DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Cary Audio CAD-805RS - Stříbrná

SKU
CACAD-805RSSL
469 990 Kč
Do 5 dnů
Cena za pár

Ze sortimentu značky

Společnost Cary Audio v sortimentu představuje předzesilovače a výkonové zesilovače, které si velmi rychle získaly značnou oblibu mezi audiofily. Cílem společnosti je postavit taková audio zařízení, která budou umět vytvořit věrnou, živou reprodukci hudby a následně i jedinečné zážitky, srovnatelné s živými koncerty oblíbených interpretů.

Výroba v sériích

Sériová výroba začala v menším výrobním závodě ve městě Releigh, v Severní Karolíně - USA. Po uvedení prvních produktů na trh byl nastartován dynamický rozvoj společnosti. V současné době firma působí v novém výrobním závodě v témže městě, v městské části Cary, po které zdědila tato prémiová značka svůj název. Kontinuální sortiment dělených a integrovaných zesilovačů byl doplněn CD přehrávači, později vícekanálovými produkty pro domácí kina. V současné době se sortiment ustálil na špičkových streamerech, D/A převodnících a excelentních elektronkových zesilovačích. Výkonové monobloky CAD-805 jsou stálým zbožím, například CAD-805RS je pokročilou inovací.

Specifika a charakteristika

Monoblokový výkonový zesilovač vakuové trubice CAD-805, jmenovaný časopisem The Absolute Sound jako jeden z „Deseti nejvýznamnějších zesilovačů všech dob“, je na světě od roku 1993. CAD-805 byl ve své historii několikrát aktualizován a tedy plynule navazuje na tradici v referenční řadě. Elektronkové zesilovače s jednou koncovkou Triode (SET) jsou dlouhodobě považovány za prim mezi hudebními reprodukčními systémy. Pracují v nejčistší formě výstupního výkonu třídy A. Použití pouze jedné trubice pro zpracování celého hudebního signálu obvykle nedovolí výstupní výkon vyšší než několik W, model CAD-805RS však se svým masivním napájecím zdrojem umí vyrobit více než 50 W.

Vybavení a zajímavosti

Model CAD-805RS má na předním panelu měřič předpětí, který pomáhá udržovat zesilovač na špičkové provozní úrovni. Disponuje vstupními konektory RCA a XLR. Zahrnuje také několik nových upgradů, které vylepšují estetiku tohoto zesilovače. Výrobce použil i několik změn v obvodu, díky nimž došlo oproti předchozímu modelu CAD-805AE k výraznému zvýšení výkonu. Cary Audio své produkty vyrábí velmi pečlivě, manuálně je přizpůsobuje, rozšiřuje a aktualizuje. Tyto monobloky představují vrchol schopností, co se týká konstrukce elektronek, jelikož zvukový systém je zase o kousek blíž vynikající, mnohem živější hudební odezvě.

Shrnutí

Jednostranný elektronkový monofonní zesilovač zahrnuje dva 6SN7, jeden 300B, jeden 845 nebo jeden 211, dále vstupy RCA, XLR. Výstupní výkon s 845 výkonovou trubicí činí 27 W (třída A, 14,3 dB W), 50 W (třída A2, 17dB W). Výstupní výkon s 211 výkonovou trubicí činí 27 W (třída A, 14,3 dB W), 70 W (třída A2, 18,45 dB W). Vstupní impedance udává 150 kOhm. Výstupní impedance s oddělenými konektory udává 4, 8, 16 Ohm. Odstup signálu od šumu je vyšší než 80 dB. Zařízení funguje s frekvenční odezvou 20 – 20 000 Hz, +/- 0,5 dB, při plném výkonu. Konstrukce zesilovače je klasického tvaru o rozměrech 310 x 255 x 610 mm a hmotností kolem 38,6 kg. Design využívá antracitově černé povrchové úpravy předního panelu, další možností je zpracování v černé nebo stříbrné úpravě.

Cary Audio – značka dnešní doby

Společnost Cary Audio se výrazně podílí na výrobě špičkové zvukové a obrazové elektroniky. Veřejnosti je známá tím, že dodává inovativní, nekompromisní špičková zařízení. Produktové řady této značky obdržely ocenění mnoha vlivných časopisů, určených audio klientele.
Výrobce Cary Audio
Počet kanálů Mono
Výkon na kanál (W) 150k
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Odstup signál / šum (dB) 80
Podpora impedance repro. (Ω) 16
Bi-amp zapojení
Analogový vstup RCA, XLR
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 311
Výška (mm) 254
Hloubka (mm) 610
Hmotnost (kg) 38,6
Vaše hodnocení