Acoustic Energy Aego3

SKU
aego3
8 490 Kč
Do 5 dnů

Aktivní satelitní reproduktory se soundbarem - kompletní sestava

  • Připojení přes Bluetooth 4.0 aptX, stereofonní propojovací kabel nebo digitální optický kabel
  • Nastavitelná hloubka basů a čistota hlasu
  • Plná kontrola pomocí dálkového ovládání
  • Kompaktní velikost, téměř kdekoli
  • Snadné nastavení a snadné použití
  • Lze umístit na zeď
  • Povrchová úprava subwooferu: texturovaná černá. Satelity: Hliník, spodek z černé pryže s černou mřížkou

Příslibem je energický zvuk

Zkraje roku 1987 byla v Londýně založena firma s cílem vyrábět reprosoustavy. Název společnosti vydržel jen pár týdnů, její zakladatelé se však rozhodli ke změně a od té doby až doposud je tento výrobce znám jako Acoustic Energy. Ve své nabídce má poměrně širokou škálu reproduktorových soustav, od lifestyle až po seriózní hi-fi s velmi přívětivými cenovkami.

Na půli cesty mezi lifestyle a hi-fi

Ve finančně nejdostupnější části výrobního programu společnosti se nachází systém Aego 3 - trojka v názvu napovídá, že jde již o třetí generaci tohoto systému. Pointou tohoto audio systému je jeho jednoduchost a nenápadnost - jde o dva menší satelity, kterým vévodí stále ještě kompaktní subwoofer. Celý komplet je proveden v jednoduchém, nevyčnívajícím designu, respektive díky jejich rozměrům přímo v regálové aplikaci.

Aego 3 Satelity

Aego je jedním z nejúspěšnějších a nejlépe přijatých produktů společnosti Acoustic Energy od jeho uvedení. Nejnovější Aego 3 udržuje základní konfiguraci řady, přitom dále zlepšuje výkon a doplňuje jej o špičkové funkce, aby byl ještě flexibilnější, než dříve. Nové kompozitní hliníkové satelity poskytují vynikající frekvenční odezvu a výrazně lepší jasnost. Celkem 35 W RMS subwoofer dodává interiéru bohatý, naplňující zvuk, zatímco nový napájecí zdroj s přepínacím režimem přináší schopnost pracovat kdekoli a současně snižovat úroveň hluku.

Vylepšená kompatibilita

Aby byly využity veškeré výhody výkonu tohoto systému, je Aego 3 vybaven analogovým linkovým vstupem, optickým digitálním vstupem a vstupem Bluetooth 4.0. Tak je zajištěna schopnost kompatibility s velkým množstvím zařízení. Pro větší komfort je přidán i dálkový ovladač. Výsledný efekt naplňuje kompaktní a elegantní reproduktorový systém, který je překvapivý svým vzrušujícím a úchvatným hudebním výkonem s velkým množstvím partnerských zařízení. 

Technická specifika

Aego 3 je dán výkonem 110 – 240 V při 50/60 Hz (65 W). Solidně technicky i esteticky zpracované bytelné tělo satelitů z hliníku disponuje rozměry 105 x 75 x 85 mm, má zkosenou podstavu, tedy energii posílá vzhůru v takovém úhlu, aby došla ze stolní desky přímo k uchu posluchače. Prakticky byl zvolen výřez na přívodní signálový kabel v základně. Dva satelity doplňuje poměrně vysoká, ale štíhlá skříň subwooferu s rozměry 350 x 195 x 307 mm. Na obou modulech je zepředu vidět jen hustá kovová mřížka, která v horní části přechází do informačního proužku diod a ovládání. Zadní panel nabízí komplexní konektivitu - jeden pár cinchů pro připojení satelitů, 3,5 mm analogový vstup a optický vstup, napájení zajišťuje klasický dvoupólový kabel. Povrchové provedení je dáno černou texturou s kovovou mřížkou.

Fenomenální poslech

Basy jsou překvapivě umírněné s decentním objemem, který dobře navazuje na projev malých satelitů. Basů je přiměřeně a s ohledem na komplet nabízejí poddajný základ, čitelný a přiměřený zvuk. Subwoofer se snaží o klidnou vyrovnanost s pocitem opravdové hloubky basů, nezastírá však zbytek pásma. Satelity překvapují velkým zvukovým formátem. Oddělení satelitů od subwooferu má také velmi pozitivní vliv na čistotu vokálního pásma, které je jemnější, hladší, energii propagují hi-fi ambice - patrná je snaha o co nejčistší zvuk. Zvuk nepůsobí ani levně, ani dutě, čímž jsou podobně koncipované systémy známy. Zejména v menším prostoru je pak celková energie adekvátní. 

Ukázka Aego Soundbar

Výrobce Acoustic Energy
Basový modul součástí
Analogový vstup Jack (3,5 mm)
Analogový výstup RCA (Phono)
Digitální vstup Optický
Digitální výstup
Síťové připojení
Lokální streamování Bluetooth
Nadstandardní BT kodek aptX™
Barva Černá
Šířka (mm) 75 (satelity)
195 (subwoofer)
Výška (mm) 105 (satelity)
350 (subwoofer)
Hloubka (mm) 85 (satelity)
307 (subwoofer)
Hmotnost (kg) 9
Příslušenství Dálkový ovladač, optický kabel (2m), stereo mini jack kabel (2m)
Vaše hodnocení