Reproduktory

Obchod s kvalitní elektronikou přináší pestrou škálu elektroniky a audio s důrazem na spokojenost zákazníků. Reproduktory slouží především ke kvalitnímu poslechu.
Rozdíly ve vlastnostech jednotlivých druhů jsou opravdu značné a je tedy třeba si dobře rozmyslet, k čemu budete reproduktor využívat. Luxusní-elektronika.cz se zaměřuje pouze na kvalitní a designově vkusné výrobky, které vám poskytnou ty nejlepší služby.
Obchod s kvalitní elektronikou přináší pestrou škálu elektroniky a audio s důrazem na spokojenost zákazníků. Reproduktory slouží především ke kvalitnímu poslechu.
Rozdíly ve vlastnostech jednotlivých druhů jsou opravdu značné a je tedy třeba si dobře rozmyslet, k čemu budete reproduktor využívat. Luxusní-elektronika.cz se zaměřuje pouze na kvalitní a designově vkusné výrobky, které vám poskytnou ty nejlepší služby.

Bezdrátové reproduktory

Velmi praktickým a vkusným hudebním doplňkem je bezdrátový reproduktor. Bezdrátové reproduktory jsou vhodným doplňkem zejména na cesty, kdy nemáte možnost elektrického zdroje. Jednoduché a snadné použití je velmi praktické. Nemusíte dělat žádné kompromisy, svou oblíbenou hudbu si můžete pustit v kvalitním ozvučení kdykoliv vás napadne. je to velmi snadné. Bezdrátové reproduktory jsou určeny k venkovnímu i domácímu použití.
Reproduktory jsou na celé sestavě to nejdražší a také hlavním komponentem. Patří k nim také příslušenství.

Reproduktory k PC

Kvalitní PC reproduktory se také označují jako takzvané reprobedny. Vyberte si z bohaté nabídky reproduktorů od renomovaných výrobců. Jestliže si potřebujete koupit kvalitní reproduktory, pak vězte, že potřebujete dostatečný výkon. Věnujte pozornost také citlivosti a vhodnému frekvenčnímu rozsahu. Zvažte také možnosti, zda dát přednost reproduktorům, které jsou vybavené kabelovým nebo bezdrátovým dálkovým ovladačem. A v neposlední řadě je důležitý samotný design. Reproduktory by měly ladit do vašeho interiéru. Oblíbená je černá barva nebo dekor dřeva.

Co je to reproduktor

Reproduktory a reprosoustavy jsou elektrické přístroje, elektroakustické měniče, které dokáží přeměnit energii elektrickou na energii mechanickou a to v podobě zvuku.
Obyčejně se sestává z pohonného segmentu, membrány, do které je přiváděn vstupní signál a dalších částí. Velmi oblíbeným typem malých reproduktorů jsou sluchátka.

Dělení reproduktorů

Dle stylu vyzařování:

Tlakové ( Nepřímovyzařující ) - v tomoto případě se vkládá zvukovod mezi membránu a prostředí, do kterého akustická energie vyzařuje. Tento systém dokáže zvýšit účinnost, zaručuje dosažení vyšších vyzářených výkonů ... apod.

Přímovyzařující - zde se jedná především o basové až středové reproduktory, kde je kmitající membrána přímo navázána na prostor, do kterého je akustická energie vyzařována.

Dělení reproduktorů podle pohonu

   - elektrostatické - princip je založen vzájemném přitahování a odpuzování dvou elektrod mezi které bývá umístěna membrána z tenké folie. Na elektrostatickém principu se vzrábějí i velmi kvalitní sluchátka.

   - elektrodynamické - nejběžněji používaný princip pohonu. Bázi tvoří cívka, která se pohybuje v magnetickém obvodu mezi póly. Síla z vodiče. kterým protéká elektrický proud, způsobuje axiální pohyb membrány.

   - elektromagnetické - dnes již málo používaný systém, kdy základem je membrána, kterou pohybuje elektromagnet přitahující tuto membránu.

   - plazmové - jedná se o reproduktory, které nemají membránu a tudíž vzužívají změn tlaku vzduchu. Dnes je použití tohoto pohonu jen velmi sporadické.

   - piezoelektrické - pohon využívající piezoelektrického jevu. Výhodou tohoto pohonu je poměrně nízká cena, jednoduchá konstrukce a vysoká účinnost. Hlavní nevýhodou je však poměrně větší zkreslení.

   - pneumatické - tento způsob pohonu se v praxi téměř nepoužívá. Na podobném principu byly počátkem minulého století vyráběny gramofony.

   - další

Reproduktory dle frekvenčního rozsahu

   1. Vysokotónové (výškové) - reproduktory s frekvenčním rozsahem od 2 000 do 20 000 Hz ... a více. Vysokotónové reproduktory umožnují poslech v neuvěřitelné zvukové kvalitě.

   2. Koaxiální - obyvykle spadají do označení širokopásmových reproduktorů. Skládají se ze dvou či více měničů.

   3. Širokopásmové - aparáty s maximálním frekvenčním rozsahem je od 45 – 15 000 Hz.

   4. Hlubokotónové (basové) - vysoce kvalitní hlubokotónové reproduktory, které mohou skvěle doplnit středotónové a širokopásmové reprosoustavy. Poskztují poslech velmi kvalitních basů a hlubokých tónů. Kmitočtový rozsah těchto přístrojů je: 35 – 5 000 Hz (středobasový) a 20 – 1 500 Hz (nízkorezonanční).

   5. Středopásmové (středotónové) - rozsah středopásmových reproduktorů: 80 – 12 000 Hz.

Existuje celá řada parametrů popisujících chování reproduktorů, avšak jako nejvýhodnější se ukazují tzv. Thiele-Smallovy parametry.

Repráky

Sluchátka jsou rozhodně sympatický vynález. Ale vy nejste ani trochu sobci a chcete, aby si vaše okolí užilo hudbu s vámi. Umění povznáší ducha a sbližuje lidi. Kvalitní reproduktor, respektive reprosoustava (v praxi se totiž pro pokrytí celého pásma používá prostě reproduktorů několik) je nezbytností všech nadšenců do filmů nebo hudby. Těšíme se, až bude akutní záchvat audiofilitidy zařazen někam vedle chřipky mezi akceptovatelné důvody, kvůli kterým jste opravdu nemohli dorazit do práce nebo do školy.

Reproduktory do auta

Znáte pravidlo „kdo řídí, ten určuje hudbu”? Tak teď už ano, přejeme vám úspěšnou argumentaci u zbytku posádky vozidla. Jaké reproduktory si do auta pořídit? Především těch správných rozměrů. Bagr se vám do krabičky od sirek opravdu nevejde. I když to tedy můžete bezesporu zkusit. U reproduktorů v palubní desce se nejčastěji potkáte s rozměrem 87 mm nebo 100 mm. Ty ve dveřích mají potom 130 mm, případně 165 mm.

Dělíme je na komponentní a koaxiální. Komponentní verze se vyznačují především lepší kvalitou zvukového projevu. Toho se dosahuje tak, že jednotlivé reproduktory jsou od sebe odděleny. (Většinou to bývá výškový a středobasový reproduktor, může přibýt i basový. Už zíváte? Tak vidíte, že jsme dobře udělali, že jsme vám napsali rovnou, co to umí.) Koaxiální reproduktory oproti tomu mají výškový a středobasový reproduktor ve společném koši.

Vhodné je pohlídat si také citlivost. Udává se v decibelech, takže modří už vědí. Tento parametr vám řekne, jak nahlas bude váš reproduktor hrát. S tím souvisí také výrobci udávaný RMS výkon. Což znamená, že tento výkon můžete do reproduktoru pouštět bez rizika jeho zničení.

Reproduktory jste si koupili, takže si je taky sami namontujete. Nejen maminka má vždy pravdu, takže v tomto případě bychom se odvolali na slova zkušenějších, kteří tvrdí, že to nebývá příliš dobrý nápad.

Přenosné reproduktry

Samozřejmě jsou přenosné teoreticky úplně všechny. Jenom přenášet například stokilového miláčka od PMC je výkon hodný Herkula. To, co se tak většinou označuje u výrobců, je docela prostě kompaktních rozměrů (od malých po větší, které už se vám do kapsy nevejdou) s integrovaným akumulátorem. K dobíjení slouží buď napájecí adaptér nebo se tak děje přes USB. Mohou být ve dvou verzích, a to sice bezdrátové nebo s klasickým připojením za pomocí kabelu. Zpíváte si ve vaně? Dotáhněte to k dokonalosti také hudební kulisou a pořiďte si voděodolnou variantu reproduktoru. Samozřejmě jako jiné reproduktory si je můžete pořídit jako pasivní nebo si zakoupíte aktivní reproduktory. To potom znamená, že budou mít zabudovaný vlastní zesilovač.

Bezdrátové bluetooth reproduktory

Na co je to dobré? Ze zařízení podporujícího bluetooth (to je docela zásadní podmínka, bez toho to nejspíš celkem nepůjde) vám přehraje hudbu. Typicky se tedy jedná o reproduktory k mobilu nebo počítači. Co byste v tomto případě měli zohlednit? Především výdrž baterie. Na perpetuum mobile si zřejmě budeme muset ještě počkat. Zájemce odkazujeme na studium zákonů termodynamiky. (My to vzdáváme a jdeme si otevřít nějaký ten nenáročný lesklý magazín. Obsahující pokud možno hodně obrázků.) Tím dalším je dosah a pokud si nepořídíte zrovna model za podezřele výhodnou cenu, nemusíte se bát ani kvality zvuku.

Pokud nejste přecitlivělí a na nějaký ten kabel nehledíte, tak svět přenosných reproduktorů samozřejmě disponuje i těmi klasickými s kabelem, které se připojují přes konektor jack 3,5 mm.

Reproduktory k TV

Ti línější... pohodlnější... pardon, ekonomičtěji uvažující si rovnou pořídí domácí kino. V sestavě budete mít vše potřebné. Fajnšmekři se ponoří do hlubin internetu a technických specifikací a sestaví si celý set sami. Skládá se z televizoru, přehrávače a právě reproduktorů, kterými se budeme zaobírat my. Televize už je schopna vydávat zvuky, tak proč to mám řešit? Z běžného televizoru totiž většinou kvalitní zvuk nedostanete. Navíc si budete moci užít prostorový efekt ozvučení. Klíčové jsou tedy právě reproduktory. Respektive jejich počet. No, počet je opravdu důležitá veličina, jak se tváříte vy, když máte na výplatní pásce o tisíc korun méně? Raději zpět k reproduktorům.

Sestavy 2.1

Ta podivně znějící číslovka má svůj význam. Dvojka znamená dva reproduktory. Řidčeji se lze také setkat se sestavou 3.1, u níž je navíc ještě reproduktor středový. Jednička za tečkou vždy značí subwoofer. Jinak se mu také říká sub-basová jednotka. I subwoofer můžete mít aktivní či pasivní. A abychom řekli to nejdůležitější (konečně, že), tak toto zařízení se stará o reprodukci nejnižších frekvencí. Samozřejmě výkon ani u subwooferu není uváděn výhradně pro obveselení uživatelů, nicméně pamatujte na fakt, že je potřeba ozvučovat různě veliké prostory. Takže pokud nejste ob týden účastni pořádání soukromé technoparty, zakoupený subwoofer pravděpodobně svým výkonem na rozměry vašeho obývacího pokoje stačit bude. I subwoofery existují bezdrátové.

Sestavy 5.1

Jednička opět značí námi výše popsaný jeden subwoofer. Pětka znamená pět reproduktorů, tedy konkrétně dva zadní a tři přední. Tady už vás čeká poměrně slušný prostorový zážitek. Klíčem k němu je ale reproduktory správně rozestavět. Některé jsou schopny se dokonce samy nastavit za pomoci vestavěného mikrofonu v závislosti na tom, ve které místnosti se ocitly. U jiných modelů to budete muset provést vy. (My horujeme za snahu pokročit dále a přimět reproduktory, aby se dovedly přesunout vlastními silami na příslušné místo. Utíkající reproduktory by byly zároveň účinným prostředkem pro zlepšení fyzické kondice svých vlastníků.) Vzhledem k tomu, že nutnost rozvést po místnosti kabely k pěti přístrojům nemusí působit dvakrát esteticky, je na zvážení, zda si opět nepořídit bezdrátové verze.

Sestavy 7.1

Přibudou vám další dva zadní reproduktory. Jde spíše o pomyslnou třešničku na dortu, mnoho filmů navíc zvukovou stopou ve formátu 7.1 dosud nedisponuje.

Navigace

Produkty 1-60 z 2072

Nastavit sestupně
 1. Fonestar CB-2
  Skladem
 2. Ozvučnice do stěny pro Q Acoustics reprosoustavy
 3. AQ 32

  AQ 32

  1 290 Kč
  Do 5 dnů
 4. Magnat Interior ICP 52
  Skladem
 5. MACKIE BIG KNOB PASSIVE
  Skladem
 6. SVS SoundPath Subwoofer Isolation System - 4 kusy
  Skladem
 7. MAGNAT Interior ICP 62
  Do 5 dnů
 8. Blustream OPT41AU
  Skladem
 9. Q Acoustics Qi65CB
  Skladem
 10. MAGNAT Interior ICP 82

  MAGNAT Interior ICP 82

  Akční cena 1 990 Kč Běžná cena 2 290 Kč
  Skladem
 11. CYP AU-D21

  CYP AU-D21

  2 074 Kč
  Do 5 dnů
 12. Jamo S 81 CEN - Bílá
  Do 5 dnů
 13. Magnat IC-62 AKCE

  Magnat IC-62

  Akční cena 2 091 Kč Běžná cena 2 490 Kč
  Skladem
 14. Magnat Interior IW 610

  Magnat Interior IW 610

  Akční cena 2 099 Kč Běžná cena 2 190 Kč
  Do 5 dnů
 15. CYP AU-D12

  CYP AU-D12

  2 139 Kč
  Skladem
 16. CYP AU-D14

  CYP AU-D14

  2 182 Kč
  Skladem
 17. Numark N-Wave 360

  Numark N-Wave 360

  Akční cena 2 261 Kč Běžná cena 2 490 Kč
  Do 5 dnů
 18. AQ Tango 91

  AQ Tango 91

  2 290 Kč
  Do 5 dnů
 19. SVS SoundPath Subwoofer Isolation System - 6 kusů
 20. Klipsch CS-16C II
  Do 5 dnů
 21. WILSON Raptor Vocal - Bílá AKCE

  WILSON Raptor Vocal - Bílá

  Akční cena 2 490 Kč Běžná cena 2 990 Kč
  Skladem
 22. M-Audio BX3 BT

  M-Audio BX3 BT

  Hodnocení:
  70%
  Akční cena 2 490 Kč Běžná cena 2 690 Kč
  Skladem
 23. Cambridge C46 AKCE

  Cambridge C46

  Akční cena 2 490 Kč Běžná cena 2 990 Kč
  Do 5 dnů
 24. M-Audio BX4 AKCE

  M-Audio BX4

  Akční cena 2 589 Kč Běžná cena 3 250 Kč
  Skladem
 25. JBL Tuner 2 - Černá

  JBL Tuner 2 - Černá

  Hodnocení:
  100%
  2 590 Kč
  Do 5 dnů
 26. Cambridge Minx Min 12 - Bílá
  Skladem
 27. Cambridge Minx Min 12 - Černá
  Skladem
 28. Magnat IC-82

  Magnat IC-82

  Akční cena 2 663 Kč Běžná cena 2 690 Kč
  Skladem
 29. Magnat Interior IWQ 62 AKCE

  Magnat Interior IWQ 62

  Akční cena 2 799 Kč Běžná cena 3 490 Kč
  Do 5 dnů
 30. MACKIE CR3-X

  MACKIE CR3-X

  Akční cena 2 885 Kč Běžná cena 2 990 Kč
  Do 5 dnů
 31. MACKIE CR3-XBT

  MACKIE CR3-XBT

  Akční cena 2 889 Kč Běžná cena 3 290 Kč
  Skladem
 32. CYP AU-D41

  CYP AU-D41

  2 951 Kč
  Do 5 dnů
 33. M-Audio BX4 BT

  M-Audio BX4 BT

  2 990 Kč
  Skladem
 34. Klipsch CS-18C

  Klipsch CS-18C

  2 990 Kč
  Skladem
 35. Magnat Interior IW 810
  Do 5 dnů
 36. JBL Control One Černé
  Skladem
 37. Klipsch CS-16W

  Klipsch CS-16W

  3 190 Kč
  Skladem
 38. Denon SC-M41 - Třešeň

  Denon SC-M41 - Třešeň

  Hodnocení:
  80%
  Akční cena 3 190 Kč Běžná cena 3 390 Kč
  Skladem
 39. Denon SC-M41 - Černá

  Denon SC-M41 - Černá

  Hodnocení:
  100%
  Akční cena 3 190 Kč Běžná cena 3 390 Kč
  Skladem
 40. Jamo S 83 CEN - Bílá
  Skladem
 41. Audio Pro BT5 - Driftwood

  Audio Pro BT5 - Driftwood

  Akční cena 3 288 Kč Běžná cena 3 289 Kč
  Skladem
 42. Audio Pro BT5 - Ořech

  Audio Pro BT5 - Ořech

  Akční cena 3 288 Kč Běžná cena 3 289 Kč
  Do 5 dnů
 43. Audio Pro BT5 - Černá

  Audio Pro BT5 - Černá

  Akční cena 3 288 Kč Běžná cena 3 289 Kč
  Skladem
 44. SVS SoundPath Wireless Audio Adapter
  Skladem
 45. Gibbon 5 Banana | Monkey Banana

  Gibbon 5 Banana | Monkey Banana

  Akční cena 3 457 Kč Běžná cena 3 990 Kč
  Do 5 dnů
 46. AQ Tango 92 - Černá

  AQ Tango 92 - Černá

  Akční cena 3 480 Kč Běžná cena 3 990 Kč
  Skladem
 47. Klipsch CS-16CSM

  Klipsch CS-16CSM

  Akční cena 3 590 Kč Běžná cena 3 990 Kč
  Skladem
 48. Cambridge C155

  Cambridge C155

  3 690 Kč
  Do 5 dnů
 49. Magnat Monitor S10B - Ořech AKCE

  Magnat Monitor S10B - Ořech

  Akční cena 3 762 Kč Běžná cena 4 690 Kč
  Skladem
 50. Magnat Monitor S10B - Černá AKCE

  Magnat Monitor S10B - Černá

  Akční cena 3 762 Kč Běžná cena 4 690 Kč
  Skladem
 51. Magnat Monitor S12C - Ořech
  Skladem
 52. Magnat Monitor S12C - Černá
  Skladem
 53. Gibbon 5 Black | Monkey Banana

  Gibbon 5 Black | Monkey Banana

  Akční cena 3 790 Kč Běžná cena 3 990 Kč
  Skladem
 54. JBL B 6IC - vestavný reproduktor, 6,5" - 30 W - Bílá
 55. JBL B 6IW - dvoupásmový vestavný reproduktor, 6,5" - Bílá
 56. Audioquest FOG LIFTERS
  Do 5 dnů
 57. Bose Soundlink Flex - White smoke

  Bose Soundlink Flex - White smoke

  Akční cena 3 894 Kč Běžná cena 4 190 Kč
  Do 5 dnů
 58. Bose Soundlink Flex - Stone blue

  Bose Soundlink Flex - Stone blue

  Akční cena 3 894 Kč Běžná cena 4 190 Kč
  Do 5 dnů
 59. Bose Soundlink Flex - Černá

  Bose Soundlink Flex - Černá

  Hodnocení:
  100%
  Akční cena 3 894 Kč Běžná cena 4 190 Kč
  Do 5 dnů
 60. Fonestar SB-3611

  Fonestar SB-3611

  Akční cena 3 989 Kč Běžná cena 3 990 Kč
  Do 5 dnů

Produkty 1-60 z 2072

Nastavit sestupně