Wharfedale Denton 85 - Černá

SKU
6974017843360
Akční cena 19 390 Kč Běžná cena 20 690 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Regálové reproduktory

  • Reproduktory Denton k 85. výročí založení Wharfedale
  • Limitovaná edice
  • 2-pásmová regálová reprosoustava (zadní bassreflex)
  • Středobasový měnič: 165 mm kónusová membrána tkaná kevlarovými vlákny
  • Výškový měnič: 25 mm textilní kalota
  • Barevné provedení: mahagonová dýha
  • Cena za pár

V limitované edici

Ke svým 85. narozeninám si společnost Wharfedale naložila pěkný dárek – elegantní reproduktor s tradiční vizáží, ručně dýhovaný v mahagonovém designu, se sympatickou výbavou a skvělým výkonem. Oslava narozenin s novým reproduktorem je vskutku vydařená – vzhledem se tento model vrací do let dávno minulých, avšak zvukem je Denton 85 překvapivě úspěšný.

Inspirace minulostí a vzhůru do budoucnosti

Pod tradiční maskou se skrývá aktuální reproduktorová soustava s vyspělými technologiemi. Je opatřena vloženou přední přepážkou a wolframovou látkovou mřížkou. Basová jednotka je vybavena inovativním tkaným kevlarovým kuželem Wharfedale, který je namontován na pevném odlitku podvozku. Tak je nastartován bohatý a detailní výstup basů i středů s vynikajícím dynamickým výkonem. Vysoké kmitočty zpracovává tweeter s feritovým magnetem a vysokým tokem, což má zajistit plynulé a detailní prodloužení HF. Pohonné jednotky jsou doladěny crossoverem, který je poslechově téměř neslyšitelný. Výsledným efektem je koherentní, bezproblémový hudební výstup, který je jak vzrušující, tak přirozený.

Denton 85 - Anniversary Edition

Denton je transparentnější, s většími a lépe definovanými basy umí nasadit prostornější zvukovou scénu, než jak je tomu u jiných dostupných britských monitorů. Jeho retrospektivní kabinet je osazen obousměrným designem - 25 mm měkkým kopulovitým výškovým reproduktorem a 165 mm černým tkaným kevlarovým wooferem. Oba řídící moduly jsou navrženy a vyrobeny přímo ve Wharfedale. Pravá červená mahagonová dýha je ohromující, ale Denton je k dispozici také v ořechovém dezénu. Tkaninová mřížka dodává výrobku jemný dotek luxusu a přičítá tak celkovému dojmu reproduktoru potřebné body.

Technická specifikace

Skříň s objemem 13,5 l a čistou hmotností 9 kg je dána rozměry 340 x 240 x 275 mm. Zadní panel hostí dva malé basové porty a dobře vypadající dvouvodičové konektory reproduktorů. Impedance udává 4 Ohm. Oproti reproduktoru Denton 80, který byl vydán k 80. výročí značky, je tento narozeninový dárek odlišný a typický svým ambicióznějším designem. Dvoucestný systém s bass-reflexem a s originálními ovladači funguje ve frekvenční odezvě 45 – 20 000 Hz s odchylkou +/- 3 dB, a rozšířením basů při -6 dB na 40 Hz. Dělící kmitočet je 3,1 kHz. Citlivost zvuku při 2,0 V / 1 m dosahuje 88 dB. Doporučený výkon zesilovače je 20 - 120 W, SPL ve špičce má 95 dB. Jmenovitá impedance je kompatibilní s 4 Ohm, minimální impedance činí 3,8 Ohm.

O čem sní posluchači

Je otázkou, zda uživatele láká více vzhled a dojem, nebo vsadí spíše na cenu, zkušenost, a bude vyhledávat reproduktory s detailnější, živější zvukovou aktivitou. Většinou je poptáván bohatší a vyváženější zvuk, který ze soustav udělá napůl živé hráče. O tom, zda Denton disponuje vyšším kontrastem a jasnější zvukovou charakteristikou mohou profesionálové dlouze diskutovat, posluchač však ocení zejména energii a vizuální odlišnost. Faktem je, že reproduktor Wharfedale Denton 85th Anniversary Edition nastiňuje cestu, jak se vrátit ke klasicky britskému zvuku, který bude znít vždycky skvěle.

Wharfedale

Anglická společnost s dlouholetou historií vznikla již v roce 1932. Náleží do skupiny International Audio Group s působností v Anglii, Německu, Austrálii, Asii a USA. Realizuje se v sekci zahrnující design, výrobu a distribuci. Firemní značka má skvělé renomé světového výrobce hi-fi reproduktorových soustav, sestav pro domácí kino, subwooferů a vestavných komponentů.

Výrobce Wharfedale
Počet pásem 2
Měniče Výškový: 25 mm Ø
Středo-basový: 165 mm Ø (kevlar)
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 45
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) 3100
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 88
Minimální vstupní výkon (W) 20
Maximální vstupní výkon (W) 120
Maximální výkon - SPL (dB) 95
Barva Černá
Šířka (mm) 240
Výška (mm) 340
Hloubka (mm) 287
Hmotnost (kg) 9
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)