DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 8:00-16:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
AudioQuest Yukon XLR 1,5m
AudioQuest Yukon XLR 1,5m AudioQuest Yukon XLR 1,5m AudioQuest Yukon XLR 1,5m

AudioQuest Yukon XLR 1,5m

13 490 Kč

Dostupnost: Do 5 dnů

Popis

Vedle high-endových kabelů Red River a Mackenzie se v sérii Řeky (Rivers) pyšní i skvěle vybavený a zpracovaný model Yukon. První pohled padne na tmavě šedo – černé opletení, uvnitř je však skryt pevný vodič s hladkým povrchem, zpracovaný technologií PSC+. Může být používán jak s konektory RCA, tak i s konektory  XLR. Tyto kabely jsou k dostání v různé délce, od 0,50 m až po 10 metrů a více.

 

  • Vodičem je měď s perfektním povrchem - PSC+ (Perfect-Surface Copper+)
  • Izolace tvořená polyethylenovými vzduchovými trubicemi
  • 3-vrstvý karbonový systém pro eliminaci šumu (Noise-dissipation system - NDS)
  • Asymetrická trojitě-vyvažovaná geometrie - pozitivní a negativní signály mají rovnocenné vodící trasy
  • Za studena svařované konektory, oplátované zlatem
  • XLR <-> XLR

 

Krátký nebo dlouhý úsek

Yukon neboli Yukonské teritorium se rozprostírá na severozápadě Kanady. Jeho sousedy je Severozápadní teritorium, Britská Kolumbie a Aljaška. Celých 482 443 km² činí jeho rozloha (9. největší teritorium Kanady), hlavním městem je Whitehorse. Tato oblast je pojmenována po řece Yukon, jejíž pramen je v Yukonské pahorkatině. Hlavní zdrojnice odtéká z jezera Atlin ve Skalnatých horách v Britské Kolumbii. V konečném místě ústí do Nortonova zálivu, vytváří deltu a vlévá se do Beringova moře.

 

Povrch podobný krajině

Zkoumat zeměpisné podklady či „zlatou horečku“ nikdo nemusí, stačí pohlédnout na kabely. Solidní, perfektní měděný povrch má něco navíc, PSC+. Solid Perfect-Surface Copper+ je patentovaná technologie, upřednostňující překvapivě hladký a ultra-čistý měděný povrch. Je dána zpracováním kovů, chrání povrch vodiče v každé fázi tažení a výroby. Výsledná akustická kvalita je ještě mnohem lepší, zvuku nic nestojí v cestě. Již více jak 30 let americká společnost AudioQuest zkoumá užití nadřazených kovů, proto ten velký progres ve výrobě. PSC + boří mety, jenž za každou cenu upřednostňují jenom měděné kovy. Plné vodiče jsou nastartovány k dosažení toho nejčistšího zvuku, může za to Yukon.

 

Polyethylen Air-Tube Insulation

Dutá, polyetylénová PE izolace funguje tak, že způsobuje mnohem menší zkreslení. Každý pevný materiál, přilehlý k vodiči má statut součásti nedokonalých obvodů. PE izolace vodiče a plošných materiálových spojů absorbují energii (ztráta), jenž se částečně ukládá a poté uniká v podobě zkreslení. Avšak vzduch neabsorbuje téměř žádnou energii, polyethylen je nízko- ztrátový a má benigní profil zkreslení. Izolace je tedy dokonalá.

 

Noise-Dissipation systém a geometrie

Tento funkční trojvrstvý rozptylový systém (NDS) zajišťuje eliminaci vnějších vlivů, zabraňuje RFI díky kovu a uhlíku, udržuje výsledný efekt bez zvukových změn. K ještě větší dokonalosti byla vytvořena speciální trojitá vyvážená geometrie – Triple Balanced Geometry. Tři vodiče a trojitě vyvážená charakteristika kabelů je připravená akceptovat jak RCA, tak i  XLR zástrčky.

 

Cold Welded and Purple Copper

Při výrobě je dále užita technologie studeného sváru, protože klasické pájení pájkou s sebou přináší velké negativní vlivy. Bez skutečné pájky, jenž je zdrojem a příčinou možného zkreslení, může být produkce konečně čistší, jasnější a zůstane bez jakýchkoli nežádoucích vlivů. Purple Copper je kov, který může být vybrán zejména pro nízké zkreslení. Purple Copper nabízí mnohem průzračnější a jasnější zvuk, než jiné vhodné materiály, např. běžně se vyskytující poniklované materiály nebo vyrobené z OFHC kovů.

 

Společnost s budoucností

Když kdysi v minulém století zakládal William „Bill“ Low firmu Quest a později z ní vznikla společnost na výrobu kabelů, komponentů a příslušenství, netušil, jak moc jeho představy dojdou naplnění. Jeho návrhy, zkoumání, bádání a prověřování jsou kompetencemi přísné strategie, díky níž má tato značka světové jméno. Kromě mnoha high-endových výrobků má na svědomí také špičkové technologické operace, modifikace a vylepšení, jenž uznává celá komunita hudebních a zvukových fajnšmekrů, obdivovatelů a uživatelů.Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: AudioQuest Yukon XLR 1,5m

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce AudioQuest
Analogový kabel XLR
Délka kabelu (m) 1,5