AudioQuest Pearl USB A↔B 0,75m

SKU
qpearlusb0075ab
990 Kč
Skladem
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Skutečnou perlou je high-endový kabel USB A samec – B samec. Současná doba je dobou digitálních souborů a žádá si kvalitní datové kabely, aby ztráty byly co nejmenší. Pevné měděné vodiče s polyethylenovou izolací s vysokou hustotou typu solid-core s dlouhými krystaly a zlacenými konektory se projevují u zvuku, ovlivňují ztráty vyšších frekvencí, barvu a prostorovost. Kabelové spoje zhoršují nebo změní signál a AudioQuest dělá vše pro to, aby změny byly minimální.

 

  • Vodič je z mědi s dlouhými zrny (Long Grain Copper - LGC)
  • Pěnová polyethylenová izolace

 

Perfektní zvuk

Roku 1982 Studio Sony představilo svoji vizi o zvuku a akustice, přičemž byly později také rozlišovány kvalitativní rozdíly mezi přehrávači. Není pravdou, že všechny S/PDIF digitální audio kabely znějí stejně. Hranice možností jsou opět někde úplně jinde. Je třeba se poučit při pořizování aparatury, a to včetně kabeláže. Kabeláž AudioQuest umí skloubit úžasné s užitečným. Pearl kabel je toho malým důkazem.

 

Kvalita vodičů a Solid Long-Grain Copper Conductors

Velkou devízou kvality kabelů jsou pevné vodiče z dlouhých měděných vláken (LGC – Long-Grain Copper). Takové vodiče umějí omezit a usměrnit zkreslení, tvořené vzájemnou interakcí vláken. Tento užitý materiál zvládá jasnější a jemnější zvuk, nežli kabely z běžné OFHC mědi.  Je v ní obsaženo méně přechodů, méně nečistot a zcela jistě podporuje i lepší výkon.

 

PE izolace

V sérii USB kabelů byla použita pěnová polyethylenová izolace. Je totiž známo, že jakýkoli pevný materiál, jenž se nachází blízko vodiče se vlastně stává součástí nedokonalého obvodu. Izolace kabelů a desky plošných spojů při pohlcování energie způsobuje ztráty. Částečně je tato energie ukládána a poté vypuštěna v podobě zkreslení. Tento typ izolace je plněn vzduchem, jelikož vzduch absorbuje nulovou energii a též platí, že polyethylen je nízkoztrátový. Co se týče zkreslení, pak všechny tyto ukazatele jsou přijatelné. Pravdou je, že s využitím běžných materiálů nebude výsledek tak efektivní a zvuk méně zkreslený, než je zvykem.

 

USB jako Universal 2.0 Serial Bus

Toto označení znamená pokrok na cestě k propojení zařízení, k nimž se řadí hard disky, tiskárny, fotoaparáty, audio komponenty a další. V jádru jde o protokoly pro nezměněný přenos audia s USB.  Faktem je, že PC připojený k digital-analogovému USB podporovanému konvertoru zvládne porazit i ty nejlepší CD přehrávače, které existují.

 

Ukončení

Jako zakončení vodičů slouží precizní pozlacené konektory, které jsou připojeny tím nejlepším pájecím drátem. Speciální pájení pod taktovkou AudioQuest je optimální k připojení s minimálním zkreslením. Pájecí drát nemá vysoký obsah stříbra, protože čím více je v něm stříbra, tím horší je kvalita připojení konektoru.

 

Ruku v ruce s pokrokem

I takto by se dala formulovat snaha a činnost americké výrobní společnosti AudioQuest, jenž se momentálně drží na špičce audio-technické sféry. S vynikajícím potenciálem, na jehož začátku stály představy zakladatele společnosti (William Low), je produkce špičkové kabeláže na úrovni, která se dá porovnávat rovnou ve světovém měřítku. Produkční činnost společnosti AudioQuest staví především na výzkumu, experimentech, nových pokročilých technologiích a prvotřídních materiálech. A konečně i díky preciznímu zpracování může nabídnout široké klientele produkty vynikajících kvalit za příjemné ceny. Důvěra v kabely takové úrovně se vyplatí – výsledným efektem je totiž zvuk beze změn, který nemá chybu. Investovat do lepšího propojení znamená několikanásobně zvýšit akustickou efektivitu.

Výrobce AudioQuest
Délka kabelu (m) 0,75