DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

ELIPSON Legacy 3230 - Ořech

SKU
ELPSNL3230WT
40 000 Kč
Skladem
Cena za pár

Hvězda stoupá vzhůru

Dědictví francouzské zvukové značky je jako hvězda, která stoupá vzhůru. Elispon je známý svými sférickými reproduktory Planet, s nejnovější řadou však na obloze zvuku míří ještě výše. Firemní design je pro fanoušky velmi atraktivní, i když ve skutečnosti vychází z původního reproduktoru Elipson z 60. let, odtud pochází i jeho název.

Odkaz

Řada Legacy dokonale ztělesňuje know-how zvučné značky, pro kterou je High Fidelity nejvyšší metou. Při navrhování této nové řady využívá výrobce výhod všech inovací, které byly ve vývoji více než 60 let, vlastními silami prostřednictvím emblematických modelů a v kombinaci s moderními materiály současnosti jde napřed úspěšným špičkovým zvukovým zařízením. Model Legacy 3230 je toho zářným příkladem.

Co předcházelo vzniku reproduktorů

Společnost Elipson, jako nejstarší dochovaná francouzská značka, byla založena v roce 1938 a zůstala soukromým podnikem až do roku 2008. Elipson si postupně vybudoval poměrně dobré jméno a reproduktor BS 50 Tribute má na tom nemalou zásluhu. Legacy 3230 je na druhé straně portfolia zcela novým vlajkovým modelem, kde sférická střední a výšková skříň sedí na sloupu s vnitřním basovým měničem a velkým předním vyzařovacím portem. Výrobce využil vlastnosti pryskyřice, která poskytuje mnohem lepší povrchovou úpravu a přesnější tvarování.

Přednosti a zvuková charakteristika

Rychlé, jasné, dokonalé rozšíření extrémních frekvencí, expresivní střední rozsah a vzdušný, realistický zvukový obraz jsou základní charakteristikou reproduktorů Legacy. Model 3230 je největší v sérii a je velkým reproduktorovým dílem i z hlediska ambiciózního designu. Trůní na kónických nožkách ve výšce 1340 mm, což je o něco více, než u většiny ostatních a jeho přívlastkem může být označení "velká skříň".

Funkčnost reproduktorů

Zvukový výstup zajišťují velké pohonné jednotky – dvojice basových měničů s hliníkovým povrchem se podobá keramickým měničům středního rozsahu, které dost dobře maskují staré dobré kužely z papírové buničiny. Velmi tvrdý materiál napomáhá dosažení basů s nízkým zkreslením. Středo-rozsahové měniče jsou o něco efektnější, přičemž obě jednotky vyrábí Elipson. Výškový reproduktor AMT je oblíbený pro svou hladkou odezvu, je měničem se širokým rozptylem, který se však liší v horizontální a vertikální rovině díky obdélníkovému tvaru ovladače. Součástí skříně je port s otvorem, správně umístit reproduktor je poněkud náročnější. Podstavec nesou čtyři velké opracované hliníkové kužely. Skříň je poměrně silná a dýhovaná ořechová matná úprava povrchu je líbivá. Zdobí ji působivé logo na přední straně, provedené v chromu. Podobně je logo provedeno i na horní části modelu.

Specifika

Reproduktory jsou vybaveny také kabelovými koncovkami. Elipson používá kabely spíše než desky, což obecně zajišťuje lepší kvalitu zvuku. Elipson staví řadu Legacy ve svém závodě ve francouzském Burgundsku - ve stejné továrně, kde se vyrábějí i gramofony. Legacy 3230 je uvolněný reproduktor, výrobce však pečlivě dbá na rovnováhu. Ve snaze dosáhnout efektivního výsledku je lepší sedět dále, což pomůže vytvořit větší obraz a větší otevřenost. Uvolněná rovnováha v reproduktoru má mnoho výhod, například dělá zvuk akustiky přirozenějším a otevřenějším. Leckterá hudba s vokalizacemi ztělesňuje jasnou trojrozměrnou přítomnost. Zní o něco vznešeněji a promyšleněji než obvykle, což připomíná, že reproduktor má minimální převis. Výsledný zvukový efekt tak ponechává posluchačům jasnější prostor, přičemž spodní hranice není podceněná. Na pohled i na poslech je tento model velmi lákavou soustavou reproduktorů, do které je snadné se zamilovat.
Výrobce Elipson
Počet pásem 3
Měniče Woofer: 2 x 8" kuželová celulózová buničina s hliníkovou vrstvou, Středový reproduktor: 1 x 6 " čistá keramická výšková Ribbon-AMT
Typ reproduktoru Spodní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 25
Frekvenční odezva do (Hz) 30000
Dělící frekvence (Hz) 400, 3200
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 91
Nominální vstupní výkon (W) 200
Barva Ořech
Šířka (mm) 347
Výška (mm) 1340
Hloubka (mm) 450
Hmotnost (kg) 50
Vaše hodnocení