AudioQuest Forest RJ/E Ethernet 1,5m

SKU
92592003224
2 490 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Audio signál lze přenášet různými způsoby. Jedním z nich je možnost přenosu s pomocí ethernetového kabelu, který nabízí hned několik předností. Na prvním místě je to vysoká rychlost přenosu dat, dosahující hodnot 100 Gb na 100 m, dále pak minimální časové zpoždění a nezašuměná komunikace. AudioQuest RJ/E kabel je tedy dobrou volbou pro každého, komu záleží na skutečné akustické kvalitě. Měděné vedení navíc využívá pokročilých technologií výroby - Long-Grain Copper (LGC) vodiče jsou jednoznačně nepřekonatelnými při přenosu vysokofrekvenčních dat.

 

  • Kabel z mědi s 0,5% příměsí stříbra
  • Pevná hustá polyethylenová izolace
  • Terminály jsou ze zlaceného niklu se 100% zaštítěním
  • Standard CAT 7
  • Vysokorychlostní datová kapacita až 10 gigabitů po 100 metrů
  • Unikátní směrovost kabelu po směru toku hudby

 

Kabeláž typu Forest

High-endové kabely mají svá specifika. V době digitálních souborů na datových kabelech velmi záleží, také na jejich kvalitě, protože jenom tak je možné ovlivnit možné ztráty. Jak je známo, digitální přístroje si umějí ztracená nebo opožděná data dopočítat (tato data jsou ale ,,vymyšlená"). Ve zvukové sféře se to projeví hlavně ztrátou vyšších frekvencí, barvou a komplexním prostorem zvuku.

 

Vlastnosti vodičů

Pevné měděné LGC vodiče (z dlouhých vláken) jsou postříbřeny  0,5% stříbrem. Eliminují tak interakce mezi vlákny a chvění, což jsou běžné zdroje rušení. Jsou ideální při použití vysokofrekvenčních signálů. Signály se pro svoji „vysokofrekvenční“ vlastnost pohybují výhradně po povrchu vodiče. Povrch je tedy potažen vysoce čistým stříbrem a z toho důvodu se výkonem blíží k výkonu kabelu z čistého stříbra. Cenově však odpovídá spíše kabelu měděnému, což představuje jednoznačně nejefektivnější způsob výroby vysoce kvalitních ethernetových kabelů.

 

Pevná izolace

Platí, že kterýkoli tuhý materiál sousedící s vodičem je vlastně součástí jakéhosi nedokonalého obvodu. Izolace kabelů a desky plošných spojů vstřebávají energii a tak nastávají ztráty. Částečně je energie ukládána a ve finále se projevuje jako zkreslení. Pevná polyethylenová izolace s vysokou hustotou je jistotou, která nezpůsobuje nechtěné uvolňování akumulovaného tepla v podobě zkreslení signálu, zajišťuje tedy rozhodující signál a kritickou geometrii párování signálů při minimu izolací vyvolaného fázového zpoždění.

 

Důležitou roli hrají také kvalitní koncovky

Společnost AudioQuest neopomněla vyvinout kvalitní koncové konektory pro tento typ kabeláže. Niklové konektory jsou pozlacené a disponují 100% stíněním.

 

Další precedenty RJ/E kabeláže

AudioQuest kabeláž byla vyvinuta způsobem, který dovoluje vysokorychlostní datovou kapacitu až o 10 Gigabit na 100 m měděné kabeláže. Co se týká směrovosti, pak jsou všechna data kabelu směrová. To znamená, že správný směr záleží na vodičích v každém typu kabelu - všechny signální vodiče jsou popsány ikonkami pro správný směr. Názornými šipkami je na každém kabelu jasně naznačen směr toku hudby, aby nedošlo k případnému pochybení a nic neohrozilo celkovou, jinak zcela mimořádnou kvalitu zvuku.

 

Shrnutí a hodnocení produktu

Hard-To-Break Tabs, 0,5% PSS a Gold Contacts jsou technologické aspekty, jenž činí kabel Forest odlišný od jemu podobných v sérii RJ/E Ethernet kabelů (Pearl, Cinnamon, Vodka, Diamond). Ve své konstrukci a funkčnosti si nezadá s mnohem dražšími typy a za barvu lesního jehličí se určitě neschová. To si jenom designová sekce výrobního týmu společnosti propůjčila temně zelený dezén, jenž svojí svěžestí připomíná lesní harmonii. Americká společnost se řadí svými špičkovými produkty na špičku výrobců a producentů kvalitní kabeláže ve světovém měřítku. Investovat do typu RJ/E Ethernet kabelu se vyplatí, na trhu vyniká zejména pro skvělý poměr ceny vůči kvalitě produktu.

Výrobce AudioQuest
Délka kabelu (m) 1,5
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)