Xavian Stella Esclusiva (COGNAC)

SKU
Xavian3082
119 990 Kč
Do 5 dnů
Cena za pár
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení
Produkt si můžete poslechnout a "osahat" v našem studiu ve Zlíně. V případě zájmu je nutná předchozí domluva (ať můžeme vše připravit :-)) a to na tel. čísle 227 272 707 nebo prostřednictvím e-mailu info@l-e.cz.

Vítejte ve světě laskavé hudby a profesionálního přístupu! S Xavian je každý den krásnější a prozářenější, s reproduktorovou řadou Nature ještě i mnohem přirozenější.

Con amore, con musica

O tom, že zakladatel značky Xavian, Ital Roberto Barletta je s hudbou a jejím podáním velký kamarád, svědčí množství audio produkce. Ani těmto ambiciózním sloupkům s příznačným názvem Stella Esclusiva nechybí nic – mají charisma jak hudební, tak vizuální a hudba v jejich podání směřuje k dokonalosti. Ať už jsou v hledáčku audiofila modelové soustavy Corallo, Ambra, Perla nebo Stella, všechny mají grády i šmrnc. Jejich společným jmenovatelem je v prvé řadě exkluzivita.

Italská vášeň, český styl

Kdo by nechtěl vyzkoušet pěkné, čistě hrající, přirozené a snadno poslouchatelné reprosoustavy s dobrou cenovkou. Xavian je velmi blízko. Český výrobce již více než dvě dekády funguje díky snaze a píli Roberta Barletty, Turíňana, který odvážně změnil místo svého působení. Ve stylovém mlýně v Hostivicích u Prahy vznikají hudební skvosty, které přídomek Esclusiva nenesou náhodou. Xavian pod skvělým vedením svého zakladatele chrlí nejaktuálnější technologie, posiluje rodinné know-how a dává vážným zájemcům o lukrativnost a poslechový zážitek nejenom naději, ale přímo hmatatelný důkaz. Sloupová architektura z prostřední řady překvapuje svými proporcemi a konceptem, který rozhodně nezůstává v ničem pozadu, výrobce totiž představuje v každém bodě od základu přepracovaný model.

Pastva pro oči i sluch

Vzhled, konstrukce, precizní ozvučnice z masivního dubu ve třech barevných odstínech, včetně hlubokého lesku - to je jenom malá ochutnávka toho nejlepšího. Xavian nabízí i luxusní verzi zpracování „marina“, což je javorové dřevo, připomínající paluby jachet. Všechny rohy a hrany korpusů jsou zabolené, podstavec stabilní, inovován je systém nízkých nožiček, přibylo množství drobných detailů. Užité reproduktory mají značku AudioBarletta. Tweeter je 29 mm měkká lakovaná hedvábná kopulka s nadprůměrně velkou cívkou, o středo-basy se stará 180 mm modul. Dvojitý nízký závěs potlačuje efekt vlnkového zkreslení, masivní hliníkový fázový nástavec reproduktoru pomáhá chladit a optimalizovat vyzařovací charakteristiky. A do třetice nechybí ani pasivní membrána. Výhybka je firemním řešením Modulo Uno s přechodovou frekvencí 2 500 Hz, originální firemní koncept se zapojením a topologií je označován jako Fase Zero. Osazování plošných spojů zajistily součástky Jantzen a Mundorf.

Technická zdatnost výhodou

Výrobce udává frekvenční rozsah 42 – 20 000 Hz (-3 dB), jmenovitou impedanci 8 Ohm a citlivost 89 dB / 2,83 V / m. Každý model je 990 mm vysoký, 230 mm široký a má 276 mm do hloubky. S hmotností 30 kg jde o velmi bytelné kousky. Xavian odvedl obdivuhodnou práci – v nové generaci nabízí opravdu to nejlepší z materiálů, součástek, estetiky i zvukových kvalit. Bonusem je systém vzpěr a komora vysypaná pískem, ale i přední pasivní bass-reflexová membrána, jenž umožní poměrně rozložitý sloupek postavit i do menších poslechových prostor.

Na schůzce s hudbou

Poslechnout si mimořádně plný a energický přednes s hudební grácií je blíže, než si myslíte. Pro více informací a profesionální předvedení si dovolujeme vám nabídnout využití nabídky na Moravě, v našem zlínském studiu, kde si každý může vyzkoušet v reálu, jaké je to být v těsné blízkosti elegantní Stelly Esclusivy. Za plného využití její nezměrné energie se octnete v zajetí hudební produkce, která umí změnit život. Con amore, con musica.
Výrobce Xavian
Měniče v Itálii na míru vyráběné měniče AudioBarletta
Frekvenční odezva od (Hz) 42
Frekvenční odezva do (Hz) 20 000
Dělící frekvence (Hz) 2 500
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 89
Barva Cognac
Šířka (mm) 230
Výška (mm) 990
Hloubka (mm) 276
Hmotnost (kg) 30