Wharfedale D300C - Ořech

SKU
5025941173403
5 990 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Centrální reproduktor

  • Skvělé reproduktory za přijatelnou cenu
  • Pokročilé basové a středové měniče
  • WFR™ tweeter pro hladké a čisté výšky a středy
  • P-EQ portový systém zaručuje přesný bas
  • Luxusní skříně odladěný pro detailní zvuk bez vibrací

Neopomenutelný komponent

Reproduktorové sety v různých konfiguracích by neměly postrádat centrální zvukový modul. V sérii D300 je jím středový modul, vytvořený v součinnosti se soustavami této série. Spolu s ostatními moduly patří k dostupným součástem zvukových systémů, odpovídajícím moderním low-cost produkcím pro širokou uživatelskou veřejnost.

Novátorská série D300

Souběžně s existující, ještě dostupnější řadou Diamond 11 je série D300 typická stavbou skříní v duchu moderního stylu, která je tvořena mnoha podobnými technologiemi, jež navrženy speciálně pro tento nový sortiment. Zajímavě řešeny jsou pohonné jednotky, včetně systému bass-reflexu, protože žádná jiná reproduktorová řada nedává uživatelské obci tak vysoké specifikace za poměrně nízké ceny.

Odborně navržené soustavy

Wharfedale sází na profesionalitu svého návrhářského týmu, proto byla vytvořena řada tzv. „rozpočtových“ reproduktorů, které mají mnohem vyšší váhu, než je na první pohled zřejmé. Navzdory kompaktním rozměrům reproduktorů je zvuková scéna, kterou produkují, vnímavá a poutavá. Expresivní definice středního rozsahu přináší barvité detaily, přičemž i basy dosahují překvapivých hloubek, jsou přehledné, přesné a precizně kontrolované díky pokročilým basovým ovladačům reproduktorů i portu P-EQ bass-reflexu. Zvuk reproduktorů řady D300 je energický, podmanivý, hudba je jemná i výrazná, od rocku až po klasickou a jazzovou hudbu.

Pokročilé technologie

Ovladače basů i středů využívají těch nejmodernějších firemních technologií, nejnovější z nich propaguje generaci dlouhých tkaných kevlarových kuželů Wharfedale, spojenou se super lehkým prostorem, vyrobeným z  hi-tech pěnového polyetheru. Získaným efektem je pozoruhodná čistota, jasná textura a hudební výraz. Tyto kužely jsou poháněny systémem motorové cívky s velmi dlouhým pohonem, jenž produkuje nízkofrekvenční linearitu a přesnost, pro levnější reproduktory tak význačnou. Díky speciálně tvarované jednodílné pólové desce, opatřené měděným uzávěrem, je eliminována indukčnost a řízen magnetický tok, což přináší nízké zkreslení v oblasti kritického středového pásma. 

Konstrukční charakteristika

Sestava řidičů je namontována ve speciálně navrženém koši se sítí žeber, které mají za úkol zvyšovat tuhost a zlepšit přechodový ráz. Velký otevřený prostor za kuželem redukuje časné odrazy a dovoluje vnitřní absorpční skříňce pracovat. Akusticky profilované skříně jsou opatřeny předními přepážkami o tloušťce 28 mm, profilované na okrajích, které snižují odrazy difrakčních hran ve středních až vysokých frekvencích. Vyztužení panelů skříněk přispívá k omezení slyšitelných rezonancí a spolu se zaoblenými hranami skříňky poskytuje tuhou základnu pro všechny jednotky. Výsledným efektem je, že posluchač uslyší výstup jednotky pohonu, což odhaluje více detailů hudebního výkonu.  

Specifika středového modulu

Tento 2- pásmový středový reproduktor s bass-reflexem váží 8 kg a je vyroben dle rozměrů 180 x 510 x 200 mm. Basový řídící komponent je o průměru 130 mm a tvoří ho černý kevlarový kužel, zastoupen je hned dvakrát. Prostředním komponentem je 25 mm ovladač s plným rozsahem a s měkkou kupolí. Akustická citlivost dosahuje 89 dB (2,83v @ 1 m). Nejvyšší výkon středového reproduktoru je 120 W, nejnižší 25 W. SPL ve špičce dosahuje 95 dB. Jmenovitá impedance odpovídá 4 Ohm (kompatibilní 8 Ohm), minimální impedance je 3,8 Ohm. Zařízení pracuje s frekvenční odezvou 65 – 20 000 Hz, s rozšířením basů (-6 dB) na 55 Hz. Dělící kmitočet činí 2,5 kHz. Nízké basové frekvence vyzařované ze zadního basového ovladače procházejí portem směrem dolů. Výsledkem je přirozené obnovení základních tónů basových nástrojů, jež odpovídá realistickému zvuku středových a výškových charakteristik.

Výrobce Wharfedale
Počet pásem 2
Měniče Výškový: 25 mm Ø
Středo-basový: 2 x 130 mm Ø (kevlar)
Typ reproduktoru Spodní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 65
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) 2500
Impedance (Ω) 4 (kompatibilní s 8)
Citlivost (dB) 89
Minimální vstupní výkon (W) 25
Maximální vstupní výkon (W) 120
Maximální výkon - SPL (dB) 95
Barva Ořech
Šířka (mm) 510
Výška (mm) 190
Hloubka (mm) 232
Hmotnost (kg) 8
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)