MoFi Electronics StudioPhono

SKU
MO39STUDBLCK0001
9 490 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Nenápadná krabička

  • Subsonický filtr
  • Možnost přepnout na Mono mód
  • Volitelný gain pro MM a MC - 40dB, 46dB, 60dB, 66dB
  • Externí napájecí adaptér
  • Nastavitelné zatížení 75Ω - 47kΩ
  • Jeden z nejlepších předzesilovačů ve své cenové kategorii

Co nesmí chybět gramofonu

Zvukovou kvalitu gramofonů určují hned po přenoskách phono předzesilovače nebo také korekční předzesilovače. Lze je charakterizovat jako zařízení, která musí „narovnat“ nelinearitu mechanického záznamu u gramofonových desek. Nedílným zázemím gramofonu nižší a střední třídy je tedy kvalitní předzesilovač, nyní dostupný v přijatelné cenové kalkulaci.

 

Mobile Fidelity Sound Lab

Inženýři této společnosti stále aktivně hledají cesty k objevení širokopásmové průhlednosti. Tim De Paravicini, designér odpovědný za řezací systém Ultra Flogity Gain2 Ultra Analog, pracoval s interními obvody, aby dal domácím analogovým systémům schopnost věrně reprodukovat hudbu, uloženou v drážkách LP nahrávek. Pod taktovkou výrobní společnosti MoFi vznikl také předzesilovač StudioPhono.

Funkce předzesilovače

Phono předzesilovač zpravidla bývá nedílnou součástí dobře vybaveného integrovaného zesilovače. Pokud chybí, má k tomu výrobce zjevně své důvody. Buď ho konstruktéři vynechali z důvodu neatraktivnosti vinylového průmyslu v určitém „mrtvém“ období, nechtěli tedy výrobní náklady zatěžovat zbytečným obvodem. Dražší modely korekční předzesilovač nemají z prozaičtějšího důvodu - náročnější audiofilové si rádi zaexperimentují s vyladěním svého zvukového řetězce a pečlivě si ke gramofonu vyberou přenosku a třeba také i phono předzesilovač sami.

Nastavení a vybavení

S volitelným ziskem a načtením si uživatel může přizpůsobit StudioPhono tak, aby odpovídalo libovolnému zásobníku s pohyblivým magnetem nebo pohyblivou cívkou na trhu. Vespod zařízení je integrovaná přístupná skupina přepínačů, dovolující rychlé úpravy bez užití dalších nástrojů. Dvě volitelná přepínací tlačítka umístěná nahoře slouží k zapnutí režimu Mono nebo Subsonic filtr. Přispívá k lepší stabilitě obrazu a generuje bohatší tóny.

Specifika a upřesnění

Zisk je nastavitelný – od 40 do 66 dB. Zkreslení THD je u MM menší, než 0,01%, u MC menší, než 0,022%. Impedance zatížení MM je 47 000 Ohmů, u MC 75, 100, 500, 1k, 10k, 47 kOhm. Vstupní kapacita činí 100pF. Obzvlášť vítané jsou funkce přepínatelného režimu Mono, podzvukového filtru a externího napájení.

Smysl phono předzesilovačů

Jednoduché phono předzesilovače pro nejrozšířenější MM přenosky nepotřebují nic přepínat ani nastavovat, protože ovládací prvky se omezují nejvýš na vypínač. Přípojkami jsou jen dva páry konektorových zdířek cinch, jež patří vstupu a výstupu. Vše potřebné lze obvykle seřídit pomocí posuvných DIP přepínačů, přístupných ve výřezu základny. Nadstandard představuje např. možnost jemného vyvážení úrovně kanálů přenosky a režim Mono, který nabízí stabilnější zvukový obraz při přehrávání monofonních desek, ať už originálů nebo jejich audiofilských reedic. Právě konstrukce vítězného phono předzesilovače MoFi Electronics StudioPhono je typická vzácně vyváženým zvukem, který je radost poslouchat.

Povedené modely

Patří k nim rozhodně MoFi Electronics StudioPhono, který je sympatický nejenom svojí cenou. Nižší ze dvou modelů MM/MC phono předzesilovačů této značky se vyrábí ve Spojených státech v jediném černém provedení. Pevné, tuhé šasi tvoří dva přesně slícované profily z litého kovu posazené na čtyřech pryžových nožkách, horní díl je intarzovaný jemně broušeným anodizovaným hliníkem a obdélníkem z bílého kovu v lesklém laku, z něhož vizuálně vystupuje psací logo. MoFi Electronics StudioPhono se vyznačuje výsostně muzikálním, transparentním zvukem s téměř fenomenální korekcí přesných, konkrétních basů. Prostor je zde podán s velkou hloubkou, vynikající je lokalizace jednotlivých nástrojů, což lze přisuzovat i mikrodynamice. Konstrukčně, funkčně i technologicky je tento předzesilovač ideálním doplňkem současných audio zařízení.

Výrobce MoFi Electronics
Typ Analogový
Určení MC, MM
Analogový vstup RCA
Analogový výstup RCA (Line)
Zesílení (dB) 40 - 66
Impedance (Ω) MM: 47000, MC: 75, 100, 500, 1000, 10000, 47000
Kapacitance (pF) 100
THD (%) < .01 (MM) / < .012 (MC)
Barva Černá
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)