CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
AudioQuest Red River XLR 1,0m
AudioQuest Red River XLR 1,0m AudioQuest Red River XLR 1,0m AudioQuest Red River XLR 1,0m AudioQuest Red River XLR 1,0m AudioQuest Red River XLR 1,0m

AudioQuest Red River XLR 1,0m

3 609 Kč

Dostupnost: Skladem

Krátký popis

Cena za pár

Popis

Kabely tohoto výrobce nás vedle plnění svých funkcí dokonce i vzdělávají. AudioQuest jim dává jména mostů, hadů, vodopádů, řek. V sérii River je zajímavým typem výborně zpracovaný hig-endový audio kabel RCA <-> RCA nebo XLR <-> XLR,  s vodiči z pevných měděných drátů (LGC), který má ještě na svém kontě dielektrikum, pěnovou PE izolaci, třívrstevný karbonový DNS, trojitou asymetrickou geometrii, za studena svařované postříbřené konektory, a navíc je krásně zbarvený dočervena. Odsud plyne jeho pojmenování – Red River.

 

  • Vodičem je měď s perfektním povrchem - PSC (Perfect-Surface Copper)
  • Izolace tvořená pěnovým polyetylénem
  • Kovový systém pro eliminaci šumu (Noise-dissipation system - NDS)
  • Asymetrická trojitě-vyvažovaná geometrie - pozitivní a negativní signály mají rovnocenné vodící trasy
  • Za studena svařované konektory, oplátované zlatem
  • XLR <-> XLR

 

Série Řeky

Americká společnost AudioQuest si zakládá na pojmenování svých modelů. V sérii, kde kabely pojmenovává po zajímavých řekách, lze objevit také Red River. Že se v Severní Americe nacházejí dvě Rudé řeky, je malou doplňující informací z hodiny zeměpisu. Kterou z nich měli zpracovatelé na mysli, není známo. Faktem je, že na jedné z nich bylo v roce 1869 vyvoláno povstání a na jeho základě vznikla provincie Manitoba. Zdali je kabel Red River také rebelantský, může každý posoudit sám. Avšak podobnost oné vzpoury a pevnosti na cestě za vítězstvím je i u této kabeláže jistá.

 

Charakteristika kabelů

Tyto kabely náleží ke skupině, kde vodiče co nejméně ovlivňují procházející signál. Proto jsou pevné, vyrobené z mědi s dlouhými zrny a účinně zmenšují zkreslení vyvolané vzájemnou interakcí mezi vlákny. Red River díky použití tohoto materiálu slibuje daleko lepší výkon, než tomu je u jiných, běžných kabelů. Solid Perfect-Surface Copper je patentovaná technologie měděného povrchu vodičů - PSC. Tento perfektní materiál zajišťuje překvapivě hladký a čistý povrch, pak je i zkreslení vodiče neuvěřitelně nízké. PSC se bezkonkurenčně vyjímá mezi předchozími kovy AQ, které jsou mnohem dražší. Plné vodiče jsou základem k dosažení velmi čisté zvukové produkce.

 

Metoda pěnové izolace

Dalším precedentem kabeláže je metoda izolace se vstříknutým dusíkem, jenž je používána výhradně u většiny audio video digitálních kabelů této značky. Vstříknutím dusíku do pěny se vytvoří vzduchové kapsy (tzv. "tvrdá" pěna, jakožto tuhý materiál, umožní kabelovým vodičům uchovat si vzájemné pozice po celé délce kabelu, to vede k zajištění konzistentní, charakteristické impedance kabelu).

 

Výsledkem je čistý, nezkreslený zvuk

Kabely Red River kladně ovlivňuje také systém NDS, trojitě vyvážená geometrie a za studena svařované pozlacené RCA konektory. Noise-Dissipation System uvádí novinku v podobě kovové vrstvy pro stínění a rozptýlení vnějších vlivů. Díky této technologii dochází k odstínění rušení a tak je bráněno nežádoucím změnám zvuku. Triple Balanced Geometry znamená tři vodiče – trojité vyvážení, s nímž půjdou kladné i záporné signály téměř nezkreslenou vodivou cestou s užitím jak RCA, tak i XLR konektorů. K dokonalosti napomáhají pak už jenom pozlacené RCA konektory, za studena svařované. Negativní vliv z pájení klasickou pájkou se nerozvine, protože studený svár toto zkreslení nepodporuje.

 

Do no harm!

Zakladatel společnosti AudioQuest William „Bill“ Low říká, že signál je měněn vždy a vším – vodiči, spoji, konektory, zařízením. Audio soustava je tak silná, jak silný je její nejslabší článek. Mohou jím být právě kabely. Všechny kabely značky AudioQuest se vyrábějí podle hesla výrobce: "Do no harm!", přeloženo jako neuškoď.  Tato formulka propaguje snahu co nejméně ovlivnit procházející signál.  Smyslem a účelem high-endových kabelů AudioQuest tedy je, aby byly veškeré změny ve výsledku co nejmenší.Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: AudioQuest Red River XLR 1,0m

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce AudioQuest
Analogový kabel XLR
Délka kabelu (m) 1,0