Xavian Quarta Evoluzione (LESKLÝ ROSEWOOD)

SKU
Xavian1773
299 990 Kč
Do 5 dnů
Cena za pár

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení
Produkt si můžete poslechnout a "osahat" v našem studiu ve Zlíně. V případě zájmu je nutná předchozí domluva (ať můžeme vše připravit :-)) a to na tel. čísle 227 272 707 nebo prostřednictvím e-mailu info@l-e.cz.

Porovnání modelu Quarta a Terza od Martina a Honzy z L-E:Nejenom živé systémy mohou procházet evolucí. Hudba, byť se zdá být neživou, jí prochází také – a navíc náš život s ní ožívá a eskaluje.

Poslech, který vás dostane

Málokdo ví, že značka Xavian je dílem Itala, který hudbě dokázal dát nový háv. Roberto Barletta díky svým reproduktorům dodává nezměrnou radost z poslechu i těm nejnáročnějším posluchačům. Málokdo také tuší, že mistrovská díla z jeho produkce jsou blíž, než bychom čekali.

Poklona vašemu umu, pane Barletta

Zakladatel firmy Xavian si se stavbou reproduktorových soustav pohrával od svých 14 let. Od roku 1988 navrhuje reprosoustavy a zesilovače, se zaměřením na povrchovou úpravu, smysl pro detail a řemeslné zpracování. Nespočet barevných provedení a typů dýh jeho produktům přidá na exkluzivitě. Materiály a technologie patří ke světové špičce, navíc pocházejí výhradně z České republiky, Itálie a Dánska. A co více - vývoj, výroba a výstupní kontroly probíhají přímo v Hostivicích u Prahy.

Nezávislost, samostatnost, kvalita

Firma Xavian je samostatná, nezávislá česká firma rodinného typu, která reaguje na požadavky různých mezinárodních investorů či fondů. Na všechny její produkty je poskytována pětiletá záruka, konkrétně na materiály, funkčnost i provedení. Podařilo se jí z vynikajícího udělat ještě lepší, model Quarta Evoluzione prošel optimalizací, respektive prodělal vývoj směrem k lepšímu - evoluci.

„Čtvrtá nota“ v řadě

Tato uzavřená velká stojanová reprosoustava má kabinety z 30 mm silných pravoúhle konstruovaných MDF panelů. Jsou také mimořádně pevné díky komplexnímu systému vzpěr. Quarta Evoluzione váží 40 kg při výšce 680 mm, šířce 350 mm a hloubce 400 mm. Je mimořádně bytelná a účelná, finální dokončení povrchu je navíc velmi sofistikované. Do vínku dostala hluboký luxusní klavírní lak. Tak vynikne kresba exotických dýh. Zpracování je bezchybné, detailní, a nechybí ani dva páry samostatných bytelných reproduktorových terminálů. Všechny tři reproduktory ve tří-pásmovém zapojení jsou vyráběny v Itálii pod značkou AudioBarletta. Basy produkují 270 mm měniče s velkou gumovou vlnkou závěsu a estetickým kroužkem, který představuje jemný zvukovod. Středo-pásmový 175 mm kónus disponuje dvojitým nízkým závěsem a membránou z papíru se speciální impregnací. Tweeter má průměr membrány 29 mm, která je vyrobena z měkké tkaniny.

Profesionální výbava

Xavian udává pracovní frekvenční rozsah 35 – 30 000 Hz (-3 dB), impedanci 8 Ohm a citlivost 87 dB / 2,83 V / m. Zajímavá je změna frekvenční výhybky - osazení na nových deskách plošných spojů, změna přechodové frekvence (filtry jsou laděny na 300 a 2 500 Hz), díky prémiovým špičkovým součástkám Jantzen a Mundorf. Díky skvělému vybavení zní Quarta Evoluzione otevřeně, jasně, vyrovnaně a konkrétněji. Hlasy jsou lehčí, přirozenější, plnější a bubny hmatatelné, rychlé, mají solidní objem. Dynamika funguje s pořádným zesilovačem – silné monobloky nabízí nejvíc, jejich potenciál je veliký.

Blíž k ideálům

Zásadním je pro náročného audiofila lepší oddělení jednotlivých nástrojových linek, ale také touha mít hudbu hlasitější a celkově intenzivnější. Díky lepší fázové koherenci Quarta Evoluzione představuje lepší podání hudební scény – hlubší, lépe definovanou, jednoznačně bohatší, větší, plastičtější a vzdušnější. Jednoduše Quarta dokáže domácímu poslechu změnit ducha, posunout ho z kategorie vynikající do kategorie skutečné špičky. S ní se dotknete muzikálnosti, kterou lze konzumovat téměř neomezeně. Vertikální vyzařování umocňuje umístění modulů do optimální výšky, doporučeno je využít 300 mm stojan. Dostupné sety jsou v provedení silver ebony, zebrano, rosewood a v černém nebo bílém laku. Jejich krásu, ale i zvuk mohou zájemci posoudit osobně – exkluzivně i na Moravě, přímo v naší zlínské prodejně elektroniky, kde se jim s velkou péčí budou věnovat zapálení profesionálové.

Ukázka


Výrobce Xavian
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 35
Frekvenční odezva do (Hz) 30 000
Dělící frekvence (Hz) 300 a 2500
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 87
Barva Lesklý rosewood
Šířka (mm) 350
Výška (mm) 680
Hloubka (mm) 400
Hmotnost (kg) 40
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)