AKCE

Acoustic Energy AE300 - Ořech

SKU
ae300wal
Akční cena 14 990 Kč Běžná cena 17 990 Kč
Do 5 dnů
Cena za pár

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Recenze Martina z L-ERegálové reproduktory

  • Slim design s kompaktním rozměrem
  • Hliníkové sendvičové měniče se skvělým rozptylem
  • Vyztužený MDF kabinet 
  • Zadní bass reflex pomáhá nízkým frekvencím
  • Cena za pár

Zvuk se nese z britského impéria

Společnost s více jak 30- letými zkušenostmi na trh dodává vedle série 500 i uznávanou řadu Series 300. V zajetí modernizovaných technologií světlo světa spatřují modifikované systémy, obohacené o zvukovou lištu a subwoofer. Všechny jsou v souladu s očekávaným vysoce kvalitním konstrukčním designem, lahodícím nejenom oku uživatele.

Novinky v sérii 300

Nová řada obsahuje více vylepšení oproti základní řadě 100, jejíž moduly jsou navrženy tak, aby zlepšily zvukový výkon, estetiku a hodily se tak i do náročnějších interiérů. Nové pohonné jednotky jsou navrženy zakázkově, kromě nízkého zkreslení a výhod při manipulaci s výkonem tak poskytují bezproblémovou integraci tónů. Konstrukční charakter tvoří 28 mm hliníkový kupolový výškový reproduktor, vybavený novou technologií WDT Wide Dispersion Technology a přepracovaný 130 mm hliníkový středo-basový ovladač. Ten využívá keramický hliníkový sendvičový kužel a motor s dlouhým hodem. Bezešvé provedení skříně je dáno inertním materiálem MDF o vysoké hustotě 18 mm, včetně vlastní technologie vnitřního vyztužení. Povrchové zpracování dokončuje užití atraktivní dýhy z pravého ořechového dřeva, či klavírního vysoce lesklého černého nebo bílého laku. Tento prvotřídní balíček přináší rafinovaný, přesný a příjemný hudební zážitek.

AE300 – navrženo s láskou

Tento reproduktorový set tvoří dvojice kompaktních stojanových reproduktorů, vhodných pro malé a střední místnosti. V návaznosti na oceněný AE100 je vizualizován významný krok v kvalitě zvuku, materiálech a provedení skříně. AE300 používá nejnovější generaci technologií v podobě 130 mm pohonné jednotky se středo-basy. Tento nový řidič se může pochlubit moderním keramickým hliníkovým sendvičovým kuželem s ultra-lehlým profilem a extrémně vysokou silou, motorem je systém s dlouhým hodem. Inovován je i hliníkový výškový reproduktor o průměru 25 mm, který nabízí vysoký výkon a omezenou rezonanci pro snížení celkového zkreslení. Hlavní výhodou nového designu je vynikající disperzní charakteristika, kterou vytvářejí vlnovody s technologií Wide Dispersion Technology (WDT). 

Konstrukce a charakteristika

Každý modul tvoří inertní skříň MDF s patentovanou technologii vyztužení, odvozenou z oceněných referenčních řad. Štěrbinový kanál na zadní straně reproduktoru zvyšuje basový výstup a účinně snižuje výskyt vzduchových turbulencí s čistým nezkresleným basovým výkonem. Tento audio produkt  je dán čistými, přehlednými linkami a přináší vzrušující, velmi výkonnou prezentaci i pro náročné. Model AE300 je povrchově upraven v černé, bílé nebo saténové dýze z pravého ořechového dřeva (Piano Gloss White, Piano Gloss Black a Walnut Wood Veneer). Může být bez problémů integrován do jakéhokoli prostředí umístěním na stojanech nebo v regálech.

Z technického hlediska

Základní funkce zprovozňuje modifikovaný tweeter se středo-basovou jednotkou. Vlnovody formují akustický výstup výškového reproduktoru tak, aby odpovídal basovému reproduktoru, čímž poskytují širší místo v uživatelově poslechovém prostředí. Oba ovladače se mohou pochlubit vylepšeným rozptylem, rozšířeným basovým záběrem a celkovou provozním výkonem. Zařízení pracuje ve frekvenčním rozsahu 45 – 30 000 Hz s dělící frekvencí 2,8 kHz a citlivostí zvuku 86 dB. Špičkový SPL činí 112 dB. Manipulace s výkonem udává 100 W a impedance je 6 Ohm. Dvoucestný design je zhmotněn ve dvou kabinetech o rozměrech 300 x 175 x 260 mm. Každý z modulů váží 6,5 kg. Díky svým špičkovým vlastnostem získala tato aparatura ocenění Hi-Fi Choice, Hi-Fi World a další.

Výrobce Acoustic Energy
Počet pásem 2
Měniče Výškové: 25 mm Ø
Středo-basové: 130 mm Ø (sendvičová konstrukce, keramika, hliník)
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 45
Frekvenční odezva do (Hz) 30000
Dělící frekvence (Hz) 2800
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 86
Nominální vstupní výkon (W) 100
Maximální výkon - SPL (dB) 112
Barva Ořech
Šířka (mm) 175
Výška (mm) 300
Hloubka (mm) 260
Hmotnost (kg) 6,5
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)