DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

AudioQuest Mackenzie XLR 0,75m

SKU
qmackenxlr0075
7 290 Kč
Skladem

Bezkonkurenční high-endový audio kabel s konektory XLR - XLR náleží do série Rivers britského výrobce AudioQuest. Tato renomovaná společnost se prezentuje s cílem vyrábět kabely, jenž co nejméně ovlivňují procházející signál, tedy podle firemního hesla „Do no harm!“ (Neuškoď). Pokrok je vidět především v užití výběrových materiálů a nových, patentovaných technologií – PSC+, NDS, Triple Balanced Geometry a dalších.

 

  • Vodičem je měď s perfektním povrchem - PSC+ (Perfect-Surface Copper+)
  • Izolace tvořená pěnovým polyetylénem
  • 3-vrstvý karbonový systém pro eliminaci šumu (Noise-dissipation system - NDS)
  • Asymetrická trojitě-vyvažovaná geometrie - pozitivní a negativní signály mají rovnocenné vodící trasy
  • Za studena svařované konektory, oplátované zlatem
  • XLR <-> XLR

 

Amazonka severu

Kabeláž nese jméno po řece Mackenzie, její povodí je jedním z velkých, civilizací nezasažených a neporušených, přírodních míst na světě. Mackenzie je řeka 1738 km dlouhá. Celý tok však včetně zdrojnic (Otročí řekaPeace a Finlay) měří celkem 4241 km a proto je 12. nejdelší řekou světa. Povodí má rozlohu 1 805 200 km². Také ona jméno zdědila, a to po Alexandrovi Mackenziem, jenž v roce 1789 řeku objevil a splavil, když se snažil najít cestu k Tichému oceánu.

 

Dispozice kabelu

Typ Mackenzie je unikátní pevnými vodiči z mědi s perfektním povrchem. Technologie PSC+ vypovídá o špičkovém materiálu s jemným a čistým povrchem – o měkké bezkyslíkaté mědi, která se během procesu mění ve vynikající nízko-ztrátový vodič. Ve výsledné fázi pak akustika vyzařuje věrohodnost a čistotu. Audioquest má ohromující výsledky v bádání a zkoumání vhodných výrobních materiálů, užívá totiž takové, které nesou mnohem lepší výsledky v porovnání s běžně dostupnou mědí.

 

Izolace, rozptylový systém a geometrie

Další pokročilou užitou metodou je pěnová izolace se vstříknutým dusíkem, vesměs aplikovaná u veškeré audio video digitální kabeláže AudioQuest. Dusík, který je importován do tzv. „tvrdé“ pěny, způsobuje vzduchovou kapsu. Tuhý materiál totiž dovoluje vodičům v kabelu uchovat si vzájemné pozice v celé délce kabeláže a tak udržovat konzistentní impedanční charakteristiku kabelu. NDS neboli Noise-Dissipation System je rozptylový systém, který pracuje s vnějšími vlivy. Umí odstínit rušení, které slouží k uzemnění přístrojů a tak zabraňuje zvukovému pozměnění. Do třetice všeho dobrého přichází na řadu trojitě vyvážená geometrie (Triple Balanced Geometry), která umí zařídit, že kladné i záporné signály budou mít stejné, nezkreslené vodivé cesty při zakončení buď RCA, a nebo XLR konektory.

 

RCA konektory potažené stříbrem

Postříbřené konektory z fialové mědi jsou svařovány systémem sváru za studena, což není totéž, jako pájení klasickým způsobem. Pájkou spojené sváry s sebou často nesou známky značného zkreslení. Ne obráběná, nýbrž lisovaná těla konektorů vyžadují k výrobě takový kov, který minimálně ovlivní signál. Fialová měď přináší mnohem lepší výkon, než klasicky používané OFHC kovy.

 

Filozofie AudioQuest

Je známo, že u reprodukce zvuku a obrazu obvykle dochází k jeho poškození. Každý komponent a prvek přítomný v řetězci systému má za následek určitou míru zkreslení a ovlivňuje komplexní charakter signálu. Lepší kabeláž ani modernější komponenty neumějí signál zdokonalit, ale mohou méně poškodit kvalitu signálu, eliminovat zkreslení a omezit šum. Výrobním heslem, ne-li filozofií, je pro získání lepšího zvuku neničit signál aneb „Do no harm“. V zásadní strategii americké společnosti jsou pilíři designu a výroby tyto důležité aspekty -  pevné a plné vodiče, materiál vodičů, geometrie kabelu, dielektrikum. Pokročilé patentované technologie a výběrové materiály jsou vzájemně vyvážené tak, aby splňovaly ty nejlepší vlastnosti a schopnosti, nutné pro omezení zkreslení a šumu.

Výrobce AudioQuest
Analogový kabel XLR
Délka kabelu (m) 0,75
Vaše hodnocení