iFi hip-dac 3

SKU
5060738787364
5 174 Kč
Do 5 dnů
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

iFi hip-dac 3: Přenosný sluchátkový zesilovač

 

Pro zvýšení výkonu sluchátek je ideální pořídit si přenosný hip-dac 3, který oživí, osvěží, vyladí a zdokonalí zvukové schopnosti k vaší plné spokojenosti.

V roce 2023 spatřilo světlo světa mnoho přenosných sluchátkových zesilovačů/DAC různých značek. Společnost iFi audio nyní uvádí na trh další přenosný DAC ve tvaru hip-dac 3. Jde o třetí generaci oblíbeného hybridního DAC/sluchátkového zesilovače značky s mnoha novými možnostmi připojení a vyladěnějšími zvukovými schopnostmi.

 

Nová generace přenosného D/A převodníku

 

Z odkazu prvního hip-dacu iFi a z modelu druhé generace z roku 2021 vychází s řadou vylepšených obvodů, filmových kondenzátorů pro lepší frekvenční odezvu právě tento vyšperkovaný model. Skutečná část DAC je vybavena aktualizovanou verzí obvodů Global Master Timing značky iFi, která je navržena s cílem snížit fázový šum a podat tak svižný, ostrý zvuk. Hip-dac 3 využívá v zesilovací fázi diferenciální obvod, aby zůstala zachována celková čistota zvuku. Tento zesilovač může nabídnout až 400 mW do 32 Ohm zátěže a zajistit tak kompatibilitu s řadou sluchátek. Přitom symetrický výstup 6,3 V / 600 Ohm avizuje, že i modely s vysokou impedancí je možno bez obav používat.

 

Vlastnosti a funkce sluchátkového zesilovače hip-dac 3

 

Zesilovač produktu nabízí něco, co se nazývá PowerMatch a což lze vysvětlit jako přepínatelnou funkci zesílení, která přizpůsobuje úroveň pohonu zátěži sluchátek. Slouží k zajištění správného výkonu pro používané zařízení bez jakéhokoli syčení a zkreslení. Je také poměrně univerzální. Hip-dac 3 nabízí podporu pro hi-res PCM a DXD audio soubory až do 384 kHz, stejně jako DSD64, 128 a 256, včetně podpory pro MQA. U přenosných DAC je trendem, že dvojice LED diod mění barvu, aby indikovala formát a vzorkovací frekvenci přehrávaného zvuku. Externí upgrady vylepšují možnosti připojení hip-dacu třetí generace. Duální porty USB-A byly nahrazeny dvěma porty USB-C. Jeden je určen pro zvuk, druhý pro nabíjení, dále výrobce přidává dva výstupy s 3,5 mm konektorem pro sluchátka a 4,4 mm vyváženým výstupem. Baterie zařízení vydrží 7-12 hodin přehrávání, což však závisí na úrovni hlasitosti přehrávané hudby a výkonu užívaných sluchátek. K modelu náleží nabíjecí kabel USB-C On The Go, kabel USB-A na USB-C a kabel USB-C na Lightning pro zařízení iOS.

 

Nadčasový a elegantní design

 

Tento krásný kousek je k dispozici v elegantní šedé barvě známé jako „Titanium Shadow“. Vylepšený design a funkčnost jej činí žádoucím. Je zapouzdřený v elegantním hliníkovém rámu, vizuálně láká k vyzkoušení. Bezesporu je pozoruhodný, ale zároveň zahrnuje řadu aktualizovaných funkcí i vylepšení. Bonusem jsou nové kondenzátory s kovovou fólií a aktualizovaný obvod GMT, což rozhodně zvětší zvukový zážitek.

Zesilovač vyniká především pokročilou konektivita a uživatelsky přívětivým ovládáním. K vybavení náleží dva porty USB-C pro zjednodušenou správu kabelů, pro čisté a kvalitní přehrávání zvuku. Zároveň umožňuje současné nabíjení. Uživatel ocení ovládací prvky, jako je spínač pro aktivaci technologie iEMatch iFi, LED pro indikaci formátu a vzorkovací frekvenci příchozího zvuku.

 

Proč hip-dac 3 od iFi?

 

Optimalizovaný zvukový výkon a vyvážený design obvodu zaručuje optimální výkon, čistý zvuk bez zkreslení signálu. Platí všestranná podpora zvuku, podpora zvukových dat, včetně hi-res PCM a DXD až do 384 kHz, DSD od 2,8 MHz do 12,4 MHz a plného dekódování MQA. Zařízení slibuje 7–10 hodin přehrávání s 2200mAh baterií. Je vybaveno kabelem USB-C OTG a kabelem USB-A na USB-C.

Výrobce iFi
Typ převádění Digitální → Analogový
D/A převodník Burr-Brown
Digitální vstup USB-C
Analogový výstup Jack (3,5 mm)
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 45 000
Odstup signál / šum (dB) Nebalancované <103dB(A) @ 0dBFS / Balancované <109dB(A) @ 0dBFS
THD+N (%) <0.006X% (360mW/2.0V @ 600Ω)
PCM - vzorkování (kHz) až 384
DSD až DSD256 (11,2 MHz)
Barva Šedá
Šířka (mm) 70
Výška (mm) 14
Hloubka (mm) 102
Hmotnost (kg) 135