DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

ELAC FS 507 VX-JET - Černý lesk

SKU
CZ EL30512
256 000 Kč
Do 5 dnů

Referenční sloupové reproduktory ELAC

  • Nejnovější tweeter JET 5
  • Krystalová membrána basových a středových měničů
  • HD Hroty strojově obráběny z jednoho kusu mosazi
  • Vysoce kvalitní zlacené terminály umožňující Bi-Wiring/Bi-Amping
  • Konstrukce kolem kuželů měničů z litého hliníku zabrání vibracím
  • Mřížky s magnetickým uchycením
  • Cena za pár

Hudba bez hranic

Při navrhování sloupových reproduktorových soustav má výrobce našlápnuto hodně vysoko. Jejich ambice jako by ani neměly hranice, protože FS 509 VX-JET reprodukuje i velmi náročný hudební materiál s bezprecedentní autoritou, dynamikou bez námahy a bez ohledu na velikost místnosti. Představuje několikastupňový basový systém s výškovým ovladačem VX-JET s inovativním číselníkem, díky kterému je možné zvuk přizpůsobit požadavkům posluchačů.

Série 500

ELAC je výrobcem reproduktorových soustav, řazených do číselných sérií. V sériovém souboru 500 jsou řazeny sloupy s označením 507, 509 a centrální reproduktorová soustava. Tento 3,5 pásmový model s označením FS 507 VW-JET je nejmenším zástupcem v řadě, ale přesto se jedná o poměrně velkou aparaturu. Má řadu výhod a preferencí, od přesného zobrazení monitoru v blízkosti pole až po stereofonní zvuk plnící prostor.

Konstrukční charakteristika

Na základní rigidní desce, vybavené čtveřicí robustních hrotů se vyvyšuje samotná ozvučnice. Podepírá ji další čtveřice kovových pylonů. V základně ozvučnice je situován otvor bass-reflexu, jehož výdech se díky odrazům od základové desky šíří rovnoměrně všemi směry. Na přední straně kabinetu jsou celkem tři měniče - dva basové a jeden koncentrický středo-výškový typu VX-JET. Zadní stěna hostí na kovové destičce dva páry reproduktorových terminálů (lze využít možnost bi-amping), v horní části je rotační píst, jehož otáčením lze nastavit vlastnosti koncentrického měniče (jak daleko od reprosoustav hudební obraz zaostřit). Šikovně je takto možné vtěsnat FS 507 VX-JET i do malých místností.

Co se skrývá uvnitř zařízení

Interní konstrukce je rozdělena a vyztužena pěti příčkami, každý z reproduktorů tak má svůj prostor, bass-reflex i výhybka. Samotné soustavy lze těžko přehlédnout - jak kvůli vzhledu měničů, tak kvůli jejich rozměrům 1198 x 280 x 413 mm a hmotnosti 37 kg. Povrchové zpracování je exkluzívní, hladké a pěkně lakované, neprůstřelné a masivní.  Zaoblené rohy a jednotlivé drobné konstrukční detaily jsou pečlivě opracované a luxusní, plně odpovídající cenovému zhodnocení.

Funkčnost a výkon

O reprodukci se stará páskový tweeter typu JET s kruhovým zářičem AS-XR o průměru 50 mm. Muziku potvrzuje dvojice identických wooferů s membránou o průměru 180 mm. Charakteristická citlivost je 88,5 dB / 2,83 V / m, nominální impedance má 4 Ohm s přiznaným propadem na 3,5 Ohm. Celkový frekvenční rozsah 26 - 50 000 Hz je uvěřitelný.

Materiál a stavba reproduktorů

Všechny reproduktory jsou posazeny v koších z hliníku. Basové využívají proslulou firemní krystalovou membránu - hliníkový sendvič, spojený s papírovým základem s pomocí speciálního lepícího procesu. Krystalický tvar způsobuje prolisování v hliníkové folii, které je vytvořeno pro zpevnění membrány. Woofery mají dvojité nesymetrické zavěšení a dovolují výkmit až +/- 1,5 cm. Středo-výškový VX-JET se skládá z obvyklých komponentů, unikátní je možnost seřídit jeho zaostření. Ideální je to tehdy, když posluchač sedí blízko těchto velkých beden (1,5 m) nebo naopak daleko od nich (5 - 6 m).

Klady reproduktorové soustavy

Kladně hodnocena je možnost přizpůsobit zaostření scény v kontextu místnosti, a neméně vítán je čistý, bohatý zvuk, velká energie a dynamika. Na první pohled zaujme hladký a jemný charakter kabinetů. Set umí s dobrou elektronikou uvnitř nabídnout působivou váhu zvuku. Objem a sytost zvuku však nejsou takové, jak by exteriér monumentů mohl napovídat.

Výrobce ELAC
Počet pásem 3,5
Měniče Výškový: 1x JET 5
Středový: 1x 50/105 mm AS-XR kruhový radiator
Basový: 2x 180 mm Ø (AS-XR)
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 26
Frekvenční odezva do (Hz) 50000
Dělící frekvence (Hz) 180 / 550 / 2700
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 88,5
Minimální vstupní výkon (W) 60
Nominální vstupní výkon (W) 220
Maximální vstupní výkon (W) 300
Barva Černá / Piano
Šířka (mm) 280
Výška (mm) 1198
Hloubka (mm) 413
Hmotnost (kg) 37
Příslušenství Magnetická mřížka, bi-wiring set
Vaše hodnocení