Monitor Audio SB-2

SKU
MON000671
17 990 Kč
Skladem

Monitor Audio SB-2

  • Pasivní soundbar
  • Tři páry reproduktorových terminálů pro levý, centrální a pravý kanál
  • Tři ABR - pro každý kanál jeden pasivní basový zářič
  • Výškový a středo-basový měnič na každý kanál
  • C-CAM technologie - keramický měnič pokryt směsí magnesia a hliníku
  • Držák na stěnu není součástí

O zvuk se postará zvukový panel

Pasivní zvukové panely již nevnímáme jako úplnou novinku, přesto jsou stále vyvíjeny a modifikovány. Velkou měrou přispějí k vytvoření základního prvku ozvučení s vysokým rozlišením pro sledování zábavy z tenkých televizorů o průměru 50 palců a větších. Soundbar disponuje několika možnostmi montáže pro snadnou instalaci.

Z portfolia soundbarů

Pod vlajkou Monitor Audio byly navrženy rovnou tři ultra lehké modely SB s inovativní technologií řidiče. Nutno dodat, že kombinují účinný nízko-profilový design s mimořádnou dynamikou, zaplňující interiéry. Odlišný je nový kompaktní systém Active Soundbar ASB-10 s aktivním subwooferem a širokým bezdrátovým připojením, který je profesionálně navržen, aby obnovil HD a UHD obrazy. Všechny typy však představují bohatý, detailní úchvatný zvuk, který posluchačská obec vítá a oceňuje.

Stylový i velmi schopný zvukový panel 

Model SB-2 vytvořili profesionální návrháři jako kompaktní model pro bezproblémovou integraci s televizory o rozměrech 50 až 60 palců, k tomu obsahuje tři samostatná pole ovladačů levého, středního a pravého kanálu v jediné pevné skříni. Moderně střižený zvukový panel využívá samostatný 100 mm C-CAM středo-basový, 25 mm výškový reproduktor C-CAM Gold Dome a uzavřené ovladače ABR (Auxiliary Bass Radiator) v každé sekci. Jednoduše ho lze umístit pod televizor, tam může být jeho místo, aby ladil a svým stylem doplňoval i větší interiér. Je možné ho využít také s partnerským subwooferem Monitor Audio, za účelem dosáhnout co nejlepšího zvuku. V menších místnostech jsou systémy SB schopny dodat plnohodnotný zvuk, přesahující hranice libovolného TV systému.

Technické zázemí a parametry

Bez řídících komponentů by zvuková lišta nefungovala, i tento typ je osazen měniči pro středo-basy a vysoké frekvence s technologií C-CAM. Výchozím materiálem je slitina hliníku a hořčíku s keramickým povlakem, což náleží k patentovaným komponentům výrobce. Dále jsou využity pomocné bass-reflexové moduly (ABR). Komplexně pracují ve frekvenčním rozsahu 90 – 30 000 Hz (-3 dB) při akustické citlivosti 84 dB na 1 W/1 m a nominální impedanci 8 Ohm. Dělící frekvence je 80 – 120 Hz a RMS výkon má 40 W. Doporučený zesilovací výkon je 30 – 100 W. Produkt je vyroben dle moderních technologií o rozměrech skříně 147 x 1107 x 93 mm, a to včetně nohou. Vnější rozměry s připočtením parametrů konzoly činí 145 x 1107 x 100 mm, celková hmotnost je 7,64 kg.

Varianty umístění v prostoru

K zavěšení modulu na stěnu je možné využít volitelný speciální nástěnný držák, který řeší případné problémy s nedostatkem místa v interiéru. Navíc se tak soundbar stává atraktivním, moderním prvkem v místnosti. Klasické umístění na skříňce nebo TV stole umožňují integrované křemíkové nožky, které jsou bezpečnou alternativou s menším nárokem na místo. V obou případech se zvuková lišta automaticky a nenásilně začlení do celkového koloritu obývaného prostoru, neboť nadčasové prvky v obývacích pokojích jsou v moderním uživatelském světě vítány.

Britská značka evokuje kvalitu

Společnost Monitor Audio Ltd. se postupem času stala globálním specialistou v oblasti designu hi-fi reproduktorových soustav. Přes 40 let úspěšně produkuje stereofonní a prostorové zvukové systémy, zvukově přizpůsobené architektonické reproduktory. Jejím největším precedentem je neustálé zdokonalování, využívání originálních technologií, rozšiřování vyvíjejícího se portfolia produktů, vedoucí ke vzniku a udržení vysoce oceňované reproduktorové značky. 

Výrobce Monitor Audio
Typ soundbaru Pasivní
Basový modul součástí
Výkon kontinuální (W) 100
Měniče Vysoké frekvence: 3 x 25 mm (C-CAM) / Střední a nízké frekvence: 3 x 100 mm (C-CAM) / 3 x pasivní basový zářič ABR
Frekvenční odezva od (Hz) 90
Frekvenční odezva do (Hz) 30000
Max. akustický tlak - SPL (dB) 106
Barva Černá
Šířka (mm) 1107
Výška (mm) 147
Hloubka (mm) 93
Hmotnost (kg) 7,6
Vaše hodnocení