AudioQuest RJ/E Ethernet Vodka 3,0m

SKU
92592012271
23 690 Kč
Do 5 dnů
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Mezi typy ethernetových kabelů Forest, Cinnamon, Pearl a Diamond se směle řadí i RJ/E Ethernet Vodka. Tento typ propojení je velmi revoluční a postará se o kvalitní přenos dat s vysokou rychlostí. Nároční audio uživatelé sáhnou právě po ethernetu, přesnost a minimální časové zpoždění včetně minimálního zkreslení je pro ně základním precedentem při pořizování dobré kabeláže.

 

  • Kabel z 10% z pevného stříbra
  • Pevná hustá polyethylenová izolace
  • 3vrstvý systém na odstranění šumu (NDS) s karbonem
  • Terminály jsou ze zlaceného niklu se 100% zaštítěním
  • Standard CAT 7
  • Vysokorychlostní datová kapacita až 10 gigabitů po 100 metrů
  • Unikátní směrovost kabelu po směru toku hudby

 

Jak se dělá kabel

Především záleží na výrobci a jeho potenciálu, představách, cílech a možnostech. Je-li výrobcem americká společnost AudioQuest, pak je jasné, že vítězí moderní technologie, preciznost a špičkové materiály – ve výsledku tedy maximálně funkční i cenově dostupné produkty ze sekce propojovací techniky. Solidnost produktu přímo vychází z kvality vybraného materiálu a užití špičkových technologií.

 

Povrchová úprava stříbrem

Pevné vodiče eliminují mezivláknové interakce a snižují chvění. Jsou také pro lepší efektivitu potaženy 10% stříbrem, ideálně se hodí pro vysokofrekvenční aplikace. Signál se pohybuje výhradně po povrchu vodičů. Takto upravený kabel se blíží výkonu čistě stříbrné kabeláže, ovšem cenově se ocitá v nižších relacích. Proto je výroba ethernetového kabelu mnohem efektivnější, co se týká nákladů na výrobu.

 

Polyetylenová izolace

Při výrobě špičkových kabelů je důležité využít kvalitní izolace, polyetylen s vysokou hustotou je zárukou. Tuhé materiály v blízkosti vodiče patří do obvodu, byť nedokonalého. Izolace drátu a plošných spojů absorbují energii, způsobují tedy ztráty. Část energie se ukládá a poté je vydávána v podobě zkreslení, pouze pevná PE izolace umí zajistit rozhodující signál při minimálním zkreslení.

 

Co znamená NDS

Noise-Dissipation System je tzv. rozptylový systém pohlcování hluku, šumu a akustických nečistot. Stává se tak 100% štítem pro jejich zachycení a to na bázi uhlíku v kombinaci s kovem. Omezení RFI rušení je žádoucí.

 

Další typické atributy kabeláže

Velkou roli v kabelových produktech hrají také kvalitně navržená i vyrobená ukončení – koncovky alias konektory. Stejně vysokou váhu má datová vysokorychlostní kapacita, kde je dosahováno 10 Gigabit při 100 m měděných kabelů. Výchozím směrem je korektní dráha poslechu, která je udána naznačenými šipkami na konektorech kabelu – ve směru toku hudby. Zřetelný směr (směrovost) udává zvukovou kvalitu.

 

AudioQuest je nesmazatelným pojmem

Americká společnost AudioQuest se řadí k leaderům v sekci vývoje a výroby propojovacích kabelů. Úspěchům předchází mnohaletý vývoj, precizní výroba, unikátní kvalita produktů. Není nadnesené, když se řekne, že za vším stojí William „Bill" Low, nadšenec do hudby a zakladatel AudioQuest. Již od začátku se totiž věnoval hudbě a projevoval zájem o dokonalejší audio zařízení. Podle něho se propojovací kabely staly hlavním zdrojem různých druhů zkreslení v signálu, proto směřoval energii své experimentální činnosti ke zlepšení konstrukčních technik, k výběru materiálů. Tušil, že i malé změny mohou mít podstatný vliv na akustiku a výkon audio systému. Produkci kabelů v nově vzniklé síti prodejců rozšířil po celé Jižní Kalifornii. S velkou vervou se vrhl do další práce a nově založená společnost rozšířila distribuci po Spojených státech,  později dokonce i po celém světě. V současné době je předním výrobcem kvalitních audio systémů, audio a video kabelů, včetně příslušenství a doplňků. Inspirován myšlenkou, že nejlepší marketing a věci se snáze dělají z vášně pro danou věc „Bill“ dosáhl cílů, o kterých někteří dodneška pouze sní.

Výrobce AudioQuest
Délka kabelu (m) 3,0