Q Acoustics Concept 50 5.1 - Bílá

SKU
Qa5051white
113 960 Kč
Skladem

Cena za set
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Proč běhat a shánět reproduktorové sestavy. Vyřešte to jedním kino balíčkem.

Není nic, co by scházelo


Q Acoustics je aktivní výrobce audio techniky, který nadále rozšiřuje svoje portfolio o celé zvukové systémy. V produktové řadě Concept tak nabízí novou sadu reproduktorů, která může vyřešit problém nejednoho audiofila. S využitím konstrukčních a designových nápadů tak vyrukoval levnější stojanový reproduktor Concept 30, stojanový reproduktor Concept 50 a středový kanál Concept 90, které však zahrnují technologii a designové podněty mnohem dražší řady Concept 300 a Concept 500.

Mistr domácích kin


Oba páry Concept 30 a Concept 50 jsou ideální pro stereo poslech. Značka však má v záloze ještě hi-fi balíček domácího kina, který zahrnuje nové reproduktory v nastavení prostorového zvuku 5.1. V něm nechybějí přední reproduktory Concept 50, Concept 30 jako zadní uskupení, Concept 90 uprostřed pro dialogy a dunivý subwoofer Q B12 pro komplexní zvuk. Akustika v tomto případě nemá konkurenci.

Základní aspekty


Nové reproduktory vycházejí z technologie Q Acoustics Gelcore, kdy je vnitřní vrstva netuhnoucího gelu přidána pro potlačení vysokofrekvenčního kabinetního hluku. Sety Concept 30 a 50 dále používají systém vnitřního vyztužení Point-2-Point, který byl vyvinutý speciálně pro Concept 300. Systém zavěšení účinně bojuje s rušením vnějších vibrací, což zajistí lepší stereofonní zobrazení. Stojanová sada Concept 50 obsahuje trubice Helmholtz Pressure Equalizer s cílem zajistit uvolnění tlaku ze stojatých vln.

Home Cinema zvuk, jaký máte rádi


Tento koncept zvuku přináší rozsah a širokoúhlý záběr úžasného zážitku z domácího sledování filmů. Intenzita a úroveň zábavy stoupá. Vnímavý uživatel zpozorní, jelikož dvojice stojacích reproduktorů Concept 50 na přední straně výkon a dynamiku zvýrazňuje. Ani není třeba obětovat nic ze zvukové jemnosti. Konfigurace 5.1 je nositelem svižného a sofistikovaného provozu audio aparatury, která má vše, co milovníci špičkového poslechu očekávají.

Specifika a upřesnění


Výrobce užil v reproduktorech 25,4 mm vysokofrekvenční měniče a 305 mm středo-basové měniče jako nedílnou součást mechanické struktury ozvučnice. Měniče inovoval, vylepšil jejich konstrukční hodnotu, aby přesně sedly do konceptu Concept 30, 50 a 90. Pohonné jednotky jsou před instalací do skříní připevněny k pevné 3 mm hliníkové desce pro optimální akustické utěsnění, tlumení vibrací a minimalizuje konstrukční spojení. Jinde je výškový reproduktor hermeticky utěsněn a mechanicky izolován od ozvučnice. Větší kmitací cívka středo-basu zvyšuje sílu motoru, důsledkem je 50% navýšení manipulace s výkonem.

Technologie HPE, Gelcore


Výrobce dává zelenou technologii Helmholtz Pressure Equalizer, která je využita pouze v modelu Concept 50. Díky konstrukci trubice HPE (poprvé uvedena v Concept 500) je tlak převeden na rychlost s cílem eliminovat vibrace ovlivňující výkon a dosáhnout ideální frekvenční odezvy. Konstrukce skříně Gelcore z originálního reproduktoru Concept má za úkol minimalizovat vysokofrekvenční hluk. Tento design je dán netuhnoucím gelem, vloženým mezi dvě jednotlivé vrstvy, čímž dochází k rozptýlení vysokofrekvenčních vibrací, generovaných pohybujícími se měniči. Tak je udržován soustředěný zvukový výkon. Třešničkou na dortu je prémiový luxusní, vysoce lesklý povrch reproduktorů, hodící se do jakéhokoli interiéru. Concept 50 v konfiguraci 5.1 se vyrábí v bílé nebo černé barevnosti. K balíčku náleží řada volitelného příslušenství: držák Q WB75 a stojan Q FS75, pokud je třeba zadní reproduktory postavit na stojan.

Složení setu Sestava reproduktorů 5.1