovým zesilovačem MX-A5000 nabízí široké možnosti zapojení.
Díky tomuto řešení je možné využít bi-ampingového zapojení vašich předních reprosoustav nebo ozvučení ZONE 2,3 pro další místnosti. Bohatá výbava zahrnuje streamování hudby po vaší domácí síti, poslech internetových radií z celého světa, bezdrátový přenos oblíbené muziky z vašeho iPhonu díky vestavěné AirPlay technologií.

Oba TOP modely série Avantage nabízí propracovaný design a technické řešení

- přední panely jsou vyrobené z hliníku celkový dojem je velmi elegantní a profesionální jak se na danou kategorií sluší a patří. Díky všem těmto nadstandartním řešením nabízí společnost Yamaha prodlouženou záruku v délce 36měsíců.

Flexibilní možnosti zapojení

Koncový zesilovač dokáže dodávat signál pro plně hodnotný 11.2 systém. Díky flexibilnímu řešení jsou jeho možnosti zapojení opravdu různorodé. Je možné ho například použít pro konfiguraci 9.2 při bi-amp zapojení předních reprosoustav, nebo pro konfiguraci 5.1 plus si můžete ozvučit další dvě místnosti (ložnice, kuchyně) rozdílnou hudbou díky těmto možnostem lze bez problému tento zesilovač využít ve vašem multiroom systému. Propojení z řídícím předzesilovačem je možné dvěma způsoby buď klasickým CINCH konektorem nebo kvalitnějším symetrickým zapojením přes XLR konektory. Tyto dva způsoby zapojení je možné libovolně kombinovat díky jednoduchému přepnutí každého kanálu na zadním panelu zesilovače.Nekompromisní symetrické propojení XLRRušivý šum bývá nejčastěji spojován z problémem nekvalitních spojů mezi jednotlivými AV komponenty. Toto rušení bývá zdrojem problému někdy i u velmi sofistikovaných propojení mezi kvalitními AV komponenty typu předzesilovače a koncového zesilovače. Aby bylo zajištěno, že CX-A5000 a MX-A5000 nebudou negativně ovlivněny tímto problémem je k propojení použito symetrické zapojení přes XLR konektory, které je vysoce odolné proti rušení - stejný typ se běžně používá u profesionálního audio zařízení.

Robusní konstrukce

Koncový zesilovač je osazený výkonným na zakázku vyráběným toroidním transformátorem, filtraci zajišťuje zakázkový kondenzátorový blok o kapacitě 27.000µF. Symetrická konstrukce vnitřních obvodů zaručuje dokonalé technické parametry. To jsou jen některé z mnoha technických detailů, které dohromady tvoří tento vynikající koncový zesilovač. ART (Anti-Resonance Technology) dodatečná pátá noha je umístněná do středu zesilovače. Díky tomuto řešení je dosaženo lepšího rozložení celkové hmotnosti zesilovače 25kg a dál se tím minimalizuje přenos vibrací z transformátoru, tranzistorů stejně jako vibracím které by mohly být přenášeny zvenčí například vibrace z reproduktorů. Technologie „ART Wedge“ pátá noha zajišťuje, že žádné vibrace nemají negativní vliv na zvukovou kvalitu. Vnitřní část zesilovače je vyztužena příčnými členy ve tvaru "H" tak aby byl zaručen extrémně tuhý a stabilní rám. To snižuje vibrace prakticky na nulu kdy i při vysoké hlasitosti je zachována nejvyšší možná zvuková kvalita

Vnitřní uspořádání přístroje je přesně rozvrženo tak aby všechny obvody byly vedeny odděleně. Díky tomuto řešení se maximalizuje separace jednotlivých kanálů, dále se výrazně zlepšuje poměr signálu k šumu a rovněž toto řešení přispívá k dosažení širokého a otevřeného zvukové pole.

Koncový zesilovač je osazený novým ECO režimem, díky kterému můžete snížit spotřebu energie až o 20%. Pro maximální úsporu a pohodlí je možné po propojení řídícího signálu trigger společné zapínání/vypínání z řídím AV předzesilovačem. Společnost Yamaha věnuje velkou pozornost i ekologií v pohotovostním režimu je minimální spotřeba pouze 0,30W.

Parametry a specifikace:

Koncový zesilovač:

 • Počet kanálů: 11
 • Výkon: 170W (6Ω, 0,06% THD), 150W (8Ω, 0,06% THD)
 • Dynamický výkon: 190/250/350/500W (8/6/4/2Ω)
 • Frekvenční rozsah: 10Hz – 100kHz (+0/-3dB)
 • Harmonické zkreslení: 0,015% (70W/8Ω)
 • Damping faktor: ›180 (1kHz/8Ω)
 • Odstup signal/šum: 116dB
 • Nominální audio vstup CINCH: 1,0V/47kΩ
 • Nominální audio vstup XLR: 2,0V/47kΩ

Pokročilé funkce:

 • Řízení přes Trigger 12V
 • Obvod automatického vypnutí

Vstupy:

 • 11x CINCH analogové audio 
 • 11x XLR symetrické audio
 • 2x trigger (IN/OUT)

Výstupy:

 • 11 páru repro terminálů

Napájení:

 • Vstup: AC 220-240 V, 50/60 Hz
 • Maximální spotřeba: 650 W
 • Spotřeba v režimu stand-by: 0,1 W

​Provedení:

 • Rozměry: 435 x 210 x 463,5 mm (Š x V x H)
 • Hmotnost: 25,4 kg

Představení koncového zesilovače Yamaha MX-A5000Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Yamaha MX-A5000

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Yamaha
Frekvenční odezva od (Hz) 10 Hz
Frekvenční odezva do (Hz) 100.000 Hz
Šířka (mm) 435 mm
Výška (mm) 210 mm
Hloubka (mm) 463,5 mm
Hmotnost (kg) 25,4 kg