DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Acoustic Energy AE500 - Bílý lesk

SKU
ae500wht
-30%
Akční cena 34 990 Kč Běžná cena 49 990 Kč
Skladem

Regálové reproduktory

  • Slim design s kompaktním rozměrem
  • Nově vyvinuté měniče z karbonového vlákna
  • Masivní hliníkové podstavy zajistí stabilitu
  • Vyztužený kabinet metodou RSC (Resonance Suppression Composite)
  • Výhybka využívá vysokonapěťové polypropylen kapacitátory
  • Cena za pár

S láskou k hudbě

Pod značkou Acoustic Energy je nově na trhu série 500 a s ní nové modely AE500, AE509. Vynikají nově vyvinutými tweetery z uhlíkových vláken a středo-basovýmiovladači, odpovídajícími pístovému výkonu a přesnosti legendárních firemních keramických hliníkových ovladačů, navíc s vylepšeným samočinným tlumením. To zajišťuje mnohem plynulejší a průhlednější zvuk.

Novinky v sérii 500

Nový výškový reproduktor 500 Series  je vybaven inovativní 25 mm kupolí z uhlíkových vláken. Nový vlnovod je vyroben z litého hliníku WDT na vysokofrekvenčním ovladači a je umístěn v blízkosti středo-basového ovladače. Velkou roli hrají 125 mm basové měniče s novými nadměrnými 35 mm hlasovými cívkami, které poskytují vysoce dynamickou, kontrolovanou basovou odezvu. Woofer disponuje optimalizovaným motorem a systémem odpružení. Lehký materiál kužele z uhlíkových vláken zvyšuje přechodnou rychlost a čistotu.

Jedinečné reproduktory

AE500 jsou umístěny ve skříních z kompozitu RSC, jež jsou odvozeny z prestižní referenční série. Tvoří je složený vrstvený kompozit, který má výrazně snížit akustické záření skříně. Povrch skříní je z dýhy z lesklého dřeva v podobě Piano Black, Piano White nebo American Walnut. Hliníkové komponenty jsou dodávány s AE509, které tak zajišťují pevné spojení podlahy a maximální stabilitu. Tuhá kovová konstrukce snižuje interakci reproduktorů s okolím. Výsledkem je vysoká úroveň výkonu, kvality, užitné hodnoty.

Konstrukční charakteristika

Tento nový moderní produkt je dán čistými, přehlednými linkami, jež jsou vzrušující a výkonnou prezentací pro náročné. Reproduktory se snadno integrují do jakéhokoli interiéru – mohou být umístěny na stojanech nebo jako reproduktory v regálech. Materiálem výškového modulu je uhlíkové vlákno, které je mnohem lehčí a lépe tlumené, než jiné typicky tvrdé materiály. Také poskytují bleskový, překvapivý, ale přesto přirozený zvuk s jistou dávkou neutrálnosti. Nový vlnovod účinně snižuje vibrace, přenášené do výškového reproduktoru, a tak jsou zaručeny čisté, přirozené výšky. Ovladač středů a basů obsahuje nové hlasové cívky pro nízkou tepelnou kompresi a velmi vysoký faktor síly motoru. Woofer naplňuje maximální linearitu a nejnižší zkreslení, zajišťující přesnou definici středního rozsahu, zatímco lehkost materiálu kužele z uhlíkových vláken zvyšuje přechodnou rychlost a čistotu.

Funkční aspekty reproduktorů

Pro oblast přehrávání jsou důležité kondenzátory s vysokonapěťovým vinutím z polypropylenového filmu a induktory vzduchového jádra. V kritických místech slouží k optimální disperzi prostřednictvím menší velikosti akustického zdroje v oblasti křížení. Tento model využívá dvoucestný crossover. Unikátní ovladače jsou umístěny v originálních 18 mm rezonančních skříních, jejichž hlavním smyslem je výrazně snížit akustické záření skříně, které by jinak zabarvilo zvuk. Pohonný mechanismus obou reproduktorů zajišťuje frekvenční rozsah 45 – 28 000 Hz (+/-6 dB) s dělící frekvencí 2,8 kHz, akustická citlivost dosahuje hranice 87 dB. Maximální SPL je 113 dB. Při provozu je funkční výkon 120 W s impedancí 6 Ohm. Dvoucestný systém je doplněn ochrannými a esteticky navrženými tenkými tkaninovými krycími mřížkami s magnetickým připevněním. Každý z dvojice reproduktorů je 310 mm vysoký, 185 mm široký, 260 mm hluboký a váží 8 kg. Ve všech barevných dezénech s typickým klavírním leskem je tento reproduktorový set na vysoké úrovni a není lehké se rozhodnout pro jeden jediný styl. Britská značka Acoustic Energy je v povědomí uživatelů zapsána jako jedna z nejuznávanějších v audio průmyslu.

Výrobce Acoustic Energy
Počet pásem 2
Měniče Výškové: 25 mm Ø
Středo-basové: 125 mm Ø
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 45
Frekvenční odezva do (Hz) 28000
Dělící frekvence (Hz) 2800
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 87
Nominální vstupní výkon (W) 120
Maximální výkon - SPL (dB) 113
Barva Bílá / Piano
Šířka (mm) 185
Výška (mm) 310
Hloubka (mm) 260
Hmotnost (kg) 8
Vaše hodnocení