Cabasse The Pearl Akoya - Černá

SKU
CAB000064
42 990 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Recenze Martina z L-EMít doma streamovací reproduktor s vysokým rozlišením je trefa do černého. Perla vedle perly aneb designový klenot a kompaktní modul nabitý technologiemi míří vysoko. Nebo může mířit právě k vám domů…Ozvučení na úrovni


Akoya je ideální pro zaplnění místnosti o velikosti 20 až 35 m2 skvělým zvukem. Svébytný výrobce s francouzským původem pracuje v duchu mírného odklonu od klasických reprosoustav, směřuje však k modernějším systémům. Oceňovaná řada The Pearl navazuje na ikonický design „koule“ a kombinuje koncentrický reproduktor s vestavěným zesilovačem. Není mu cizí ani široká konektivita. Je nad slunce jasnější, že ty pravé perly nejsou úplně pro každého. Cabasse má však v rukávu eso. Menší a levnější řešení je pojato téměř identicky.

Akoya


Jak je uvedeno ve Wikipedii, Akoya patří k nejznámějším druhům perel. Jsou téměř dokonale kulaté a mají krásný, zářivý lesk. Označení japonské perly Akoya je používáno pro perly pěstované v Japonsku. Šestikilové hrající „perly“ Akoya disponují perfektním tvarem ozvučnic, jež jsou pevně usazeny na malé základně. Jejich tvar se v zadní části otevírá proto, aby udělal místo energii basového měniče, který je situován právě v tomto otvoru. Hraje směrem dozadu. Designový stojan lze pořídit za příplatek.

Audio charakteristika


Čelní pohled popisuje mřížku a za ní koaxiální reproduktor, specialitu značky Cabasse, o průměru 130 mm (největší středo-basová membrána). Tweeter uprostřed má běžných 25 mm. Jako materiál využil výrobce uhlíkových vláken pro jejich vysokou pevnost a nízkou hmotnost. Ve stejné ose směrem dozadu se nachází 170 mm wooferová membrána z uhlíkového vlákna. Koule skrývá tři vestavěné zesilovače, pro každé pásmo jeden. Vysoko-tónový a středo-tónový dostává 300 W trvalého výkonu, basový měnič dvakrát tolik. Celkem je špičkový dodávaný výkon limitován množstvím 2 100 W. The Pearl Akoya udává frekvenční rozsah 30 – 27 000 Hz, maximální akustický tlak ve stereo páru činí 121 dB.

Přednosti a vlastnosti


Hlavní devizou reproduktorů je integrovaná automatizovaná korekce akustiky Cabasse Room Compensation. Její výhoda spočívá v tom, že od uživatele nevyžaduje skoro nic, pouze schopnost klikat v aplikaci na chytrém zařízení. Stěžejními způsoby připojení jsou Wi-Fi nebo ethernet, Bluetooth, optický S/PDIF vstup (pro televizi), analogový 3,5 mm jack, USB vstup pro načtení dat z pevných disků. Ovládání zajišťuje aplikace, díky D/A převodníku s rozlišením 32 bit / 768 kHz si lze užít i soubory ve vysokém rozlišení. Nabízí se také možnost používat TIDAL, Qobuz i další služby, včetně možnosti hlasového ovládání přes systém Google. Dle libosti lze jednotlivé „koule“ rozmístit po celém domě a skrz aplikaci je spojit do multi-room sítě.

Zajímavé reproduktory, excelentní zvuk


Vkusné a energické – je cítit, že aktivní elektronika koriguje výbuchy s klidem a nadhledem, přičemž výkonová rezerva je znát. Žádný jiný kompaktní systém nedokáže dodat větší údernost. Zvuk je měkčí, bohatší, více basovější, efektní, nezaměřený na audiofilskou věrnost, avšak čistokrevný a zábavný. Výrobci se podařilo naplnit lifestylový koncept. The Pearl Akoya mají originální design, funkční koncept, příjemné ovládání. Přinášejí s sebou dlouhá poslechová sezení. Z malého prostoru umějí vykouzlit velký zvuk a přitom mu dodat grády. Cena je prémiová, stejně jako celkový koncept, díky němuž je možné s těmito skutečně neskutečnými perličkami snadno ozvučit celý obývací prostor.

Výrobce Cabasse
Výkon (W) 1 050
Měniče Středovýškový reproduktor 13 cm + Basový reproduktor 17 cm
Frekvenční odezva od (Hz) 30
Frekvenční odezva do (Hz) 27 000
Vlastní baterie
Hlasový asistent Google Assistant
Síťové připojení Wi-Fi, Ethernet
Internetové streamovací služby Deezer, Qobuz, Spotify, TIDAL
Lokální streamování AirPlay, Bluetooth
Digitální vstup Koaxiální RCA, Optický, USB Micro
Podporované audio formáty FLAC, ALAC, AIFF, WMA , MP3, AAC
Barva Černá
Šířka (mm) 220
Výška (mm) 220
Hloubka (mm) 220
Hmotnost (kg) 6
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)