Q Acoustics Q Active 200 - Bílá

SKU
QA8208
45 990 Kč
Do 5 dnů
Cena za pár. Bez stojanů.

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Recenze Martina z L-ENeutrácejte víc, než musíte. I za příznivou cenu lze hrát odvážně z reproduktorů špičkového designu.


Nic není běžné

Q Acoustics je britská značka s dobrým renomé. Ať je třeba vybavit běžnou domácnost či náročnějšího audiofila, vždy je Q značkou pro dobrý zvuk se všemi prioritami, s esteticky moderním pojetím a za férové ceny. Tyto hodnoty se vstřícně nabízejí v nové várce výrobce. Q Active 200 jsou reprosoustavy s typickými designovými rysy, přičemž v sobě zahrnují kompletní audio systém.

Konstrukční design

Oblé, hladké, středně velké ozvučnice modelu Q Active 200 váží 7,5 kg při výšce 284 mm, šířce 170 mm a hloubce 290 mm. Sluší jim extra čisté křivky a estetické, velmi odvážné pojetí čelní stěny. Celkem dva netypické reproduktory jsou usazeny vertikálně pod sebou, ukryté za mřížkou. Zezadu je situován nevelký obdélníček bass-reflexu a níže je malá nika se základními ovládacími prvky. Nechybí napájecí zásuvka, USB port pro flash disky s případnou aktualizací softwaru, dvě páčky pro volbu L nebo P kanálu a pro volbu pozice v prostoru (u zdi, v rohu nebo ve volném poli). Zadní stěna je dána průduchy, které jsou po stranách. Jimi lze uvidět další reproduktor, nad kterým se klene trn, rozptylující energii do stran. Tak je před nenechavými zraky skryt pohled na plochu membrán, což uvítají spíše audiofilové. Na zadním traktu je možné najít také obdélníček s několika ovládacími tlačítky, díky nimž lze volit vstup a hlasitost.

Příslušenství

K bednám je možné pořídit originální stojan, sestavený na základě tenze kovových drátů, držících nožky. Výchozím bodem pro jeho vznik byl stojan, určený pro Concept 300. Kromě estetičnosti se tyto stojany snaží o minimalizaci rezonancí. Dalším příslušenstvím je Control Hub – tedy kompaktní jednotka s ethernetovým konektorem, Wi-Fi, komunikačním rozhraním (na frekvenci 5,8 GHz) a s cílem zajistit spojení s reprosoustavami. Nutností je sada vstupů - HDMI, optický vstup a jeden pár cinchů k přepínání mezi klasickou linkovou podobou a funkcí phono předzesilovače pro MM přenosky. Control Hub disponuje výstupem pro sub-woofer.

Hrají jako o život

Příchozí signály jsou převedeny do digitální formy s rozlišením 24- bit / 96 kHz, v tomto pracovním rozlišení jsou posílány do levého a pravého kanálu. Control Hub umí pracovat skrz protokoly Chromecast, AirPlay 2 nebo Amazon Multiroom Music pro ozvučení vícero místností. Q Active 200 lze ovládat také přes platformu Roon. V každém kanálu se nacházejí tři moduly zesilovačů, pro každý reproduktor jeden. Souhrnný největší možný výkon všech šesti modulů je 280 W (trvalý ale jen 100 W), s řízením přes digitální signálový procesor. Vpředu lze najít dva ploché reproduktory BMR o průměru 58 mm, s cílem pokrýt širší úhel, než je běžné. Tyto celo-pásmové reproduktory hrají od 150 Hz. Basové měniče jsou klasických kónusů s průměrem 114 mm, jehož magnet je příčkou opřen o přední stěnu. Frekvenční rozsah Q Active 200 činí 46 – 20 000 Hz (-6 dB).

Audio charakteristika

Hudební charakter je výrazný, dominantní, ale ne ukřičený. Střední pásmo má lehce navrch. Přitom však zůstává kulaté a hladké, laděné do příjemného tónu, kterým si Q Acoustics získávají své příznivce. Přednes je příjemně otevřený a detailní – soustavu lze plně srovnávat s jinými sety padesátitisícové třídy.
Výrobce Q Acoustics
Počet reproduktorů 2
Výkon (W) 280
Měniče Výškový reproduktor: 2 x 58 mm (BMR), basový reproduktor: 1 x 114 mm
Počet pásem 2
Frekvenční odezva od (Hz) 46
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) 150
Vlastní baterie
Hlasový asistent Amazon Alexa, Google Assistant, Siri
Síťové připojení Wi-Fi, Ethernet
Multiroom aplikace Google Home
Internetové streamovací služby Deezer, Qobuz, Spotify, TIDAL, Roon, Amazon Music
Lokální streamování AirPlay 2, Chromecast, Síťové úložiště (UPnP, DLNA)
Nadstandardní BT kodek
Rádio
Mikrofon
NFC
Digitální vstup Optický, HDMI
Digitální výstup
Analogový vstup RCA
Analogový výstup RCA (Line)
Nabíjení jiných zařízení
PCM - vzorkování (kHz) až 192
PCM - kvantování (bit) až 32
HDMI - funkce ARC
Barva Bílá
Šířka (mm) 170
Výška (mm) 284
Hloubka (mm) 290
Hmotnost (kg) 2 x 7,5
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)