ELIPSON Prestige Facet 34F - Černý lesk

SKU
ELPSNPF34FBKP
84 990 Kč
Skladem
Cena za pár
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení
Produkt si můžete poslechnout a "osahat" v našem studiu ve Zlíně. V případě zájmu je nutná předchozí domluva (ať můžeme vše připravit :-)) a to na tel. čísle 227 272 707 nebo prostřednictvím e-mailu info@l-e.cz.

Značka s historií

Společnost s francouzskými kořeny zažila slavný comeback a eso v rukávu jí nechybí. Do karet jí hraje více než 70 let zkušeností a pilné práce. Byla založena roku 1938 a vždy usilovala o originální produkci. Konstrukce reprosoustav jsou příkladně spojeny s typickou francouzskou elegancí a precizní estetikou.

Průkopník ve vyvíjení

Elipson se výborně zapsal jako průkopník ve vývoji sférických ozvučnic. Elipson je také jedinou společností, která tento vývoj dotáhla do úplného konce použitím patentovaných vnitřních rezonátorů. Díky věrné neutrální reprodukci se firemní soustavy staly nejen ozdobou interiérů, ale uplatnění našly v mnoha nahrávacích studiích a v profesionálním ozvučení koncertních síní. Reproduktor Elipson Prestige Facet 34F je jednou z nich, navíc představuje řadu inovativních technologií.

Inovace hýbou i zvukem

Nejviditelnější změnou je bezkonkurenčně prsten tvarovaných fazet obklopujících každého řidiče. Přísný designový proces zajišťuje optimální akustický výkon, elegantní povrchová úprava zase harmonické splynutí reproduktorového setu s okolím. Prestige Facet 34F se vyrábí v černé, ořechové a bílé barvě. Výsledek vysoce kvalitní povrchové úpravy zahrnuje dvouvrstvý přední panel, na který je nanesen černý nebo bílý lak. Extra pozornost si zasloužil právě kabinet – tento lakovaný čelní panel je ze dvou silných materiálů a je vyztužen vnitřními konzolami. Všechny užité komponenty jsou velmi kvalitní, účinné a spolehlivé.

Konstrukční a zvukový design

Firemní designéři vytvořili solidní dílo. Třípásmový set reproduktorů je osazen dvěma basovými měniči a dvěma středo-basovými měniči. Dalším typem užitých měničů je 25 mm výškový reproduktor s měkkou kopulí, který reprodukuje výšky s prvotřídní jemností a přesností. Mnohostranné, tvarované silikonové prostorové prstence obklopující každý ovladač, eliminují efekt ozvučnice a omezují difrakce. Výsledkem je lineárnější křivka odezvy a plynulejší poslech. Zadní stěně designéři dopřáli zaoblené, špičkové terminály se dvěma reproduktory, které nabízejí možnost bi-wiringu a bi-amplifyingu, těží z postříbřených kontaktů s cílem maximalizovat přenos signálu. Ke svorkám lze také připojit banánkové zástrčky. Tento úžasný reproduktor je neutrální a přesný, jeho zvuk je bez barev a zůstává věrný původnímu záznamu. Posluchač si může všimnout hladkosti a vyrovnanosti, bez jakéhokoli náznaku drsnosti.

Flexibilní využití

Vysoká citlivost zařízení dovoluje spárování s jakýmkoli zesilovačem o výkonu 300 W nebo menším na kanál. Díky živému výkonu je ideální jako levý nebo pravý přední reproduktor pro vícekanálovou instalaci domácího kina. Klíčovou vlastností je ona výkonnost, dále schopnosti měničů, korigující s užitým materiálem i technologiemi, a všechna specifika, týkající se provozu, respektive reprodukce.

Technické údaje a upřesnění

Reproduktorové sloupy vyhlížejí nesmírně důstojně. S originálními měniči mají o špičkovou produkci vystaráno. Audio systém pracuje s výkonem 300 W RMS a s frekvenční odezvou (± 3 dB) 25 - 25 000 Hz. Audio citlivost činí 94 dB/1W/1m, impedance má 6 Ohm. K dispozici jsou postříbřené svorky. Každý modul je 1211 mm vysoký, 355 mm široký a 420 mm hluboký. Jeho hmotnost dosahuje 44,6 kg.

Zvuk bez kompromisů

Skvělé audio a dokonalý design je k mání, model vypadá výborně. V těchto soustavách zkoncentroval Elipson své léta budované know-how. Řada firemních produktů ochotně vyhoví potřebám širokého okruhu zákazníků a dokonce je dokážou uspokojit, učinit je šťastnými posluchači. Co chtít více?
Výrobce Elipson
Počet pásem 3,5
Měniče Woofer: 2 x 250 mm, středobasový ovladač: 2 х 170 mm, výškový reproduktor: 1 x 25 mm
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 25
Frekvenční odezva do (Hz) 25000
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 94
Nominální vstupní výkon (W) 300
Barva Černá / Piano
Šířka (mm) 355
Výška (mm) 1211
Hloubka (mm) 420
Hmotnost (kg) 44,6