DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 8:00-16:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Ortofon MC Anna Diamond
Ortofon MC Anna Diamond Ortofon MC Anna Diamond Ortofon MC Anna Diamond Ortofon MC Anna Diamond Ortofon MC Anna Diamond Ortofon MC Anna Diamond Ortofon MC Anna Diamond

Ortofon MC Anna Diamond

216 750 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Není přenoska jako přenoska. Nese se jako dáma a je prostě skvělá. Na trhu s audio technikou se stala fenomenální slečnou s vynikající vnímavostí záznamu. S její pomocí se lze maximálně soustředit na hudbu a získat ještě lepší, věrnější zvuk. Správná prezentace reprodukovaného zvuku je tím, o co tady jde. Pod taktovkou Ortofon může být i prachobyčejná přenoska důmyslnou a elegantní záležitostí s módními křivkami.

 

 • Nejvyšší stupeň MC přenosek
 • Dramaticky efektivnější magnetový systém čekající na patent s technologií FSE (Field Stabilizing Element)
 • Obsahuje tlumící technologie WRD (Wide-Range Damping) a TPE (Thermo Plastic Elastomer)
 • Hrot je Replicant 100 - diamant, který svou přesností je nejlepší na světě a je doplněn o bórovou konzoli
 • Tělo přenosky je vyrobeno metodou SLM (Selective Laser Melting), která znamená nanášet titan po vrstvách, dokud se nedocílí kýženého tvaru
 • MC Anna je dovážena v exklusivní skříňce vyrobené z japonského, dubového dřeva a ošetřena 6000 let starou, japonskou, lakovací metodou

 

Odkud pochází

Ortofon je známá renomovaná společnost, světově uznávaná, která vznikla založením v roce 1918 v dánské Kodani. Původně se v jejich hledáčku nacházela výroba zvuku filmového. V roce 1948 spatřila světlo světa první firemní přenoska s pohyblivou cívkou, a poté společnost navrhla a vyrobila minimálně 300 dalších různých typů přenosek. K takové specializaci patří obrovské znalosti ze světa akustiky, o technologiích materiálů a elektronice nemluvě. Přenosky, včetně jejich komponentů se vyrábějí v dánské továrně v Nakskove. O dovednosti a zkušenosti týmových profesionálů netřeba pochybovat, díky nim je kvalita Ortofon výrobků taková, jakou ji veřejnost zná a vyžaduje.

 

Zasloužené renomé

Inovace hýbou světem a zbrusu nová vlajková loď pluje pod značkou Ortofon. Anna je vylepšená modelka-přenoska, jenž dokonale snímá záznam. Netradičně nemagnetický materiál disponuje revolučním tlumením jehly i cívek z čisté mědi.  MC Anna je dále vyzbrojena boronovou konzolou a diamantový hrotem s výbrusem Replicant 100. Konstrukce přenosky je spjata s metodou Selective Laser Molding (nanášení jednotlivých vrstev titanu do té doby, než je docílen žádaný tvar).

 

Proč právě Anna

Historie občas přenáší některé informace stále dokola a tak dlouho, až se stanou tradičními.  Společnost Ortofon se rozhodl o netradiční cestu, kdy dovoluje vlivným osobám z oblasti audio kultury, high-end sféry a historie vůbec. A tak v produkci Ortofonu narážíme například Bacha, Rohmanna, Windfelda. Nemožné bylo vyhnout se nejenom jménu, nýbrž osobnosti operní divy Anny Netrebko. MC Anna s věnováním je skutečně virtuózním počinem, jenž se vyznačuje oddaností k hudbě. Proč by naprostá čistota akustického proudu nemohla vzdávat hold právě tímto způsobem? Anna rovná se jedinečný hudební zážitek, který je namíchán z novinek, profesionality, odbornosti, znalostí, inspirace a kreativnosti, emoce nevyjímaje.

 

Jazykem technickým

Výstupní napětí při 1000 Hz a 5 cm/sec. je 0,2 mV. Přenoska samotná váží pouhých 16 g a využívaný úhel přenosu je 23°. Rozsah přítlačné síly dosahuje 2,3 g (23 mN), vnitřní impedance, DC odpor činí 6 Ohm. Frekvenční rozsah při +/-1,5 dB zabírá pásmo 20 – 20 000 Hz. Černo stříbrné tělo cartridge je vyrobeno z materiálu SLM Titanium, což přispívá k celkové kvalitě a funkčnosti přenosky.

 

Kam až lze zajít

Dědictvím některých přenosek bylo přeneseno to nejlepší až do doby současné a díky tomu se Ortofon může pyšnit tvrzením, že stará škola má něco do sebe. Dynamické schopnosti gramofonů s přenoskami, jenž nemají konkurenci, nejsou jejich jedinými přednostmi. Možnosti sice nejsou neomezené, avšak je důležité zmínit také hladkou vyváženost akustiky, neutrální tónové ladění v postupné škále, která je sice mírná, ale rozsáhlá zaručeně. Nižší středy, zvýšené basy, jasná textura a precedentní výraz umějí rozeznít prostor. Nabažit se čistých vokálů, precizní a jemné autenticity, je spolu s Annou možné. Nevěříte? Přesvědčit se je tak snadné. 

 

Technické parametry:

 • Výstupní napětí při 1000 Hz, 5cm/sec: 0,2 mV
 • Rovnováha kanálů při 1 kHz: 0,5 dB
 • Separace kanálů při 1 kHz: 25 dB
 • Separace kanálů při 15 kHz: 22 dB
 • Frekvenční odezva: 20-20.000 Hz +  / - 1,5 dB
 • Sledovací schopnost na 315Hz: 80 μm
 • Poddajnost: 9 μm / mN
 • Hrot: speciální, vybroušený Nude Ortofon Replicant 100, bórová konzole
 • Radius špičky hrotu: r / R 5 / 100 μm
 • Doporučený přítlak: 2,6 g (26 mN)
 • Sledovací úhel: 23°
 • Vnitřní impedance, DC odpor: 6 Ohm
 • Doporučený zatěžovací odpor: > 10 Ohm
 • Materiál těla přenosky: SLM titan
 • Hmotnost přenosky: 16 g

 Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Ortofon MC Anna Diamond

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Ortofon
Typ jehly Stereo
Typ přenosky MC
Rychlost 33 / 45 RPM
Doporučený přítlak (g) 2,3

Dokumentace

Produktový list