Atoll MA100 - Stříbrná

SKU
AtollMA100stribrna
12 690 Kč
Do 5 dnů

Lepší výkon, větší pohoda

Obvykle nikdo nevěří, že zvuk sám o sobě dokáže být silný. Profesionální audio scéna na to má ale spoustu šikovných a skvěle vybavených pomocníků, aby to mohlo být pokaždé ještě mnohem lepší. Vždy můžeme přivést cokoli k dokonalejšímu stavu, nikdy neházejme flintu do žita a zkusme najít to, co k vynikajícímu audio výstupu patří. Třeba takový zesilovač může být onou poslední třešničkou na dortu.

Jak na to?

Různí lidé v různé době na to šli různými cestami. Hledali řešení, inovovali a nevzdávali se. V severofrancouzské Normandii značku Atoll Electronique založili v roce 1997 bratři Stéphane a Emmanuel Dubreuilové s cílem nabídnout elektroniku high-endových parametrů i těm, kteří mají hlouběji do kapsy. A to se jim s odstupem času podařilo. Pro Atoll produkty je navíc typická nejen originální estetika, ale především je důraz kladený na kvalitu výroby. Stačí jeden pohled na zesilovač MA100, a všechno je nad slunce jasnější.

Malý, ale nenahraditelný

Mini výkonový zesilovač MA100 je vhodný zejména pro připojení za pomoci sluchátkového zesilovače, převodníku a předzesilovače HD100/120 k přehrávači MD100 a streameru MS100. Nabízí skvělý výkon, zajímavé parametry, ale hlavně úžasný zvuk. Hliníkový přední panel silný 4 mm může být vyroben v černém nebo stříbrném dezénu, a rozhodně se stylově hodí ke kompletnímu ocelovému šasi z materiálu silného 1,5 mm. Nerozlučně k němu taktéž patří plně symetrické stupně s diskrétními součástmi, pár tranzistorů MOS-FET na kanál na výstupech a 170 VA toroidní transformátor. Cesta od stereo režimu k režimu mono vede jediným možným způsobem, přemostěním.

Konektivita a možnosti

V zadní části jsou situovány konektory ve formě vstupů a výstupů. Připojení umožňuje dvojice RCA vstupu a výstupu, 2 reproduktorové výstupy, spouštěcí 12V vstup a přepínač stereo – mono.

Specifika a upřesnění

Aby zesilovač fungoval tak jak má, potřebuje mít výbavu v podobě pokročilých technologií, precizních komponentů a spolehlivé kooperace všech součástí. Zařízení funguje s výkonem 60 W RMS na kanál do 8 Ohm, 80 W RMS na kanál do 4 Ohm (230 V). Impulzní výkon sahá ku 100 W, napájení potřebuje 170 VA. Celková kapacita všech kondenzátorů je 16 600 μF. Vstupní impedance je dána 110 kOhm, citlivost zvuku vypovídá o 1,68 V. Poměr signálu k šumu má 100 dB, zkreslení je při 1 kHz 0,05%. Tento model je plně funkční při akceptaci frekvenční odezvy 5 - 200 000 Hz. Výrobci se povedlo postavit zařízení, které zbytečně nezabírá místo a s jeho umístěním v prostoru opravdu není problém – je totiž 320 mm široké, 83 mm vysoké, 230 mm hluboké a přitom váží 4 kg.

Design je jedinečný

Není ani tak důležité vědět, že francouzští mistři zvuku z Atollu nabízejí audio elektroniku v cenovém rozpětí opravdu velmi širokém. Kromě designu mají všechny jejich přístroje společné především poctivé provedení, inspirované touhou po dosažení co nejvěrnější reprodukce za rozumnou cenu. Onen specifický design spočívá spíše v unikátní jednoduchosti, přesnosti, sjednocení, což je mimochodem perfektní vizitkou návrhářského a výrobního týmu společnosti. Jak a kdy došlo k proměně filozofie a k tvrzení, že méně znamená více, u Atollu není zřejmé. Není však nic jednoduššího, než otevřít oči, uši a srdce, a nechat se unášet na vlně svých emocí z kultivovaného, příjemného zvuku.
Výrobce Atoll
Výkon na kanál (W) 60W (8Ohm), 80W (4Ohm)
Dynamický výkon (W) 100
Frekvenční odezva od (Hz) 5
Frekvenční odezva do (Hz) 200000
Odstup signál / šum (dB) 100
THD+N (%) 0,05
Analogový vstup RCA
Analogový výstup RCA (Line)
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 230
Výška (mm) 83
Hloubka (mm) 230
Hmotnost (kg) 4
Vaše hodnocení