DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Canton Atelier 1100 - Černá

SKU
4010243038094
20 990 Kč
Momentálně nedostupný
Cena za kus

3-pásmový In-Wall / On-Wall reproduktor

  • Elegantní řešení na zeď (viditelná hloubka ne více než 10 cm)
  • Jednoduchá instalace na zeď pomocí integrovaného držáku (klíčová dírka)
  • Součástí je i instalační sada pro umístění do zdi (viditelná hloubka jen 2 cm)
  • Středo-basový systém s technologií Wave-surround
  • Hliníko-manganový tweeter systém je ultra lehký a zaručí křišťálově čisté výšky
  • Vysoce kvalitní přední tkané masky
  • Cena za kus

OnWall řešení

Systém domácího kina není třeba mít vždy přímo na očích, některé hi-fi soustavy proto nutně nepřitahují pozornost. Také pro nedostatek místa lze reproduktory umístit a nastavit trochu jinak. Společnost Canton vyvinula inovativní studiovou řadu, určenou právě pro tyto aplikace. Jejich základním rysem je plochý design.

Vlajková loď série

V nové inovativní OnWall sérii je vlajkovou lodí reproduktor Atelier 1100, který je jen 82 mm hluboký a vejde se téměř do všech sádrokartonových desek. Je však také esteticky příjemně řešený a může být i zavěšen na zeď, jako obraz. V celé své kráse se nabízí rovnou ve dvou barevných designech – v bílém či černém laku.

Umění najít ideálně znějící místo

OnWall řešení je trendem současné doby. Každý se při umísťování modulů snaží, aby našel to nejlépe znějící místo. Výhodou jsou takové reproduktory, které jsou určeny k instalaci přímo do zdi nebo na stěnu. Zejména u basů má tato plochá instalace ve zdi velké výhody, protože zvukové záření není kulové, ale pouze polokulové, což vyrábí mnohem více zvukové energie tam, kde by měla být.

Konstrukční charakteristika

Návrhářský tým Canton v této sérii využívá modulární systém reproduktorů a osvědčenou technologii modelů Chronos - výškový reproduktor z hliníkovo-manganové slitiny s malou příchytkou na vlnovod a woofer s titanovou membránou. Zvenčí se Atelier 1100 jeví jako dvoucestný box se čtyřmi identickými basovými reproduktory a výškovým reproduktorem. Technicky jde však o 3- cestnou kombinaci. Basové reproduktory mají klasické vlastnosti - silný pohon a robustní koš. Rozpoznatelné jsou čtyři basové reproduktory, avšak dva jsou pouze pasivními membránami. Nahrazují běžně používané levnější basové reflexní trubice, které by umístěny přímo na stěně způsobovaly jenom problémy. Z vnějšího pohledu vypadá pasivní membrána stejně jako woofer, ale chybí jí kompletní pohon.

Technické záležitosti

Tento středový instalační reproduktor s 3- pásmovým bass-reflexním systémem a pasivní membránou zpracovává hudbu s výkonem 140/200 W. SPL (1 W / 1 m) je 89,5 dB a frekvenční odezva se pohybuje od 32 do 40 000 Hz s dělící frekvencí 500/3000 Hz. Ozvučnice je osazena dvojicí 180 mm hliníkových wooferů, dvojicí 180 mm hliníkových wooferů pasivních a 25 mm viníkovo-manganovým tweeterem. Jmenovitá impedance dosahuje 4 - 8 Ohm. Ke speciálním funkcím zařízení nepatří pouze hliníkový manganový výškový systém, ale také kuželové systémy s hliníkovými membránami, tenký design skříněk a integrovaný nástěnný držák pro instalaci OnWall, včetně montážní sady, určené pro instalaci InWall. Montážní hloubka by měla být menší, než 100 mm.

Jednu z hlavních rolí hraje vizáž

Velmi dobře je řešen krycí dekorativní rám s odnímatelným textilním potahem. Kryt je akusticky transparentní, dovoluje však, aby barva a velikost titanových membrán prosvítaly. Každý modul disponuje rozměry 325 x 1150 x 96 mm, váží 13,1 kg a instalační hloubka je 82 mm. Obsah kartonu ukrývá kromě modulu samotného také praktickou montážní sadu a malé kovové (stříbrné) háčky, které umožňují snadné a pevné ukotvení v sádrokartonu, ve zdi. Samotný obal je kvalitní, silný 19 mm, s bezvadným lakovaným povrchem. Atelier 1100 je ideální pro instalaci na zeď. Zajímavě při upevnění na stěnu vypadá zasouvací dřevěný rám, který pokryje drobné nepravidelnosti při řezání do sádrokartonové stěny a reproduktor pak působí jako obraz.

Ukázka reproduktoru ze série Canton Atelier

Výrobce Canton
Počet pásem 3
Měniče Výškový: 25 mm Ø (hliník, mangan)
Středo-basový: 2 x 180 mm Ø (hliník, Wave surround), 2x 180 mm Ø (hliník, pasivní)
Nastavitelnost
Umístění Do stěny
Frekvenční odezva od (Hz) 32
Frekvenční odezva do (Hz) 40000
Dělící frekvence (Hz) 3000
Impedance (Ω) 4 - 8
Citlivost (dB) 89,5
Nominální vstupní výkon (W) 140
Maximální vstupní výkon (W) 200
Barva Černá
Šířka (mm) 325
Výška (mm) 1150
Hloubka (mm) 96
Instalační hloubka (mm) 82
Hmotnost (kg) 13,1
Vaše hodnocení