Magnat Monitor Reference 5A

SKU
4018843727509
17 990 Kč
Do 5 dnů
Cena za set
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Rozlučte se se starou aparaturou a pořiďte si tyto sloupky, jejichž zvukový formát z nich činí skutečnou hi-fi soustavu.

Oblíbená série Monitor


Německá společnost Magnat se nejenom v této sérii drží osvědčených pravidel. Společným jmenovatelem je možnost připojit jakékoliv externí zařízení, a to především TV přes HDMI s funkcí ARC/CEC, umožňující ovládání hlasitosti dálkovým ovladačem TV. Jako prémii lze také brát RCA vstup s gramofonovým předzesilovačem pro MM přenosky, 3,5 mm Jack a digitální Toslink se vzorkovacím kmitočtem do 24-bit/192 kHz.

Charakteristika produktu


Multifunkční a plně aktivní reproduktory jsou rozměrově střízlivé, avšak jejich zvukovému projevu to na objemu rozhodně neubírá. Monitor Reference 5A má grády. Se stejnou přední šířkou jako model 3A je Monitor Reference 5A vysoký 908 mm, což z něj činí plnohodnotný sloupový reproduktor. Výrobce využívá kopulovitého výškového reproduktoru o průměru 25 mm (stejně jako u jeho sourozenců) s pohonem díky osvědčenému, výkonnému feritovému magnetu. Nechybějí ani dva 170 mm podvozky. Jeden se stará o středo-basové pásmo, kdežto druhý je navržen čistě pro reprodukci rozsáhlého hlubokého spektra basů. Použití materiálů podporuje ponor až do frekvence kolem 28 Hz. Exkluzívní vizuální vzhled nebrání umístění sloupků do jakéhokoli prostředí.

Funkce a parametry

Audiofily potěší větší výkon zesilovače. Každý kanál má 60 W trvalého výkonu (nebo 120 W špičkového výkonu). Vstup HDMI, phono předzesilovač, Bluetooth s funkcí rychlého aptX Low Latency, stejně jako analogové a digitální připojení dokončují konfiguraci. S hmotností 14,7 kg u aktivního a 13,8 kg u pasivního reproduktoru není nutno považovat soustavu za neatraktivní. Patří mezi žádané výkonné 2,5-pásmové aktivní reproduktorové systémy. S vybavením aptx Bluetooth vstup verze 5.0 není reprodukce zvuku ničím ohrožena. Vstup HDMI s funkcí ARC slouží pro přehrávání zvuku televizoru a všech připojených zdrojů. Kdo má rád vinyl, uvítá Phono vstup pro gramofony s MM systémem. Komplexní pevný dřevěný kabinet je ideální pro přesnou reprodukci zvuku.

Konstrukční vlastnosti a vybavení


Výrobce si dal záležet na osazení – 25 mm f-max výškový reproduktor disponuje zvukovodem pro optimalizované rozptylové vlastnosti a výkonným feritovým pohonem pro vynikající dynamiku. O středo-basové a basové pásmo se starají měniče FE-Dynamics s nízkou částečnou oscilací, potažené papírovým kuželem, a magnetickým systémem s optimalizovaným zkreslením. Velkou pevností se vyznačuje nízko-rezonanční konstrukce z E1 MDF panelů, čímž není nikterak narušen elegantní design s kvalitní černou vlasovou úpravou. Ke každému sloupku náleží odnímatelný přední kryt s akusticky průzvučnou látkou a zaujmou i porty Airflex se zaoblenými reflexními otvory s cílem snížit hluk. Přidané gumové nožičky mají za úkol tlumit rezonanci. K dispozici je také LED indikátor stavu na přední stěně reproduktoru a ovládání hlasitosti či volby na zadním panelu pravého reproduktoru.

Konektivita


Připojení je zajištěno díky vstupu Bluetooth verze 5.0 s nízkou latencí aptX, HDMI s funkcí ARC a CEC (reproduktory lze ovládat pomocí dálkového ovladače televizoru). Analogový stereo vstup (Cinch R/L) disponuje přepínatelným phono předzesilovačem pro přímé připojení gramofonu s magnetickým systémem MM. Další 3,5 mm analogový stereo vstup je ideální pro připojení přenosných audio zařízení, optický digitální vstup pro přímé připojení digitálních audio zařízení. Vzorkovací frekvence všech digitálních vstupů je až do 24-bit/192 kHz.
Výrobce Magnat
Počet pásem 2,5
Měniče 25mm výškový, 170mm středobasový a 170mm basový měnič
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 28
Frekvenční odezva do (Hz) 40000
Dělící frekvence (Hz) 3200
Barva Černá
Šířka (mm) 205
Výška (mm) 908
Hloubka (mm) 282
Hmotnost (kg) 28.5