Pro-ject Stereo Box DS2 - Černá / Eucalyptus

SKU
9psbdss2beuc
23 390 Kč
Do 5 dnů

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Integrovaný stereofonní zesilovač

  • Princip dvojitého mono designu
  • Integrovaný phono předzesilovač - MM a MC
  • Další vstupy: 3x analogový, 1x Bluetooth
  • Bluetooth 4. generace s funkcí aptX a anténou
  • Regulace hlasitosti pomocí motorem poháněného potenciometru
  • Sluchátkový výstup s vyhrazeným zesilovačem
  • Pevné a variabilní výstupy pro subwoofer nebo zesilovač druhé zóny
  • Ovládání pomocí IR dálkového ovládání nebo aplikace
  • Dálkový ovladač v ceně
  • K dispozici ve stříbrné nebo černé barvě s volitelnými dřevěnými bočnicemi z ořechu nebo eukalyptuNení zesilovač jako zesilovač

Tato zařízení mají svoji základní funkci, ovšem nemusejí mít nutně shodné parametry ani vybavení. Pro- Ject se zaměřuje na nikoliv už jen levnější variantu Boxu. Již pěknou řádku let se snaží a vylepšuje, takže ve svém portfoliu zesilovačů nabízí plnohodnotné a konkurenceschopné produkty, napříč téměř všemi cenovými hladinami.

 

Pro dobrý „hi-fi“ pocit

Jako nejnovější přírůstek v podobě Stereo Boxu DS2 nabízí zřejmě nejlevnější možnost kombinace předzesilovače a koncového stupně, kýženou variabilitu nevyjímaje. Je totiž známo, že minimálně oddělit citlivé obvody a napájení má smysl, obzvlášť u takhle malých komponentů.

Designové uchopení

Design těchto zařízení je zcela minimalistický, jak už je u Pro-Ject zvykem. Box je vyroben o rozměrech 240 x 72 x 200 mm a váží 1,8 kg. Je kovový, čistě pravoúhlý. Čelní stěna hostí spínací tlačítko, malý regulátor hlasitosti a miniaturní diodky, indikující jeden z pěti vstupů – ten, který je právě aktivní. Přepínání zajišťují dvě malá tlačítka, plus ještě jedno, které zvýší zisk o výrazných +6 dB. Sendvičové hliníkové - kovové pouzdro je esteticky příjemné a účinně chrání před nechtěným rušením. Stereo Box DS2 je k dispozici ve stříbrné nebo černé barvě s dřevěnými bočními panely, v nabídce je však i varianta bez nich, v provedení ořechu nebo eukalyptu.

Specifika konstrukce

Zadní stěna disponuje jednoduše poskládanými konektory, přičemž napájení je řešeno externím pulsním zdrojem. Dále výrobce využil dva 3,5 mm jacky 12V spouště k propojení s koncovým stupněm, a pětici párů klasických linkových cinch vstupů. Nelze nezmínit tři výstupy - sdružený cinch pro subwoofer, pár cinchů s linkovou úrovní a pár s variabilní úrovní.

Spolupráce s koncovým stupněm

Koncový stupeň Amp Box DS2 je rozměrově a dokonce i váhově téměř identický. Podobně je na tom i design. Koncový stupeň potřebuje na čelní stěně spínací tlačítko. Díky podobnému designu jsou předzesilovač a koncový stupeň dobře sladění, v kooperaci tak působí velmi dobře. Amp Box DS2 používá koncové moduly, pracující ve třídě D. Zde umí dodat 100 W do 8 Ohm, respektive 140 W do 4 Ohm. Zesilovač pracuje v rozsahu 10 - 50 000 Hz (0, -3 dB), dno šumu je na úrovni -90 dB a THD menší, než 0,1%. Zisk 31 dB je solidní.

Výhody stereo integrovaného zesilovače

Integrovaný stereofonní zesilovač má předností hned několik – publikum si získá prvotřídním zvukem, ovládáním aplikací a technologií budoucnosti. Výrobce klade důraz na vynikající, nerušenou kvalitu zvuku, kterou nezastaví ani poměrně těsná sada funkcí. Sekce předzesilovače zahrnuje vysoce kvalitní phono stage, který umožňuje připojení gramofonů s MM, ale i MC kazetami. Princip dvojitého mono designu je schopen řídit ty nejlepší reproduktory. Variabilní a pevné výstupy RCA nabízejí dostatečnou flexibilitu pro přidání dalších komponentů, napomohou připojit aktivní reproduktory nebo subwoofer. K dispozici je i  6,3 mm sluchátkový výstup na předním panelu. Relativně malý a kompaktní Stereo Box DS2 může konkurovat mnohem větším a těžším integrovaným zesilovačům, které jsou ve vyšší cenové dimenzi. Díky možnosti ovládat zařízení IR dálkovým ovladačem či za pomoci aplikace je používání velmi jednoduché.

Shrnutí

Komponenty této značky v nové sérii DS2 jsou věrné svému původnímu ideálu o jednoduchosti a cenové dostupnosti. Přidanou hodnotou je stylovost ve formě dřevěných bočnic, které přístrojům vysloveně sluší, tatam je jejich technicistní strohost. Pro-Ject Pre Box DS2 + Amp Box DS2 se zdají být nastaveny jeden pro druhý, společně umějí vytvořit zvukové benefity, patřící k tomu lepšímu, co si lze za přijatelnou cenu v současnosti pořídit.

Výrobce Pro-Ject
Počet kanálů Stereo
Výkon na kanál (W) 80 (8 Ω)
135 (4 Ω)
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 25000
Odstup signál / šum (dB) - 85
THD+N (%) 0.03
Analogový vstup RCA, RCA (Phono)
Analogový výstup RCA (Fixní), RCA (Variabilní), Jack (6,35 mm)
Phono předzesilovač MM, MC
Lokální streamování Bluetooth
Nadstandardní BT kodek aptX®
Barva Černá / Eucalyptus
Šířka (mm) 20
Výška (mm) 71
Hloubka (mm) 220 (240 se zásuvkami)
Hmotnost (kg) 1.77 (bez napájení)
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)