Monitor Audio Radius 45 - Ořech

SKU
5060028973569
Akční cena 7 990 Kč Běžná cena 8 990 Kč
Skladem
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Také malé věci mohou být velkolepé, i nevelké měniče mohou podávat velké výkony. Podobně mění úhel pohledu model řady Radius, kterému postačí k umístění docela malá skulina v prostoru. Přesto umí šířit extrémně diskrétní zvuk, a to po celém domě např. ve spolupráci s podstavcem Radius 380. Na vynikající funkčnost má vliv zejména středo-basový reproduktor a tweeter C-CAM.

  • MMP II středo-basový měnič laděn pro každý reproduktor
  • Zlatý C-CAM výškový měnič s rozšířeným úhlem záření pro širší scénu
  • Volitelná stěnová konzole
  • Volitelný podlahový stojan

Z technického pohledu

Technologické úpravy spočívají v inovativních ovladačích, přičemž každý model řady Radius je navržen a definován zcela individuálně. Gold Dome tweeter, zadní odpalování pro zlepšení zvukové charakteristiky a jednoduché upevnění šroubu spolupracují za účelem poskytnutí nových mechanických vlastností, s cílem dosáhnout zvýšené jasnosti a rozlišení v polovině pásma. Průchozí šrouby fungují jako pevná křížová výztuha, podporující pevnou, nerezonující skříň. Flexibilita skříní dovoluje každou z nich upevnit na stěnu s použitím volitelného držáku reproduktoru nebo libovolného standardního držáku. K dispozici je také podlahový stojan s interním (předpjatým) systémem pro vedení kabeláže.

Co je třeba vědět

Systém pracuje s frekvenční odezvou 120 - 20 000 Hz, citlivostí zvuku 87 dB (1W / 1M) a nominální impedancí 8 Ohm. Řízený výkon (RMS) dosahuje 25 W, při manipulaci s výkonem systému (RMS)
až 50 W. Doporučuje se využít zesilovač s výkonem 15 - 50 W. Maximální SPL je 101 dBA. Uzavřené kabinety doplňují řídící jednotky 75 mm MMP II kuželový střední řidič a 20 mm C-CAM Gold Dome tweeter. Každá skříň je vysoká, široká a hluboká rovných 100 mm, včetně mřížky a svorek činí hloubka 124 mm. Je-li připočtena k rozměrům i velikost konzoly, pak se hloubka zařízení navýší až na 162 mm. Hmotnost modulu je 1 kg.

Radius představuje dosah

Kam až dosáhne ve svých sériích produktů společnost Monitor Audio? Pravděpodobně až za hranice představ kteréhokoliv audiofila, protože nový konstruktivní design otevírá celou škálu úhlů pohledů na audio techniku. Tentokrát výrobce přišel s řadou stylových a všestranných reproduktorových systémů, které mají změnit rozměr očekávání domácí zábavy jednou pro vždycky. Díky nejnovějším technologiím řidičů je nová generace Radius bohatší o nové modely, větší univerzálnost a optimální zvuk. Osmičlenná řada modelů obsahuje dokonalejší verze 225 středového reproduktoru, zvukové karty Radius One, přepracovaný střední kanál Radius 200 a dva kompaktní aktivní subwoofery - Radius 380 a 390.

Pod hlavičkou Monitor Audio

Monitor Audio Ltd. je britskou výrobní společností, zaměřující se na novodobý design hi-fi reproduktorových soustav, stereofonních a prostorových audio systémů, včetně několika řad zvukově přizpůsobených architektonických reproduktorů pro ultra diskrétní a vysoce kvalitní domácí, ale i komerční využití. Důsledným zdokonalováním a využíváním originálních firemních technologií se společnost Monitor Audio dostala na přední místa ve světové konkurenci a stala se odborníkem na vývoj ovladačů kovových kuželů. Přesto, že kov není snadné tvarovat, výzkumný tým si ví rady. Nové technologie mají v podání produktů Monitor Audio velké úspěchy, přinášejí kladné reference a ohlasy, včetně klientské spokojenosti a podpory značky. Všechny modifikace a vylepšení znamenají ve finále prvotřídní reprodukci zvuku, ovšem pouze při správném zacházení se zařízeními. Bohaté firemní, avšak stále se vyvíjející portfolio ukazuje, že produkty Monitor Audio mohou většině uživatelů splnit jejich očekávání. Kdo hledá sílu vysoce kvalitní a vysoce výkonné reproduktorové značky, která je také protagonistou vkusu a adekvátního rozpočtu, má ji právě na dosah.

Výrobce Monitor Audio
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 20 mm (C-CAM) / Střední a nízké frekvence: 75 mm (MMP)
Typ reproduktoru Uzavřený
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 120
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 87
Minimální vstupní výkon (W) 15
Nominální vstupní výkon (W) 50
Maximální výkon - SPL (dB) 101
Barva Ořech
Šířka (mm) 100
Výška (mm) 100
Hloubka (mm) 124
Hmotnost (kg) 1