CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
Yamaha NS-5000
Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000

Yamaha NS-5000

399 000 Kč

Dostupnost: Do 5 dnů

Krátký popis

Cena včetně stojanů Yamaha SPS-5000 v hodnotě 52.000,- Kč

Popis

Když se na trhu objeví skutečný“trhák“, hned se to rozkřikne. Natož když společnost Yamaha ze svého přístavu pustí na širé moře vlajkovou loď – na trh byla uvedena v roce 2016 v Tokiu. Nový standard v oblasti výkonu a kvality má podobu dvojice reproduktorových systémů, jež jsou moderní, extrémně lesklého vzhledu a s okázalou vizáží. Je možné mít tento set dokonce i s volitelnými designovými stojany, které vyřeší všechny problémy s umístěním reproduktorové sestavy.

 

  • Vlajková loď Yamahy v regálových reproduktorech stanovuje nový standard přednesu a kvality
  • Nově vyvinutá bránice vytváří akustickou rychlost srovnatelnou s bránicí z beryllia
  • Nově vyvinuté R.S. (Resonance Suppresion) komory potlačují nechtěné resonance v středních a vysokých frekvencí
  • Twisted Flare Port
  • Pečlivě vyrobená laminované překližka z břízy z ostrova Hokkaido
  • Nově vyvinutá technologie Acoustic Absorber eliminuje nutnost odzvučených materiálů a vrací hudbě originální znění
  • Cena za pár včetně stojanů Yamaha SPS-5000 v hodnotě 52.000,- Kč

 

Impozantní vzhled

Co je na tomto modelu nejokatější, je jeho špičkový, elegantní design. Zajímavostí je, že vychází z legendárního NS-1000M. Lesklý černý klavírní povrch je zárukou lepšího akustického výkonu bez šumu, takže radost je bez hranic. Reproduktory se pyšní zejména inovativní konstrukcí skříně, kde stěny nejsou paralelní. Díky povrchové úpravě, která má souvislost s povrchy špičkových klavírů Yamaha, vyniká svou unikátní elegancí a charismatickou vizáží. High-endové reproduktory mají nadčasový vzhled, také funkce a vybavení jsou na velmi vysoké úrovni. Celkový dojem umocňují aktuální skvěle navržené, výjimečné a silné stojany, ne náhodou také v černé barvě.

 

Novinky přímo na míru

Mnoho komponentů prochází při výzkumu inovací, modifikací, vylepšením. Většinou se hledá optimální cesta - efektivní řešení, které odpovídá danému audio modulu či sestavě, setu. V tomto případě je jím nově vyvinutá membrána. Se všemi přednostmi přináší reproduktor nástin nového technologického směru společnosti Yamaha a díky výzkumu je ve všech aspektech špičkovým High-Fidelity modelem, včetně užitých komponentů, včetně materiálů. NS-5000 stojí především na tradici přirozeného zvuku, jako všechny reproduktory Yamaha. Vzhledem k bezbarvému zvuku, široké frekvenční odezvě, konzistentní akustické charakteristice ve frekvenčním rozsahu a výhradně nízkému zkreslení je nastavená laťka téměř nepřekonatelná. To se týká vlastností výrobku, které patří k těm nejlepším ze zdrojům zvuku s vysokým rozlišením. Nově vyvinuté komory RS (Resonance Suppression) eliminují nežádoucí rezonance střední a vysoké sekce.

 

Popis a specifika

Yamaha NS-5000 s frekvenčním rozsahem 26 – 40 000 Hz dovoluje posluchačům vychutnat si akustický prožitek z hudby či jiné zvukové produkce. S tímto prvotřídním reproduktorem si lze užít bohatý, ostrý zvuk bez šumu a vibrací. K dokonalé výbavě náleží 300 mm kuželový basový měnič s membránou, která je zhotovena ze 100% Zylonu. (Zylon polymer je také používán v NASA a ve vozidlech F1, známý je svojí silou i nízkou hmotností). Je navržen s cílem poskytnout co nejširší frekvenční rozsah. Odlitý hliníkový rám zajišťuje dostatečnou tuhost, pevnost a eliminuje odpor vzduchu. Výstupní výkon je 200 W, RMS výkon 600 W. Reproduktor má citlivost 88 dB a jmenovitou impedanci 6 Ohm. Celkově tyto specifikace naznačují, že není příliš náročný na zesilovače, pokud je splněna minimálně nominální výkonnost.

 

Netradiční prvotřídní materiály

Japonský výrobce Yamaha se řídí tradičním instinktem. Ve všech třech ovladačích využívá Zylon – syntetická vlákna výjimečně vysoké pevnosti, která mají akustickou rychlost a schopnost reprodukovat nejjemnější akustické detaily bez ostrých rezonancí. Zylon dokáže reprodukovat signál s věrností téměř originální, a tak je plně schopen naplnit očekávání, týkající se moderní reprodukce hudby s vysokým rozlišením. Není tedy třeba používat přeplněné komory, které by zrušily silné rezonance uvnitř skříní. Dalším vynikajícím materiálem je ekologická vrstvená překližka, vyrobená z bílé japonské břízy z ostrova Hokkaido. Je známo, že stejné barvy, základy a leštící postupy užívá Yamaha také při výrobě stejnojmenných, světově proslulých klavírů.

 

NS-5000 R.S. komora

 

NS-5000 Acoustic Absorber

 

NS-5000 zvuk při použití příčných desek

 

Zvukové vlastnosti stojanů Yamaha SPS-5000Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Zákaznické recenze

Furda
04.02.2018

Excelentní, brilantní

Pořídil jsem si tuto repro soustavu k zesilovači Yamaha A-S3000 jako náhradu za NS-F901, přestože jsem s nimi byl relativně spokojený. Od NS-5000 jsem nicméně očekával brilantnější zvuk. Zpočátku jsem byl hodně zaskočený. Středy a výšky byly skvělé, ale s basy jsem spokojený nebyl. Pokud bylo ve skladbě mnoho basů, zejména v pásmu 20 až 100 Hz, tak byly hodně zkreslené. Musel jsem na ekvalizéru ve Foobar2000 ubírat 5 až 10 dB, aby se skladba s mnoha basy dala vůbec poslouchat. Naštěstí moje preferovaná hudba je jiná než taková, kde je příliš hodně nejhlubších basů.
Po cca 400 hodinách provozu jsem byl mile překvapen. Repro soustava NS-5000 začala skvěle přehrávat i nejhlubší basy. Již to není slabina této soustavy, jak jsem se domnívat, ale celé frekvenční pásmo je přehráváno naprosto úžasně a je radost poslouchat téměř jakoukoli hudbu, i když obsahuje příliš mnoho basů.
Yamaha o sobě oprávněně tvrdí, že jejich zvuk je "natural sound". Opravdu přirozenější zvuk jsem ještě neslyšel. Zejména zpracování vokálů je naprosto excelentní.
Brilantnímu výslednému zvuku výrazně napomáhá převodník Chord 2 Qute. Opakovaně jsem si ověřil, že výsledný zvuk je mnohem lepší přes převodník Chord, než např. přes SACD přehrávač Yamaha CD-S3000.
Takže se nenechte odradit, pokud vám repro soustava nebude hrát od počátku výtečně. Potřebuje se opravdu dlouho rozehrát, ale pak může bez obav soupeřit s jinými špičkovými repro soustavami.
Ještě jeden důležitý poznatek: NS-5000 nejlépe hrají, pokud jsou umístěny na masivní žulové podstavce.
Osobně jsem nyní nesmírně spokojený a určitě bych repro soustavu NS-5000 nevyměnil. Jednoznačně doporučuji, přestože jejich cena na hodně vysoká.

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Yamaha NS-5000

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Yamaha
Počet pásem 3
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm / Střední frekvence: 80 mm / Nízké frekvence: 300 mm
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 26
Frekvenční odezva do (Hz) 100000
Dělící frekvence (Hz) 750 / 4500
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 88
Minimální vstupní výkon (W) nespecifikováno
Nominální vstupní výkon (W) 200
Maximální vstupní výkon (W) 600
Maximální výkon - SPL (dB) nespecifikováno
Barva Černá / Piano
Šířka (mm) 395
Výška (mm) 690
Hloubka (mm) 381
Hmotnost (kg) 35
Příslušenství Chrániče měničů, zástrčka do bass reflexu