Wharfedale Diamond 11.CS - Bílá

SKU
5025941173748
9 250 Kč
Do 5 dnů

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Někdo musí být středem pozornosti, někdo musí vyvažovat atmosféru v samém centru dění. Platí to i v akustice. Středový reproduktor by neměl chybět ani v soustavě Diamond 11. Jeho konstrukce a vlastnosti jsou přednostmi, které ho činí atraktivním a žádoucím. Jeho nutnost netřeba vytýkat, ve své pokročilosti je designovým charismatickým modulem, který udává směr a styl. S inovovaným zázemím je bezchybně fungujícím centrem a doladí jakoukoli zvukovou aparaturu.

 

  • Pokročilé měniče s masivními magnety, které se běžně oběvují jen v hi-endových reproduktorech
  • Precizní výhybka, která mimo jiné pomáhá "uvěřitelnosti" a přesnosti vokálů
  • Nový design skříně zajišťuje extrémně nízké resonance (o 25 db méně než je zvukový výstup měničů)

 

V řadě Diamond se dějí věci

Wharfedale je představitelem několika povedených sérií, z nichž špičkovou je právě Diamond. Může se po zásluze pyšnit oceněními jak britskými, tak i světovými. Tento centrální reproduktor je větším ze dvou bratrů v řadě 11, má totožnou konstrukci i design, ne však vybavení a parametry. Centrální reproduktor Diamond 11.CS  je právě proto nepostradatelnou součástí dobře konfigurované reproduktorové soustavy.

 

Výběr správného centru

Tento středový model je dvoupásmovým systémem s bass-reflexem. Jeho výbava je tvořena dvojicí 130 mm středo-basových reproduktorů z kevlarového vlákna, v jejich centru je posazen 25 mm tweeter. Všechny pohonné jednotky jsou funkční ve frekvenčním rozsahu 65 – 20 000 Hz, impedanční hodnota je kompatibilní s 8 Ohm, akustická citlivost 87 dB. Doporučené zesílení výkonu čítá 25 – 100 W. Kompletní hmotnost je 7,6 kg, objemově má kabinet 11 l a je dán rozměry 170 x 480 x 200 mm.

 

Inovovaný Diamond 11.CS

Všechny řídící jednotky jsou pokročilé, středo-basový řidič byl modifikován a díky žebrování koše je pevnější a tužší. Další inovací je robustní konstrukce magnetů, sloužící ke zlepšení citlivosti a k zabezpečení naprosté kontroly pohybu kužele nad nízkými basovými frekvencemi. Nové je také zavěšení s lehkým pěnovým obložením, které dovoluje prodlouženou odezvu středního rozsahu. Kuželovitý reproduktor je utkán z kevlarových vláken, aby se tak lépe hodil k novému závěsnému mechanismu. I výškový design s textilní kupolí je skvělý, díky němu má navrch výkon a vysokofrekvenční detaily jsou podrobnější a přesnější. Typ Diamond 11.CS disponuje též specielně vyvinutým virtuálním crossover softwarovým systémem, který se podílí na  možnostech obvodu a vede k efektu dobře kombinovat středo-basové a výškové jednotky.

 

Velkou roli hraje konstrukce

Reproduktorová skříň většího centru má velký potenciál - je vyrobena z vícevrstvého sendvičového dřeva s různou hustotou, čímž jsou překonány identifikovatelné vlastnosti zvuku skříně. Zakřivení stěn má hodně společného s pevným výztuhovým systémem, snahou je, aby tvar účinně podporoval snížení rezonancí. Přestavěný a vylepšený distribuovaný portový systém je známý již od roku 2012, kdy se na audio scéně Wharfedale objevil poprvé. Konstrukční typizaci společnost Wharfedale směřuje tak, aby se dařilo navýšit objem vzduchu v systému se štěrbinami a tedy o hodně zlepšit výkon nízkofrekvenčního výstupu - ten by měl vygradovat ve zcela přirozené nižší zkreslení zážitků basové sekce.

 

Wharfedale je zvučnou značkou

Série Wharfedale Diamond 11 reprezentuje značku dokonale -  vytvořit efektivně fungující a kvalitní centrální reproduktor se návrhovému i tvůrčímu týmu zjevně podařilo.  Navíc klíčovým jsou jeho precedenty, jenž ho vynášejí mezi špičkové komponenty, srovnatelné s moduly prvotřídních ozvučných aparatur. Systém ovladačů, zakřivená konstrukční linie kabinetů, včetně kvalitního vyztužení, portového uspořádání slotů a s moderně navrženým designem výškového řidiče činí centrální reproduktor slušně vyhlížejícím i vyhrávajícím komponentem.

 

Wharfedale série 11 - designérův deník

 

Wharfedale série 11 - ukázka

Výrobce Wharfedale
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm (textil) / Střední a nízké frekvence: 2x 130 mm (kevlar)
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 65
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) nespecifikováno
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 87
Minimální vstupní výkon (W) 25
Nominální vstupní výkon (W) nespecifikováno
Maximální vstupní výkon (W) 150
Maximální výkon - SPL (dB) nespecifikováno
Barva Bílá
Šířka (mm) 480
Výška (mm) 170
Hloubka (mm) 200
Hmotnost (kg) 7,6
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)