Onkyo TX-NR5100 a Jamo s 809 HCS - bílá

SKU
5709009003184
34 990 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Vynikající obraz a zvuk domácího kina s kino systémem Jamo a AV receiverem Onkyo


Dobrá volba Onkyo TX-NR5100

Jedním z nejlépe stavěných přijímačů, který garantuje vynikající hodnotu za slušný peníz, je Onkyo TX-NR5100. Jde o novodobě orientovaný model, se čtyřmi 4K/120 HDMI vstupy, což je v této cenové hladině poměrně vzácné. Disponuje vestavěnou podporou pro Sonos a nechybí mu ani nejnovější technologie zpracování videoher pro plynulý herní zážitek bez zpoždění. Všechny ostatní přednosti jsou u této značky již samozřejmostí.


Zvukově na úrovni

Výrobce vsadil na ideální systém Dolby Atmos. Sedmikanálový model využívá napájení systému 5.1.2 Dolby Atmos nebo DTS:X, což je tradiční konfigurace pěti reproduktorů a subwooferu, k tomu lze připočítat nahoru vyzařující nebo stropní reproduktory pro efekty nad hlavou. Díky tomu je možné si vychutnat hudbu z různých zdrojů a užít si tak všech zábavných možností pro přehrávání hudby. Streamovat z telefonu nebo tabletu přes Wi-Fi, Bluetooth nebo Apple AirPlay 2 je nyní zcela jednoduché, stejně tak přehrávat skladby ve vysokém rozlišení z USB flash disku nebo síťového počítače.


Kooperace jako bonus

Onkyo s oblibou využívá spolupráci se Sonos, čímž se i tento Onkyo přijímač snadno integruje do jakéhokoliv hudebního systému Sonos pro více místností. Předpokladem je přidání Sonos Portu, v tu chvíli je umožněno do přijímače odesílat jakoukoli hudbu nebo zdroj zvuku z aplikace Sonos. Pak se automaticky zapne a přepne na správný vstup, je-li spuštěn v aplikaci Sonos.


Přednosti přijímače

Hlavními klady, jenž tento přijímač nominuje mezi AV přijímače roku 2023, je jeho výkon a zpracování. Onkyo 7-kanálový zesilovač pracuje s 80 W na kanál do 8 Ohm (20-20 000 Hz) při 0,08 % THD. K dekódování prostorového zvuku využívá Dolby a DTS, ke zpracování pak Dolby Atmos a DTS:X pro použití se stropními nebo „výškovými“ reproduktory. Tak se mu daří maximálně podpořit více obklopující zvuk domácího kina. Virtualizace výšek Dolby Atmos podporuje trojrozměrné efekty bez výškových reproduktorů. Další výhodou je automatická kalibrace reproduktorů AccuEQ, jenž optimalizuje zvuk domácího systému pro danou místnost (včetně mikrofonu).


Streamování hudby bez omezení

Možnost digitální a streamované hudby má plnou podporu. Zařízení umožňuje přehrávat digitální hudební soubory ve vysokém rozlišení prostřednictvím paměťového zařízení USB nebo síťového počítače s rozlišením až 24 bit/192 kHz. Nechybí vestavěná Wi-Fi funkce pro poslech hudby ze síťového počítače, bezplatné internetové rádio a hudební služby. Platí kompatibilita se službami Pandora, SiriusXM a Spotify, Apple AirPlay 2, Siri a Apple Music. Integrovaný systém Bluetooth je tu pro bezdrátový poslech hudby se smartphony, tablety a kompatibilními počítači, nevyjímaje přenos Bluetooth pro odesílání zvuku z přijímače do sluchátek s podporou Bluetooth. Pro doplnění výrobce sáhl i k funkci Chromecast pro streamování hudby z cloudu s kompatibilními mobilními aplikacemi, nastolil kooperaci s asistenty hlasového ovládání Amazon Alexa a Google Assistant. HDMI přidává možnost přepínání zvuku/videa HDMI 2.1 se 2 výstupy, „sub“ výstup HDMI posílá zrcadlený obsah do sekundárního televizoru nebo projektoru. Platí kompatibilita s Ultra HD zdroji a televizory. Všechna připojení HDMI podporují video 8K/60Hz a 4K/120Hz. K přijímači náleží manuální dálkové ovládání, které je nedílnou součástí balení.

Jamo S 809 HCS

Jamo S 809 HCS je systém 5ti reproduktorů pro domácí kino Jamo S 809 HCS. Těště se na luxusní zážitek při sledování filmů i koncertů s množstvím zvukových detailů. To všechno slibuje tato sestava v kombinaci 5.0.

 • 2x S 809 sloupové reproduktory
 • 2x S 801 pro surround zvuk
 • 1x S 81 CEN centrální reproduktor
 • Dolby Atmos ready - stačí připojit reproduktory S 8 ATM
 • Odnímatelná mřížka s magnetickým upevněním potažená průzvučným plátnem

 

Základní informace

Set se skládá ze 2 sloupových reproduktorů Jamo S 809, středového reproduktoru Jamo S 81 CEN a efektových reproduktorů Jamo S 801 SUR.  

Dokonalé zpracování reproduktorů zajišťuje dynamický, silný zvuk. Při poslechu si tak budete moci užít těch nejjemnějších zvukových detailů. Technologie WaveGuide vám dopřeje zřetelné a realistické dialogy.

Tkaninové mřížky nemusíte na reproduktory složitě montovat, stačí pouze přiložit a díky magnetům drží samy. Design reproduktorů působí kvalitním a čistým dojmem. Sada S 809 HCS promění váš obývací pokoj v luxusní kinosál.

 

Sloupové reproduktory S 809

Elegantní kovové spojovací prvky na horní části skříňky ​S 809 poskytují elegantní, moderní průmyslový vzhled, ale také slouží jako spojovací bod pro doplňkový efektový reproduktor Jamo S 8 ATM Dolby Atmos. Tato patentovaná konstrukce umožňuje integrovat všechny drátové připojení na zadní straně reproduktoru, čímž se vyhnete nevzhlednému reproduktorovému kabelu.

 • Frekvenční rozsah: 37 Hz - 26 kHz (+/- 3 dB)
 • Citlivost: 90 dB
 • Výkon jmenovitý/špičkový 120 W/240 W
 • Vysokotónový reproduktor: průměr 25 mm (1") Soft Dome Tweeter
 • Středobasový reproduktor: 3 x 127 mm (5") basový Polyfiber s hliníkem pokovenou membránou
 • Rozměry: 1042 x 191 x 252 mm

 

Reproduktory pro prostorový zvuk S 801 SUR

Menší prostorové reproduktory s mimořádným výkonem.

 • Frekvenční rozsah: 76 Hz - 26 kHz (+/- 3 dB)
 • Citlivost: 85 dB
 • Výkon jmenovitý/špičkový 60 W/120 W
 • Vysokotónový reproduktor: průměr 25 mm (1") Soft Dome Tweeter
 • Středobasový reproduktor: průměr 102 mm (4") basový reproduktor Polyfiber
 • Rozměry: 285 x 156 x 163 mm 

 

Středový reproduktor S 81 CEN

Centr zajišťuje průzračnou, harmonickou reprodukci středního pásma a také špičkový prostorový zvuk. WaveGuide je technologií upravující vlnovod, čímž zajišťuje nekompromisní dynamický a výkonný zvuk.

 • Frekvenční rozsah: 71 Hz - 26 kHz (+/- 3 dB)
 • Citlivost: 86 dB
 • Výkon jmenovitý/špičkový 60 W/140 W
 • Impedance: 8 ohmů
 • Vysokotónový reproduktor: průměr 25 mm (1") Soft Dome Tweeter WaveGuide
 • Středobasový reproduktor: průměr 102 mm (4") basový reproduktor Polyfiber
 • Rozměry: 184 x 435 x 220 mm

 

Klíčové vlastnosti

Systém 5ti reproduktorů pro domácí kino Jamo S 809 HCS. Set se skládá ze 2 sloupových reproduktorů Jamo S 809, středového reproduktoru Jamo S 81 CEN a efektových reproduktorů Jamo S 801 SUR. Celkový výkon RMS 420 W. 

Výrobce Jamo
Barva Bílá
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)