DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

ELAC FS 507 VX-JET - Ořech

SKU
CZ EL30505
256 000 Kč
Do 5 dnů

Referenční sloupové reproduktory ELAC

  • Nejnovější tweeter JET 5
  • Krystalová membrána basových a středových měničů
  • HD Hroty strojově obráběny z jednoho kusu mosazi
  • Vysoce kvalitní zlacené terminály umožňující Bi-Wiring/Bi-Amping
  • Konstrukce kolem kuželů měničů z litého hliníku zabrání vibracím
  • Mřížky s magnetickým uchycením
  • Cena za pár

Hudba bez hranic

Při navrhování sloupových reproduktorových soustav má výrobce našlápnuto hodně vysoko. Jejich ambice jako by ani neměly hranice, protože FS 509 VX-JET reprodukuje i velmi náročný hudební materiál s bezprecedentní autoritou, dynamikou bez námahy a bez ohledu na velikost místnosti. Představuje několikastupňový basový systém s výškovým ovladačem VX-JET s inovativním číselníkem, díky kterému je možné zvuk přizpůsobit požadavkům posluchačů.

Série 500

ELAC je výrobcem reproduktorových soustav, řazených do číselných sérií. V sériovém souboru 500 jsou řazeny sloupy s označením 507, 509 a centrální reproduktorová soustava. Tento 3,5 pásmový model s označením FS 507 VW-JET je nejmenším zástupcem v řadě, ale přesto se jedná o poměrně velkou aparaturu. Má řadu výhod a preferencí, od přesného zobrazení monitoru v blízkosti pole až po stereofonní zvuk plnící prostor.

Konstrukční charakteristika

Na základní rigidní desce, vybavené čtveřicí robustních hrotů se vyvyšuje samotná ozvučnice. Podepírá ji další čtveřice kovových pylonů. V základně ozvučnice je situován otvor bass-reflexu, jehož výdech se díky odrazům od základové desky šíří rovnoměrně všemi směry. Na přední straně kabinetu jsou celkem tři měniče - dva basové a jeden koncentrický středo-výškový typu VX-JET. Zadní stěna hostí na kovové destičce dva páry reproduktorových terminálů (lze využít možnost bi-amping), v horní části je rotační píst, jehož otáčením lze nastavit vlastnosti koncentrického měniče (jak daleko od reprosoustav hudební obraz zaostřit). Šikovně je takto možné vtěsnat FS 507 VX-JET i do malých místností.

Co se skrývá uvnitř zařízení

Interní konstrukce je rozdělena a vyztužena pěti příčkami, každý z reproduktorů tak má svůj prostor, bass-reflex i výhybka. Samotné soustavy lze těžko přehlédnout - jak kvůli vzhledu měničů, tak kvůli jejich rozměrům 1198 x 280 x 413 mm a hmotnosti 37 kg. Povrchové zpracování je exkluzívní, hladké a pěkně lakované, neprůstřelné a masivní.  Zaoblené rohy a jednotlivé drobné konstrukční detaily jsou pečlivě opracované a luxusní, plně odpovídající cenovému zhodnocení.

Funkčnost a výkon

O reprodukci se stará páskový tweeter typu JET s kruhovým zářičem AS-XR o průměru 50 mm. Muziku potvrzuje dvojice identických wooferů s membránou o průměru 180 mm. Charakteristická citlivost je 88,5 dB / 2,83 V / m, nominální impedance má 4 Ohm s přiznaným propadem na 3,5 Ohm. Celkový frekvenční rozsah 26 - 50 000 Hz je uvěřitelný.

Materiál a stavba reproduktorů

Všechny reproduktory jsou posazeny v koších z hliníku. Basové využívají proslulou firemní krystalovou membránu - hliníkový sendvič, spojený s papírovým základem s pomocí speciálního lepícího procesu. Krystalický tvar způsobuje prolisování v hliníkové folii, které je vytvořeno pro zpevnění membrány. Woofery mají dvojité nesymetrické zavěšení a dovolují výkmit až +/- 1,5 cm. Středo-výškový VX-JET se skládá z obvyklých komponentů, unikátní je možnost seřídit jeho zaostření. Ideální je to tehdy, když posluchač sedí blízko těchto velkých beden (1,5 m) nebo naopak daleko od nich (5 - 6 m).

Klady reproduktorové soustavy

Kladně hodnocena je možnost přizpůsobit zaostření scény v kontextu místnosti, a neméně vítán je čistý, bohatý zvuk, velká energie a dynamika. Na první pohled zaujme hladký a jemný charakter kabinetů. Set umí s dobrou elektronikou uvnitř nabídnout působivou váhu zvuku. Objem a sytost zvuku však nejsou takové, jak by exteriér monumentů mohl napovídat.

Výrobce ELAC
Počet pásem 3,5
Měniče Výškový: 1x JET 5
Středový: 1x 50/105 mm AS-XR kruhový radiator
Basový: 2x 180 mm Ø (AS-XR)
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 26
Frekvenční odezva do (Hz) 50000
Dělící frekvence (Hz) 180 / 550 / 2700
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 88,5
Minimální vstupní výkon (W) 60
Nominální vstupní výkon (W) 220
Maximální vstupní výkon (W) 300
Barva Ořech
Šířka (mm) 280
Výška (mm) 1198
Hloubka (mm) 413
Hmotnost (kg) 37
Příslušenství Magnetická mřížka, bi-wiring set
Vaše hodnocení