Flux HiFi Sonic

SKU
HiFiSonic
4 200 Kč
Do 5 dnů
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Vyčistit jehlu a zvýšit tak kvalitu zvuku za pár korun můžete právě teď.


Když hudba hraje a točí se deska, můžete mít zavřené oči a nerušeně, s potěšením poslouchat oblíbené melodie. Pouhý zvuk a kvalitní audio je ovšem rozdílný pojem. Všechno, včetně audio zařízení, potřebuje po určitém čase údržbu. Postarat se o gramofonovou jehlu předpokládá pořídit si důmyslného pomocníka.

Čistič elektronického stylusu

Flux HiFi na to jde chytře – právě tady byl vyvinut čistič jehel, Flux Sonic. Není tak rychlý jako filmový hrdina ježek Sonic, ale svou práci zvládne bez problémů vskutku svižně. Pracuje šetrně, bezpečně a bez otálení. Výsledek je více než znatelný, jelikož dokonale odstraní nečistotu a nános z jehly gramofonu.

„Potravní řetězec“ Sonic

Lidé milují hudbu z vinylu, a proto si pořizují gramofony. Gramofony nehrají bez precizně vyvinutých integrovaných komponentů, jako jsou raménka, přenosky, jehly. A faktem je, že všechno, co je otevřené, jednou zapadá prachem, byť třeba i jen jeho nepatrným nánosem. Pro hudbu a její kvalitu to ale znamená určitý negativní vliv, který je však možné poměrně snadno odstranit. Cílené vibrace zajišťují čištění beze zbytku. Odstranění stylusu přitom není nutné. Aplikace je jednoduchá a funguje na každém gramofonu. Flux-Sonic může být užíván tak často, jak jen bude potřeba. Dle doporučení lze použití činit nejlépe před každým přehráváním. Sonic „požere“ všechen prach, čistí a pečuje o cennou kazetu. Velkým kladem je vylepšená skenovací schopnost snímače a vyšší kvalita zvuku. Komponent je vyroben v Německu.

Co vás ještě zajímá

Čistič stylusu Flux-Sonic byl vytvořen pro jemné, bezpečné a rychlé odstranění odolných nečistot z hrotů přenosek gramofonu. Aplikace je jednoduchá, ideálně užitá po každých pěti odehraných deskách. Čisticí kapalina FLUX-Fluid je k mání také jednotlivě v 15 ml lahvičkách. Očekávat lze minimalizaci šumu, lepší skenovací schopnost přenosky, delší životnost snímací jehly a každopádně skvělý zvuk, respektive poslech. Výrobce zajišťuje 3- letou záruku.

Skvělá práce i výsledek

Flux Hifi Sonic je elektronický modul, pečující o diamantové hroty přenosek. Odstraní bez námahy i drobné částice silikátů, polymerů a organických materiálů, které ulpívají na hrotu jehly. Princip čištění staví na vysokofrekvenčních vibracích, kdy obvody a mechanika jsou navrženy tak, aby vibrace působily na jehlu trojrozměrně. Přitom je frekvence laděna tak, aby nedošlo k žádnému poškození přenosky. Pohyb jehly odpovídá pouze zlomku zatížení během procesu přehrávání. Kvalitní čistící kapalina je vyrobena na základě isopropanolu, jehož vlastností je jemná čistící účinnost. Po aplikaci se beze zbytku vypaří. Aplikuje se na plošinku čističky s povrchem z PE vláken, přičemž tato vlákna produkují kapilární efekt, velmi podobný účinku kapaliny. Ve spojení s tokem kapaliny je dosaženo dokonalého spojení, které je nositelem vibrací a současně i absorbátorem nečistot. Doba čištění dosahuje cca 15 sekund, pro optimální výsledek. Flux Hifi Sonic je zárukou vysoce efektního čištění i pro analogové systémy, zvyšuje frekvenční rozsah a zlepšuje kvalitu zvuku.
Je k podivu, že po vyčištění hrotu bude poslech staré sbírky desek okořeněn novou, nefalšovanou radostí. Akustika, která se po vyčištění hrotu přenosky projeví, je ohromující. Pokud hrot není delší dobu nebo pravidelně udržován, rozdíl je slyšitelný. Avšak nikdy není pozdě začít o své audio pečovat.
Výrobce Flux HiFi
Barva Černá