Wharfedale Diamond 11.CC - Rosewood

SKU
5025941173670
5 800 Kč
Do 5 dnů

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Centrální reproduktor obvykle bývá nezbytnou součástí každé sestavy reproduktorů a nejinak tomu je i u značky Wharfedale, kde je navíc představitelem nejnovější generace diodových reproduktorů. Vyniká pokročilým systémem ovladačů a obsahuje prvky, které nalézáme zpravidla u mnohem dražších modelů. Vysoké frekvence vyzdvihuje výkon nově vyvinutého tweeteru a jeho design, integrační software crossoveru zase bezchybně kombinuje středo-basové a výškové jednotky.

 

  • Pokročilé měniče s masivními magnety, které se běžně oběvují jen v hi-endových reproduktorech
  • Precizní výhybka, která mimo jiné pomáhá "uvěřitelnosti" a přesnosti vokálů
  • Nový design skříně zajišťuje extrémně nízké resonance (o 25 db méně než je zvukový výstup měničů)

 

Diamantový střed

Věhlasná série značky Wharfedale je představitelem opravdového zvuku s vysokou věrností a výjimečnou hodnotou, který zaslouženě získal ve Velké Británii i ve světě řadu ocenění. Vysoko nastavená laťka je na trhu dána právě těmito velmi výkonnými, ale cenově dostupnými reproduktorovými soustavami. Centrální reproduktor Diamond 11.CC zahrnuje nevídané designové prvky, kterými se inženýři společnosti Wharfedale navrátili k původním základům s cílem vytvořit špičkový reproduktorový systém, který by vnesl revoluci do tohoto odvětví audio trhu.

 

Specifika centrálního modulu

Typově je středový model dvoupásmovým systémem s bass-reflexem. Je vybavený 100 mm středo-basovým reproduktorem z kevlarového vlákna a to hned ve dvou provedeních. Vysokotónový měnič – tweeter – disponuje textilní kalotou o průměru 25 mm. Řídící jednotky fungují ve frekvenčním pásmu 85 – 20 000 Hz, impedance je 8 Ohm, akustická citlivost 87 dB při 1W/1m. Doporučuje se zesilovač s výkonem 25 – 100 W. Konstrukce 5 kg vážící skříně je dána rozměry 145 x 420 x 138 mm.

 

Nové prvky v Diamond 11.CC

Vyspělé řídící jednotky jsou definovány systémem inovací – středobasový řidič využívá např. síť žebrování, sloužící k posílení tuhosti koše. Dalším precedentem je masivní konstrukce magnetů, které přispívají ke zvýšení citlivosti i zajištění absolutní kontroly pohybu kužele nad nižšími basovými frekvencemi, a progresivní zavěšení s lehkým pěnovým obložením, poskytující prodlouženou odezvu středního rozsahu. Tkaný kevlarový kužel je vyroben tak, aby přesně odpovídal novému závěsnému mechanismu. Inovativní výškový design, včetně využití textilní kupole přispívá k jasnému výkonu a zpřesnění vysokofrekvenčních detailů.

 

Crossover integrace

Diamond 11.CC využívá vysoce vyvinutý virtuální crossover softwarový systém, jenž  spoluvytváří  možnosti obvodu, schopné bezproblémově kombinovat středo-basové a výškové jednotky. Po výběru strategie konečného obvodu konstrukční tým vylepšil hodnoty crossover komponentů, jejich typy a rozvržení desky, s cílem poskytovat přesný, podrobný a harmonický výkon. Zvláštní pozornost je taktéž věnována vokálům a přirozenému znění nástrojů.

 

Konstrukční systém

Kabinet centrálního reproduktoru je vyroben velmi rafinovaně z vícevrstvého sendvičového dřeva s různou hustotou – tak jsou překonány identifikovatelné vlastnosti zvuku skříně. Pevná výztuž skříně souvisí se zakřivením stěn, což je navrženo tak, aby tvar účinně podpořil snížení rezonancí o více než 25 dB pod výstup řidiče. Modifikací prošel i distribuovaný port systém, která byl poprvé představen v roce 2012. Konstrukčnímu týmu Wharfedale se také podařilo zvýšit objem vzduchu v systému se štěrbinami, tím se podstatně zlepšil výkon nízkofrekvenčního výstupu a vygradoval ve zcela přirozené, nízké zkreslení zážitků z basových sekcí.

 

Klíčové momenty

Prioritou Wharfedale Diamond 11 série je vytvořit efektivně fungující a kvalitní centrální reproduktor, jehož klíčové přednosti jej vyzdvihnou mezi bezkonkurenční komponenty ozvučných aparatur. Díky pokročilému systému ovladačů, typicky zakřiveným liniím skříně s inovativním konstrukčním vyztužením, distribuovanému portovému uspořádání slotů a nově vyvinutým designem výškového řidiče je tento centrální modul ne náhodou ve středu pozornosti uživatelské veřejnosti.

 

Wharfedale série 11 - designérův deník

 

Wharfedale série 11 - ukázka

Výrobce Wharfedale
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm (textil) / Střední a nízké frekvence: 2x 100 mm (kevlar)
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 85
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) nespecifikováno
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 87
Minimální vstupní výkon (W) 25
Nominální vstupní výkon (W) nespecifikováno
Maximální vstupní výkon (W) 100
Maximální výkon - SPL (dB) nespecifikováno
Barva Rosewood
Šířka (mm) 420
Výška (mm) 145
Hloubka (mm) 138
Hmotnost (kg) 5
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)