Acoustic Energy AE109 - Ořech

SKU
ae109wal
Hodnocení:
90%
19 990 Kč
Do 5 dnů
Cena za pár
4.5
90% of 100
Napsat recenzi
5
50 % (1)
4
50 % (1)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Sloupové reproduktory

  • Výkonné dostupné reproduktory
  • Slim design s kompaktním rozměrem
  • Výkonné měniče s rozšířeným výjezdem zajistí basy i při menším průměru měniče
  • Hroty zajistí stabilitu a sníží přenos vibrací
  • Magneticky přichycené tkané masky
  • Vyztužený MDF kabinet
  • Zadní bass reflex pomáhá nízkým frekvencím
  • Cena za pár

Stylové výkonné sloupy

Každý model Acoustic Energy je navržen tak, aby podával nenucený, prostor zaplňující zvukový výkon. Ze štíhlých sloupových reprosoustav však zní zvuk zcela neodolatelně a přesvědčivě. „Stovka“ je série moderních, esteticky laděných soustav, které mají bohatou výbavu a plnohodnotný potenciál.

Acoustic Energy 100

Nová řada reproduktorů přináší mnoho zásadních vylepšení a evolučních změn, zaměřených na zdokonalení poslechového zážitku. Současně poskytuje interiérově přívětivější reproduktory. Ty jsou zpravidla osazeny výškovým reproduktorem s novou, modernizovanou technologií zvukovodu WDT (Wide Dispersion Technology), která vytváří mnohem lepší rozptýlení v místnosti, stejně jako umístění slotových portů do zadní části zařízení. Tak lze dosáhnout menšího středového zabarvení a lepší basové odezvy. Vizuálně představují reproduktory v této sérii designový elegantnější vzhled s různě velkými rozměry. Výsledkem je stylová a mnohem výkonnější řada reproduktorových soustav, ztělesňující všechny vlastnosti, díky nimž je Acoustic Energy proslulá.

Evoluční model přináší skvělé zážitky

Model Acoustic Energy AE109 je navržen efektivně, s mnoha vylepšeními, které jsou zaměřeny na zdokonalení a výkon. Reproduktory jsou osazeny výškovým reproduktorem s novou technologií zvukovodu WDT (Wide Dispersion Technology), s níž je vytvořeno mnohem lepší rozptýlení v místnosti.  Stejnou měrou funguje umístění slot portů do zadních částí reproduktorů, tak je dosaženo menšího středového zabarvení a vylepšena je i basová odezva. Také vnější design dostál změn a pro elegantnější vzhled návrháři udělali maximum.

Konstrukční charakteristika

Výsledný efekt je nad všechna očekávání. Stylová a výkonnější řada reproduktorů ztělesňuje všechny vlastnosti, kterými je společnost Acoustic Energy proslulá. Pro co nejlepší výkon reproduktory AE109 používají dva 100 mm měniče s mimořádně silným magnetickým systémem a extrémně dlouhým zdvihem, ve spojení s 28 mm měděnou měkkou kalotou tweeteru s WDT zvukovodem. Kompletní 2.5- pásmová výhybka má zvláštní topologii, která zajišťuje integraci a špičkovou spolupráci mezi reproduktory. Zvláštní pozornost zasloužilo fázové a časové vyrovnání pro co nejvíce soudržný výkon. Měniče a výhybka jsou uloženy v pevném MDF kabinetu. Na zadní stěně umístěn bass-reflexový otvor ve tvaru štěrbiny, určený k nižšímu zabarvení na středních frekvencích a zlepšení basové odezvy. Zátěžový AE109 je k dispozici ve vinylové povrchové úpravě - saténově černý nebo v imitaci ořechové dýhy. Reproduktory jsou dodávány s magnetickými mřížkami s průzvučnou tkaninou, pro celou výšku soustav.

Měniče se mění s dobou

Co nejlepší výkon zajišťují měniče s mimořádně silným magnetickým systémem a dlouhým zdvihem. Celkem 2.5- pásmová výhybka má unikátní topologii, umožňující integraci a bezchybnou spolupráci mezi reproduktory. Zvláštní pozornost byla věnována fázovému a časovému vyrovnání pro co nejsoudržnější výkon.

Designová podpora

Měniče a výhybka jsou uloženy v pevném, 18 mm silném MDF kabinetu. Na zadní stěně je situován bass-reflexový otvor ve tvaru štěrbiny, který snižuje zabarvení na středních frekvencích a zlepšuje basovou odezvu. Zátěžový materiál, umístěný v základně sloupů, nabízí lepší tlumení skříně a basy zůstávají pod kontrolou. Výsledkem je audio produkt s čistými a přehlednými liniemi, který představuje silnou prezentaci. AE109 jsou k dispozici ve vinylové úpravě, povrch může být v saténově černé barvě nebo v imitaci ořechové dýhy. K zařízení náleží magnetické mřížky s průzvučnou tkaninou, tažené přes celou výšku soustav. 

Parametry

Soustava je tvořena 2,5- pásmovým systémem se zadním bass-reflexem. Duální 110 mm středo-basový měnič se 110 mm papírovou membránou a výkonným magnetickým systémem a 28 mm tweeter s textilní kalotou a neodymovým magnetem jsou zásadní. Frekvenční rozsah pracuje mezi 40 – 35 000 Hz, impedance má 4 Ohm a citlivost zvuku dosahuje 89 dB. Sloupy měří 160 x 800 x 240 mm, a váží 17,5 kg.

Ukázka reproduktorů ze série AE100

Výrobce Acoustic Energy
Počet pásem 2,5
Měniče Výškové: 25 mm Ø
Středo-basové: 2 x 110 mm Ø
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 40
Frekvenční odezva do (Hz) 35000
Dělící frekvence (Hz) 2300
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 113
Nominální vstupní výkon (W) 150
Maximální výkon - SPL (dB) 113
Barva Ořech
Šířka (mm) 160
Výška (mm) 800
Hloubka (mm) 240
Hmotnost (kg) 17,5