AudioQuest RJ/E Ethernet Cinnamon 1,5m

SKU
92592002906
3 490 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Způsob jak ukládat, distribuovat a přistupovat k digitálním médiím může být různý. Fotografie, filmy a hudbu tak můžeme zpracovávat doslova revolučním způsobem, byť nebyl objeven právě teď. Data tak přesouváme z více zařízení na více míst jenom proto, že existuje Ethernet. Jde o vysokorychlostní zařízení s nízkým časovým zpožděním, extrémně nízkým chvěním, bit perfektní komunikací.

 

  • Kabel z 1,25% z pevného stříbra
  • Pevná hustá polyethylenová izolace
  • Terminály jsou ze zlaceného niklu se 100% zaštítěním
  • Standard CAT 7
  • Vysokorychlostní datová kapacita až 10 gigabitů po 100 metrů
  • Unikátní směrovost kabelu po směru toku hudby

 

Místo vůně krásné zabarvení

Skořicový oplet je pro tento typ kabeláže s příhodným názvem Cinnamon obzvláště typický. Designově je navržen a zkonstruován tak, že o účelu tohoto kabelu není pochyb. Ještě v minulém tisíciletí Ethernet dominoval pokročilým technologiím pro drátové či kabelové lokální sítě, a stal se synonymem pro lokální síť (LAN). Jeho využití je žádané při propojování PC, datových úložišť a zařízení spotřební elektroniky (TV, herní konzole atd.). Může sloužit i jako drátové rozhraní pro přístupové body Wi-Fi nebo jako zařízení pro přístup do sítě.

 

Není kabel jako kabel

Fakt, že tento typ kabelu lze pořídit v nejrůznější délce, je dávno samozřejmostí. V nabídce má výrobce kabely v délce od 0,75 do 5 m. Cena je maximálně upravena pro širokou audio klientelu, výborně koresponduje s kvalitou výrobku, nároky uživatele, výrobními možnostmi a samotnou užitkovostí, účelem, funkčností. Samotné kabely jsou tvořeny pevnými měděnými postříbřenými vodiči, pevnou polyethylenovou izolací s vysokou hustotou a zlacenými konektory se 100% stíněním. S takovou výbavou jsou připraveny odvádět špičkový výkon, se kterým budou spokojeni i ti nejnáročnější uživatelé.

 

Vodiče vynikajících vlastností

Aby bylo dosaženo ideálního výsledného efektu, musí být vodiče z dlouhých vláken, což zajišťuje technologický základ LGC – Long Grain Copper. Pevnost vodičů tak omezuje mezivláknové interakce včetně chvění, tedy těch nejběžnějších zdrojů rušení. Pevné kabely tak slouží k užití vysokofrekvenčních signálů zcela ideálně a optimálně. Takové signály právě díky dané „vysokofrekvenčnosti“ putují téměř výhradně po vodivém povrchu. Povrchová vrstva je dána vysoce čistým stříbrem, a tak výkon odpovídá téměř výkonu samotného kabelu z čistého stříbra. Cenově má blíž ke kabeláži z mědi. Tento výrobní postup se jeví ideálním, co se týká poměru ceny ke kvalitě ethernetových kabelů.

 

Izolace je nutná

Materiály nacházející se v dosahu vodičů jsou dílem nedokonalého obvodu. Izolovat kabely a desky plošných spojů je vhodné z hlediska absorpce energie, vzniku ztrát a následně i zkreslení. Cinnamon je vyroben na základě pevné polyethylenové izolace s vysokou hustotou, pevná PE izolace tak dovoluje kritickou geometrii párování signálů s minimální izolací vyvolaného fázového zpoždění.

 

Koncovky jsou třešničkou na dortu kvality

Výrobní sekce je prodlouženou rukou návrhářského oddělení AudioQuest. O jejich snažení, know-how a úspěších je už leccos známo. I těmto kabelům dělají dobré jméno skvěle vyvinuté niklové konektory, jenž jsou pozlacené a vynikají 100% stíněním.

 

Datová kapacita a směrovost

Vysokorychlostní datová kapacita je uzpůsobena pro ethernet až 10 Gigabit na vzdálenost dokonce až 100 m měděné kabeláže. Dále platí, že veškerá datová kabeláž je směrová, přičemž optimální směr leží na vodičích samotných. Každý AudioQuest signální vodič je osazen šipkami pro udání správného směru a na každém kabelu je tento směr jasně značen.

 

AudioQuest jako značka kvality

Již od roku svého založení má americká výrobní společnost našlápnuto směrem, který jí předurčil zakladatel William „Bill“ Low. Snaží se uspokojit zákazníky precizní, kvalitní a vysoce funkční audio technikou. Je vidět, že se jí to očividně daří.

Výrobce AudioQuest
Délka kabelu (m) 1,5
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)