AudioQuest Water RCA 1,0m

SKU
qwatrca0100
19 490 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Jsou modré, hladké a svižné jako mořské vlny, moderní design umocňuje jejich schopnosti. S precedenty kvalitního materiálu a nejnovějších technologií jsou novinkami na trhu a nabízejí dokonalejší kabelové spojení. Pod hlavičkou společnosti AudioQuest se prezentují high-endové propracované kabely s patentově chráněným Dielektric-Bias systémem, vyrobené dle technologií PSC+, NDS, vylepšené o polyethylenovou AirTube izolaci a sváry spojované za studena. 

Základ spočívá v užitém materiálu

Solid Perfect-Surface Copper+ (PSC+) technologie spočívá ve využití perfektního měděného povrchu, ono plus znamená něco navíc. Tím bonusem je zcela jistě unikátně jemný, hladký a čistý povrch. Tato modifikace je patentem společnosti AudioQuest a představuje povrch drátu v každé jeho specifické podobě. PSC + potřebuje k aplikaci specielní ultra-čistou měď, která zlepšuje jasnost, eliminuje tvrdost, minimalizuje deformace.  

Dielectric-Bias System

Tento inovativní patentovaný systém slouží k polarizaci dielektrika. Jde o nestrannou izolaci, kdy je zpomalen signál uvnitř vodiče. Systém DBS vytváří silné elektrostatické pole, které "sytí" a organizuje molekuly izolace. Zvuk potom překvapuje velmi čistým pozadím, vynikají detaily a dynamický kontrast. Tak je omezována kumulace energie v izolaci a výsledný efekt je uspokojující.

Karbonový šestivrstevný systém

Noise-Dissipation System (NDS) slouží k odstraňování šumu, dokáže dokonale odstínit rušení přenášené na uzemnění přístrojů, čímž efektivně zabraňuje pozměnění zvuku. Tato technologie se zabývá rozptylem hluku a účinně zachycuje ruchy rádiových frekvencí a nechtěného šumu.

Geometrie, izolace a technologie sváru za studena

K dokonalosti kabeláže napomáhá trojitě vyvážená geometrie – tři vodiče jsou trojitě vyváženy tak, aby zajistily, že kladné i záporné signály budou mít shodné vodivé cesty s minimálním zkreslením, ať už je použito RCA nebo XLR konektorů. Vzduchové trubice z polyethylenu neboli PE izolace AirTube nedovolují téměř žádný kontakt mezi vodiči, redukují rozmazávání a zachovávají dynamičnost. Postříbřené konektory z vysoce kvalitní červené mědi jsou svařované za studena, protože bez klasického pájení pájkou, která je zdrojem a příčinou zkreslení, může být produkce mnohem čistší a bez jakýchkoli nežádoucích vlivů a změn.

Série Elements

Pod taktovkou americké výrobní společnosti AudiQuest byla vyvinuta i celá série pokročilých kabelů – Elements. Pod pojem přírodních živlů jsou zahrnuty např. Earth, Wind, Fire a také Water. Životodárná voda, bez níž by svět neexistoval, je synonymem tohoto typu propojení, bez kterého by neožila audio video zařízení a přístroje. Málokdo však ví, že na počátku všeho stál mladý, talentovaný milovník hudby a umění, William „Bill“ Low. Zkušený hudební fajnšmekr již tehdy věděl, že propojovací kabely jsou hlavní příčinou zkreslení v signálu, načež začal vyvíjet za pomocí inovací a modifikací nové technologie, postupy, materiály a potažmo i produkty. S dokonalejší kabeláží, novou konstrukcí, vybraným materiálem a komplexně mnohem lepší kvalitou vodičů udělal díru do světa. V roce 1980 Low prodává kabely po celé Jižní Kalifornii a také zakládá společnost AUDIOQUEST. Jeho produkce posléze proniká do USA, aby mohla hned na to dobýt celý svět. Rozvoj techniky se nezpomalil, ba naopak, doba jej urychlila a výsledky inženýrských výzkumů přinesly ovoce také této věhlasné společnosti na výrobu kabelů a příslušenství. I tento sériový propojovací kabelový model s názvem Water patří k těm lepším a propracovanějším, bez kterých by svět audio nefungoval tak, jak si to nároční audiofilové žádají.

Důležité informace:

  • Vodičem je měď s perfektním povrchem - PSC+ (Perfect-Surface Copper+)
  • DBS - Dielectric-bias system - systém vytvářející elektrostatické pole, které organizuje molekuly izolace a odstraňuje zpoždění signálu
  • Izolace tvořená polyethylenovými vzduchovými trubicemi
  • 6-vrstvý karbonový systém pro eliminaci šumu (Noise-dissipation system - NDS)
  • Asymetrická trojitě-vyvažovaná geometrie - pozitivní a negativní signály mají rovnocenné vodící trasy
  • Za studena svařované konektory z čisté červené mědi, oplátované stříbrem
  • RCA <-> RCA
Výrobce AudioQuest
Délka kabelu (m) 1,0
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)