Xavian Terza Evolutione (LESKLÝ ROSEWOOD)

SKU
Xavian4186
189 990 Kč
Do 5 dnů
Cena za pár
Produkt si můžete poslechnout a "osahat" v našem studiu ve Zlíně. V případě zájmu je nutná předchozí domluva (ať můžeme vše připravit :-)) a to na tel. čísle 227 272 707 nebo prostřednictvím e-mailu info@l-e.cz.

Brát zábavu vážně? Pak se nabízí řešení - bez váhání vsaďte na zakázkovou ruční výrobu z Prahy. Nový rozměr poslechu hudby umí vykouzlit Xavian. Bez jediného kompromisu.

Jen tak zavřít oči a zaposlouchat se


Představa koncertního sálu, k tomu síla nástrojů a hlasů. Hudba je jiná – dostává jiný rozměr. Základní i střední třída produktů s novou etiketou představuje vytříbený a autentický poslech, novou dimenzi zážitků, které se dále stupňují. A hudba nikdy neomrzí. --- Nejde o science fiction, ale o dynamickou sílu reproduktorů. Nevěříte? Můžete si vše ověřit na vlastní oči i uši přímo u nás, exkluzivně i na Moravě, v našem zlínském obchodě.

Indicie, podle kterých je poznáte


Světový unikát. Bohaté know-how. Kvalitní materiály. Prestiž a exkluzivita. Roberto Barletta, Ital, zakladatel. To vše je propojeno s filozofií výrobce, který je vám blíž, než by se zdálo. Reproduktorové soustavy Xavian interiér rozezní plnými akordy, anebo může zaznít v kruhu kvart. Velké skříně Quarta mají také menší sestru Terzu. Terza Evolutione nové generace prošla výraznou proměnou, a tak i přes své nevelké rozměry působí rozložitě, díky signifikantnímu podstavci.

Příslušnost k rodině dobrých hráčů


Tento atypický model spadá pod křídla firemní řady Classic, jenž následuje ducha klasických historických modelů. Má však obdivuhodné ambice nabídnout zvuk téměř monitorového typu. Tomu cíleně napomáhá jeho koncepce a jemný, lesklý, ořechový povrch. Tercie je v hudbě obvyklá, v této sérii však poměrně neobvyklá – dočkala se evoluční etapy, proto smí hrdě nést přídomek Evoluzione. Nejvýraznější změnou je velmi inovativní osazení s reproduktory slovutné skandinávské značky Scan-Speak. Vynikají mimo jiné mimořádnou spolehlivostí, špičkovými parametry a neutrální tonalitou. Terza Evoluzione nejvíc ze všech reprosoustav Xavian naplňuje ideál referenčních monitorů - hrají sice suše, avšak spořádaně, bez studeného technicistního odstupu.

Na čem záleží

Výrobce ozvučnice ručně zpracovává, užívá přitom luxusních dýh s klavírním lakem nebo barevnosti černé či bílé. Uvnitř jsou použity nekompromisní technologické a materiální prvky, vyvinuté pro Classic Series, nevyjímaje extrémně náročné a precizní frekvenční výhybky. K soustavě náleží také na míru vyrobené stojany, podtrhující estetickou čistotu reprosoustav. Ten, kdo hledá optimální poslechové výšky s možností jemného a rychlého doladění, najde mnohem více – harmonii audia i vizualizace. Specifikem jsou vestavěné nožičky a možnost výškové úpravy stojanů.

Konstrukční zvláštnosti

A vezeme se dále na hudební linii: Prim hraje uzavřená ozvučnice typu „infinite baffle“, přizvukuje krycí mřížka s magnety v ozvučnici, měniče Scan-Speak a ruční párování měničů. I zvuk však lze vnímat zrakem. Na první audiofilský pohled upoutá inertní ozvučnicí s komplexním systémem vzpěr. Basový reproduktor disponuje technologií „Stasis“, dvoubodovou mechanickou fixací magnetu v systému příček a pokročilými frekvenčními výhybkami s proměnlivou strmostí. Tento uhrančivý set z 22 mm silných MDF profilů je dán rozměry 580 x 300 x 350 mm a hmotností 29 kg. Jde o pěkně zpracovaný kousek kovu, odkazující na zlatou éru hi-fi. Na zadní straně je úhledný štítek s informacemi o reprosoustavách a jejich parametrech, dvě sady zakázkových terminálů pro bezpečné uchycení reproduktorových kabelů. A třešničkou na dortu je kulatý matně černý kovový štítek v horní části s nápisem Evoluzione. Nová frekvenční výhybka pásma dělí na úrovních 400 a 2 600 Hz za pomoci prémiových součástek od Jantzen a Mundorf s minimální tolerancí. Jednodušší výhybka snadněji probudí energii a mnohem více oživí reprodukce. Reprodukce je tak živá, jako život sám. A o to právě jde.

Ukázka


Výrobce Xavian
Měniče Scan-Speak
Bi-wire / bi-amp možnost
Barva Lesklý rosewood
Vaše hodnocení