T+A HA 200

SKU
TAHA200
172 000 Kč
Do 5 dnů
Spolu to funguje
=
196 690,00 Kč
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Recenze Martina z L-ET+A hi-fi HA 200

Odhodlání posunout se k lepšímu zvuku

Od roku 1978 je T+A společností, usilující o vytváření nových poznatků a snahu vyvinout vlastní pokrokové technologie. Firemní tým patnácti designérů a vývojářů vytváří nová zařízení v německém Herfordu, počínaje návrhem, vývojem každé jednotlivé desky s plošnými spoji až po dokončení softwarového kódu, která spojuje všechny součásti dohromady.

 

Teorie a aplikace v jednom

T+A se v oblasti audio techniky pohybuje jako ryba ve vodě. Ti nejpovolanější navrhují, zdokonalují a vyrábějí Hi-Fi komponenty té nejvyšší kvality s cílem vyrábět dokonalé produkty High-End pro klienty po celém světě. V sekci sluchátkového audia představují zcela novou rodinu sluchátek a zesilovačů. Vyvíjejí extrémně inovativní sluchátka a sluchátkové zesilovače, včetně prvního modelu sluchátkového zesilovače HA 200, jenž těží z rozsáhlých odborných znalostí a letitých zkušeností ve vývoji a výrobě zesilovačů i měničů.

Optimalizace požadavků na sluchátka

T+A nepřejímá stávající technologie, ale vyvíjí a optimalizuje dle konkrétních požadavků uživatelů sluchátek. Výsledkem je zařízení, které nikdy předtím neexistovalo - s novými standardy, co se týká kvality zvuku, výkonu, možnosti připojení, designu. HA 200 v sobě spojuje kombinované požadavky profesionálů, aktivních ve studiové technologii, a audiofilů, kteří využívají i více sluchátek z jednoho zařízení. Na základě výjimečných kvalit tohoto typu planárního měniče a pětatřiceti let zkušeností s vývojem a výrobou filmových měničů vznikly planárně-magnetické měniče velmi podobné elektrostatickým zařízením, protože jejich membrána je složena z tenkého filmu, poháněného silným magnetickým polem. Tak vznikl otevřený planární systém pro první firemní sluchátka. 

Konstrukční design

Filozofie firemního designérství se opírá o fakt, že sluchátkové zesilovače by měly být schopné optimální kvality zvuku. Jsou vyráběny cíleně tak, aby odpovídaly jak dynamickým, tak magnetostatickým nebo elektrostatickým sluchátkům. Model HA 200 je koncipován tak, aby zvládl dynamická a magnetostatická sluchátka, přičemž celá jeho topologie obvodů a technologie splňují speciální požadavky těchto typů měničů. Jedině tak lze dosáhnout jedinečných výsledků z hlediska zvukových kvalit. Ve srovnání s reproduktory je impedanční šířka pásma sluchátek o hodně širší, což je skutečnou výzvou pro konstrukci zesilovačů. Je známo, že nízko-impedanční typy vyžadují vysoké proudy, zatímco vysoko-impedanční alternativy odebírají nízké proudy.

Technická specifika

Platí, že koncový stupeň musí být schopen dodávat relativně vysoké proudy, transformátor a síťová část by měla být extra stabilní, konstantní. Firemní zesilovač je vybaven obvodem, který umožňuje libovolně volit různé výstupní impedance pro každý z výstupů (6,3 mm jack, 4,4 mm Pentaconn, XLR-4 pin). Proto je možné sluchátka optimálně přizpůsobit individuálnímu zvuku. Tento sluchátkový zesilovač je vybaven velmi kvalitními analogovými vstupy, ale i digitálními vstupy a převodníky nejvyšší kvality, umožňujícími využívat mnoho digitálních zdrojů, aniž by byl jakkoli oslaben vysoký standard kvality. Analogová a digitální sekce jsou galvanicky odděleny, každá má vlastní síťové napájení. Planární magnetostatická sluchátka jsou otevřená, mají impedanci 80 nebo 45 Ohm, frekvenční odezva činí 5 nebo 8 - 54 000 Hz. HA 200 sluchátkový zesilovač tvoří D/A převodník PCM Double-Differential-Quadruple Converter až 32- bit/768 kHz, DSD: T+A True 1-bit Converter, nativní Bitstream až DSD 1024 (49,2 MHz), digitální vstupy USB, audio vstup, AES-EBU, BNC, koaxiální
kabel, TOS-Link, HDMI (volitelně) USB přijímač vyhovující standardům UAC2 a UAC3, zesilovač Double Mono „State of the Art“ s diskrétní technologií HV, třídy A.

 


Ukázka


Výrobce T+A
Analogový vstup RCA, XLR
Analogový výstup Jack (3,5 mm), XLR
D/A převodník PCM: 32bit/768kHz dvojitý diferenciální, čtyřnásobný převodník, DSD: 1024 (49,2 MHz) nativní 1 bitový převod
Digitální vstup Koaxiální BNC, USB-B, AES/EBU, HDMI
Digitální výstup USB-B, HDMI (ARC)
Frekvenční odezva od (Hz) 0,1
Frekvenční odezva do (Hz) 200 000
Odstup signál / šum (dB) 110 / 114
THD+N (%)  0,001 %
THD (%)  0,001 %
Podpora impedance (Ω) 8, 12, 18, 25, 40, 80
PCM - vzorkování (kHz) až 768
PCM - kvantování (bit) až 32
DSD až DSD512 (22,6 MHz)
Vlastní baterie
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 100
Výška (mm) 320
Hloubka (mm) 340
Hmotnost (kg) 6,5