Onkyo TX-SR494DAB - Černá

SKU
4573211159066
Akční cena 10 490 Kč Běžná cena 10 990 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

7.2-kanálový AV receiver

  • 155 W na kanál
  • 4K/60p a HDR (HDR10, HLG, Dolby Vision®, BT.2020)
  • Dolby Atmos® a DTS:X®
  • Dolby Atmos Height Virtualizer a DTS Virtual:X®
  • AccuEQ kalibrace
  • Diskrétní vysoko-proudový zesilovač
  • Bluetooth®
  • Vocal Enhancer - funkce zlepšující zřetelnost hlasu
  • RCA Zóna B
  • Verze s DAB+ tunerem

 

Domácí kino jinak a nově

Máte rádi filmy? S moderním audio video přijímačem budou na mnohem lepší úrovni. A navíc modernizovat domácí kino nemusí znamenat přemrštěné výdaje, protože japonský výrobce vedle špičkových, dražších přístrojů nabízí milovníkům kvalitního zvuku i obrazu také kategorii mnohem dostupnějších zařízení s ideálním poměrem cena versus výkon.

 

Novinky z produkce Onkyo

Onkyo je značka, která ráda překvapuje novými výrobky. AV receivery řady TX jsou modifikovány až do té míry, že za příjemnou cenu nabízejí široké spektrum vylepšení a inovací, například 3D zvuk Dolby Atmos a virtuální 3D zvuk z libovolné konfigurace reproduktorů. Po dostupném základním modelu TX-SR393 tohle všechno a ještě mnohem víc umí i AV receiver TX-SR494DAB.

 

Základní vlastnosti TX-SR494DAB

Tento model je vybaven nejnovějším systémem Dolby Atmos a technologií Dolby Atmos Height Virtualizer. Prostorové zvuky je možné zvýšit pomocí DTS Virtual: X. Tento přijímač je navíc připraven na zábavu s 4K HDR, také streamování je díky Bluetooth plynulé a jednoduché. Dále nabízí již 7.2 -kanálový diskrétní napěťový zesilovač s výkonem 160 W na kanál a 4- Ohm schopností pohonu, či linkový výstup pro B zónu. Nechybí tradiční dekodéry prostorového zvuku Dolby True HD a DTS-HD Master Audio. Nejnovější Dolby Atmos a DTS:X se s dalšími klíčovými vlastnostmi systému starají o vytvoření virtuálního prostorového 3D zvuku také při rozšířené konfiguraci 5.5.2. 

 

Zvuk je opravdu nadupaný

Akustická dokonalost se opírá taktéž o Dolby Surround a DTS Neural:X, což jsou technologie pro upmix a umějí přepočítat starší formáty prostorového zvuku až po nejnovější s horními zvukovými kanály. I tady lze využít jakékoli konfigurace reproduktorů. Správné nastavení prostorového zvuku zajišťuje pokročilá technologie AccuEQ Room Acoustic Calibration (pokojová akustická kalibrace), jenž pomocí mikrofonu nastaví zpoždění zvuku a upraví též charakteristiku zvuku podle akustiky místnosti. Umí automaticky nastavit ideální přechodovou frekvenci mezi reprobednami a aktivním subwooferem. Nechybí ani Subwoofer EQ a AccuReflex.

 

Další vybavení

Výstupy HDMI jsou čtyři, jeden s ARC, zajištěna je kompatibilita s 4K HDR (Dolby Vision, HLG, HDR10, BT.2020) a s 3D. Vlastnosti připojení dále ovlivňují 2 digitální audio vstupy (optický a koaxiální, přiřaditelný), 3 analogové audio vstupy (přiřaditelné), Zóna B pre- / line-out a 2 předvýstupy pro subwoofer. Na displeji lze sledovat příslušný formát videa. USB vstup na zadní straně slouží k napájení ChromeCast. Funkce Vocal Enhancer, řízená DSP, se zasazuje o lepší hlasovou slyšitelnost dialogů pomocí dálkových tlačítek nebo ovládacích prvků na předním panelu, okno OSD zobrazuje data formátu média pro rychlé potvrzení. Optimální uživatelskou činnost dále zvyšuje výkonový transformátor s nízkým šumem, vysoce výkonný 7- kanálový analogový zesilovací systém a diskrétní tranzistory s vysokým výkonem. Platí podpora HDCP 2.2, 4K / 60p, HDR, barevný prostor 4: 4: 4, 3D video, ARC (Audio Return Channel), DeepColor , xvColor a LipSync přes HDMI. Je integrován přímý režim pro zdrojově autentický stereo zvuk.

 

Pro pohodlnější poslech

Bezdrátová technologie a nepostradatelná funkce Bluetooth podporuje vysoce kvalitní audio streaming z telefonů, tabletů a PC. Hudba je optimální, vylepšena o kvalitu komprimovaného zvuku. Přidanou hodnotou je průvodce rychlým připojením na zadním panelu pro nastavení bez napětí a ovládání synchronizace A / V. Funkce Direct Power On slouží k zapnutí přijímače, je-li stisknuto tlačítko vstupu na dálkovém ovladači nebo na předním panelu.

Výrobce Onkyo
Počet kanálů 7.2
Výkon na kanál (W) 155 (1kHz, 6Ω, 10% THD, 1ch) / 135 (1kHz, 6Ω, 1% THD, 1ch)
Frekvenční odezva od (Hz) 10
Frekvenční odezva do (Hz) 100000
Odstup signál / šum (dB) 109
THD+N (%) 0,08
Podpora impedance repro. (Ω) 4 - 16
Přední repro. terminály A (1 pár)
Analogový vstup RCA
Analogový výstup RCA (Line), RCA (Subwoofer), Jack (6,35 mm)
Počet zón (reproduktory)
D/A převodník Premium AKM
Digitální vstup Koaxiální RCA, Optický, USB-A
Digitální výstup Koaxiální 3,5 mm
Síťové připojení
Lokální streamování Bluetooth
Nadstandardní BT kodek
Rádio DAB/DAB+, FM, AM
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
DSD
Surround - objektové formáty Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Atmos Height Virtualizer, DTS Virtual:X
Surround - upmixing Dolby Surround, DTS Neural:X
Surround - kodek Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio
Barevné formáty Dolby Vision, HLG, HDR, HDR10, BT.2020
Video technologie 3D, 4K upscaling, 4K nativní
HDMI - funkce HDCP 2.2, ARC, CEC
HDMI - vstupy 4
HDMI - výstupy 1
Barva Černá
Šířka (mm) 435
Výška (mm) 160
Hloubka (mm) 328
Hmotnost (kg) 8,2
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)