DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
DALI Rubicon 8 - Černý lesk
DALI Rubicon 8 - Černý lesk DALI Rubicon 8 - Černý lesk DALI Rubicon 8 - Černý lesk DALI Rubicon 8 - Černý lesk DALI Rubicon 8 - Černý lesk DALI Rubicon 8 - Černý lesk DALI Rubicon 8 - Černý lesk

DALI Rubicon 8 - Černý lesk

139 990 Kč

Dostupnost: Do 5 dnů

Popis

Křišťálově čisté sloupové reproduktory

  • SMC magnetový systém redukucí rozostření
  • Hybridní výškový modul - páskový i klasický tweeter
  • Konstrukce skříně zajišťuje oddělení "místností" pro středový a basový měnič
  • Kužely měniču z dřevěného vlákna

Třešnička na dortu

Nejde jen o poslech. Možnost poslouchat a nechat se unášet na vlnách epické zvukové scény dovoluje po všech stránkách ohromující vlajková loď série – RUBIKON 8. Se třemi stejnými mocnými basovými reproduktory, kdy však každý z nich hraje na jiné frekvenci, dokáže téměř zázraky. Podmanivé hluboké fyzické basy i úžasný rozsah, včetně působivého akustického tlaku nedá mnohým spát. Patří všem, kdo hledají mimořádnou zvukovou úroveň.

V zajetí akustické pohody

Stojanová reproduktorová soustava poskytuje obrovský zážitek – impozantní prostorovou zvukovou hloubku, která uchopí lidské smysly a okouzlí je. Model světově proslulé řady je vybaven více než skvěle, tato instalace umožňuje vytvářet více-směrovou konstrukci a s ní i úžasný rozsah.

Precedenty, jimž nelze uniknout

SMC MAGNET SYSTEM je specifickým postupem, který vychází z pólu vyrobeného jen ze SMC, obklopen je rozděleným měděným uzávěrem a uzavřen ve velkém feritovém magnetu. Účinek SMC maximalizuje výsledek a snižuje zkreslení. Hybrid Tweeter Modul je chráněn patentem DALI a pro sérii RUBICON je budován v Dánsku. Cíleně a účinně kombinuje kopulový výškový reproduktor s modulem pro vykreslení vysokých frekvencí. Konstrukce kabinetů předkládá rozdělení ovladačů středního a spádového pohonu do oddělených komor, tak umožňuje individuálně ladit každý řídící prvek na jeho specifický kmitočtový rozsah, přičemž dochází k optimalizaci výkonu. Východiskem je užití dřevěných vláken, která dávají wooferu světlost, tuhost a nahodilou nerovnou membránu. Je umožněn rovnoměrný pohyb pístům, které výrazně omezují rezonance povrchu.

Bližší specifické údaje

Reproduktory fungují ve frekvenčním rozsahu 38 – 34 000 Hz s tolerancí +/- 3 dB. Akustická citlivost se při 2,83 V/1m vyšplhala na 90,5 dB, nominální impedance činí 4 Ohm a maximální akustický tlak 112 dB. Výrobce doporučuje výkon zesilovače 40 – 250 W, dělící frekvence jsou na úrovních  500/800/2 500/14 000 Hz. Vysokofrekvenční reproduktor má 29 mm látkovou kalotu, další funkce naplňují tři basové měniče. Terminály umožňují  Bi-wire i Bi-Amp připojení. Moduly by měly stát pohodlně na podlaze a doporučená vzdálenost od boční i zadní stěny místnosti je 25 – 180 cm. Provedení povrchu může být ve třech variantách - Black, Rosso, Walnut, White.

Výsledný efekt překonán

Fungováním sloupů vzniká mimořádný transparentní obraz s bohatými detaily, jež dokreslují živost a vášnivost produkce. Širší zvukový rozptyl generuje hybridní výškový reproduktor a s pomocí RUBICON 8 vyplňuje i značně velké prostory v éteru tím nejčistším zvukem. Reproduktory jsou vyráběny v továrně DALI ručně, sestavené skříně s oddělenými sekcemi se opírají o unikátní technologie reproduktorů SMC-based magnet systém.  Nízké ztráty v reprodukci a moderní neotřelý design jim propůjčuje prioritní postavení.   

Woofer a jeho úloha

Basový reproduktor pro RUBICON 8 je navržen se změřením na zásady nízkého zkreslení, nízké ztráty a neutrální zbarvení reprodukovaného zvuku. Ideální reproduktor hraje to, co produkuje zesilovač. Membrána je vyrobena ze směsi celulózy, papíru a dřevěných vláken, což je zárukou nízké povrchové rezonance a membránám dodává jejich výraznou barvu. Membrána je v pryžovém závěsu, jenž je upevněn k hliníkovému koši. Motor magnetu se skládá z velkého feritového magnetu. Tak je tvořeno optimální prostředí pro dvě vrstvy kmitací cívky, které pracují uvnitř. Kmitací cívka je schopna transformovat signály ze zesilovače bez zkreslení, neutrálně a s prvotřídně načasovanou reprodukcí původního signálu.

O výrobě DALI RubiconPoradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: DALI Rubicon 8 - Černý lesk

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce DALI
Počet pásem 2,5
Měniče Vysoké frekvence: 29 mm, 17 x 45 mm páskový / Střední a nízké frekvence: 3 x 165 mm
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 38
Frekvenční odezva do (Hz) 34000
Dělící frekvence (Hz) 500 / 800 / 2500 / 14000
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 90,5
Minimální vstupní výkon (W) 40
Nominální vstupní výkon (W) 250
Maximální výkon - SPL (dB) 112
Barva Černá / Piano
Šířka (mm) 220
Výška (mm) 1100
Hloubka (mm) 444
Hmotnost (kg) 27,3