Xavian Ambra Exclusiva (TMAVÝ DUB)

SKU
Xavian2558
77 020 Kč
Do 5 dnů
Cena za pár
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení
Produkt si můžete poslechnout a "osahat" v našem studiu ve Zlíně. V případě zájmu je nutná předchozí domluva (ať můžeme vše připravit :-)) a to na tel. čísle 227 272 707 nebo prostřednictvím e-mailu info@l-e.cz.

Porovnání Xavian Aria a Xavian AmbraJak voní čerstvá ambra? Víte nebo alespoň tušíte? Možná bude více těch, kteří mají povědomí o ambicích Ambry jako reproduktorové soustavy od Xavianu. Díky ní ucítíte, jak voní hudba…

Line se éterem, nenechá nikoho na pochybách

Původně jde o směs labdana a velrybí ambry. I dnes souvisejí termíny ambra, ambroxan a podobná označení se směsí pryskyřic, dřev a koření stvořené tak, aby jejich vůně byla teplá a medová. Už ji cítíte? Už ji slyšíte?

Opojný Xavian

Ač to zní neuvěřitelně, tuzemský výrobce Xavian „umí“ skvěle znějící produkty. Nejde o nic pohádkového, čarovného či neskutečného, skvěle navržené a vyrobené reproduktorové sety jsou toho důkazem. Historie je bohatá, leč jde shrnout do stručného odkazu. Zakladatel značky s italskou minulostí v naší vlasti poblíž Prahy vyrábí audio, hodné skvostného audiofilského ocenění. Perličkou je, že se takřka dotýká starořeckých mýtů. Magna Grecia, Kréta, Archimédes, Roberto Barletta se jako nekonečné linie historie a současnosti protnou v jednom bodě. Je jím Xavian.

Jako hvězdy na obloze

Září, poutají, ohromují, ale především hrají! Ať už jde o unikátní Dolce Musica, Classic Series, Epica. Další na řadě je velmi přirozená Natura, jenž bude imponovat různým náturám. Záleží na vkusu a náročnosti, ale zpravidla se tento „jantarový“ inovátor stává šperkem mezi většími regálovými reproduktorovými soustavami střední třídy. V duchu odkazů na přírodu a s obdivem k přirozenosti staví na italské prastaré přírodní bázi, která je využívána zejména ve šperkařství. Původní model zatlačila do pozadí nová generace s přídomkem Esclusiva, jelikož evoluci lze zastavit poměrně nesnadno. Ambra Esclusiva je zajímavá především pro ty, kdo holdují menšímu modelu Perla, ale hledají větší zatížitelnost i lepší extenzi směrem k nejnižším kmitočtům.

Typicky netypická aranže

V portfoliu výrobce exkluzívní Ambra reprezentuje cenově dostupné modely s ozvučnicí z masivního ořechu. Xavian slyší na precizně vybraný i zpracovaný materiál, u všech svých modelů s výjimkou řady Natura a Epica užívá dýhovanou MDF. Z materiálu dýchá přirozenost – je totiž stavebním kamenem pro kvalitní reprodukci hudby. Právě v této cenové kategorii výrobce sympaticky využívá na míru vyráběné měniče z vlastní značky AudioBarletta. Reprosoustava je rovněž zajímavá tím, že ji Xavian zřejmě udělal jako větší alternativu k modelu Perla, který sklízí ocenění po celém světě.

Vše, co potřebujete vědět

Tato lákavá dvoupásmová reprosoustava disponuje kompaktními rozměry, předním bass-reflexem a nádherným vizuálním pojetím. Cílem bylo vytvořit větší kopii modelu Perla. Faktem je, že k regálovému modelu Ambra nenáleží stojany, i když s jejich pořízením dnes není žádný problém. Ozvučnice se rovná masivní ořechové struktuře s výrobním označením „mozaika“. Je to vlastně ozvučnice, slepená ze špalíků ořechového masivu. Bombastický je Orfeo z řady Epica, ale vzhledem k ceně se není čemu divit, že Ambra stoupá v žebříčku hodnot vzhůru. Ambra stejně jako Perla sází na výjimečnost, odkaz, sériovou výhybku a vybrané součástky, tak zajišťuje relativní nenáročnost na zesilovací prvek. Má citlivost 88 dB (2,83 V/1 m) a její zatížitelnost je 30 až 150 W na kanál. Velikost 380 x 230 x 276 mm a relativně nízká hmotnost 9,2 kg je adekvátní. Ke spokojenosti přispívá frekvenční rozsah se 42 až 20 kHz i doporučený zesilovač (například Norma Audio Revo IPA-70) s výkonem 30 – 150 W. Nechybí pár jednotlivě montovaných terminálů Xavian, 8 Ohm impedance, přechodová frekvence činí 2700 Hz, citlivost zvuku (2,83 V/1 m) 88 dB. Tahle Ambra je skutečný klenot mezi reproduktory, neboť přináší netušené zážitky pro uživatelská ouška. Ověřit si to můžete třeba při návštěvě v našem zlínském studiu Luxusní elektroniky – těší se na vás nejenom Xavian!
Výrobce Xavian
Měniče v Itálii na míru navržené měniče AudioBarletta
Frekvenční odezva od (Hz) 42
Frekvenční odezva do (Hz) 20 000
Dělící frekvence (Hz) 2 500
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 88
Barva Tmavý dub
Šířka (mm) 230
Výška (mm) 386
Hloubka (mm) 276
Hmotnost (kg) 12