Advance Acoustic X-A220

SKU
3760179290981
41 250 Kč
Do 5 dnů

Vývojáři francouzské společnosti Advance Acoustic splnili přání i náročnějším audiofilům a milovníkům dobrého poslechu, pro které je  konečný zvuk domácího audio systému  prioritou. Pro laiky, ale i pro profesionální uživatele navrhli monofonní výkonový zesilovač X-A220. Inovovaný modul je monumentální svou vizáží, ale respekt vzbuzuje především svým špičkovým designem a nekompromisním akustickým výsledkem. Faktem je, že tento typ zesilovače vhodně a adekvátně svým možnostem řeší zkvalitnění celkového výkonu příslušného Hi-Fi systému.

 

  • Mono koncový zesilovač - monoblok
  • MAA1000 transistory
  • 220 Wattů a funkce Hi Bias s lehkostí rezohrají jakékoliv reproduktory na trhu

 

Nová koncepce

V této specifické konstrukci je naprosto eliminována jakákoliv interakce mezi obvody zesilovače pro levý a pravý kanál. K tomu přispívá i využití kvalitních audiofilních komponentů, který zaručují jemnou, přesnou a věrnou reprodukci vybrané hudby. Výkonové tranzistory „high flow“ (NJW0281G – NJW0302G) jako u MAA 1000 a vysoký příkon oživí i ty nejdynamičtější pasáže nahrávek. Model X-A220 dodává výkon 220 W na kanál ve třídě AB. Na zadní stěně je situován přepínač High Bias, kterým lze vybírat funkci koncového stupně ve třídě A/AB nebo jenom ve třídě AB. Předpokládá se tedy maximální využití 55 W na kanál ve třídě A, poté po překročení hranice automatické přepnutí na třídu AB, anebo fungování pouze ve třídě AB. Jestliže mono koncový zesilovač pracuje na 220 W / 8 Ohm ve třídě AB, díky přepínači je možné přepnutí do třídy A do výkonu 28 W.

 

Další specifika a možnosti

Kooperace výkonného napájecího zdroje a vysoko-proudových výstupních tranzistorů je zárukou dynamického přednesu. Klasická koncepce přístroje se specifickým rigidním, mimořádně tuhým děleným šasi se hodí k propojení s předzesilovačem Advance Acoustic X-PREAMP. Dochází tak k účinnému stínění jednotlivých obvodů. Užity jsou zejména audiofilské součástky a komponenty, které jsou nositeli kvality, včetně detailů a dynamiky. Jedná se o velice účinný zesilovací prvek s vynikajícím poměrem výkon versus cena.

 

Znalosti technických parametrů jsou užitečné

Výstupní výkon zařízení je 220 W do 8 Ohm / 350 W do 4 Ohm a frekvenční odezva je dána rozsahem 10 – 80 000 Hz, přičemž zkreslení je ≤ 0,08%. Vstupní impedance dosahuje 32 kOhm (nesymetricky) a 38 kOhm (symetricky). Odstup signálu od šumu je vyšší nebo roven 100 dB. Spotřeba v ekonomickém neboli pohotovostním režimu činí 0,45 W. O mnohém vypovídá také velikost konstrukce produktu, disponuje rozměry 200 x 430 x 450 mm a hmotností plných 21 kg. Audio vstupy jsou tvořeny symetrickým XLR a linkovým RCA, nechybí ani audio výstup pro repro.

 

Know-how je přidanou hodnotou

Francouzská společnost Advance Acoustic se veřejnosti poprvé představila v roce 1995 v Toulouse. Tuto firmu však vlastní společnost FVS S.A (založena byla v roce 1981), jejíž sídlo je ve Francii, v moderní budově, cca 20 km od Paříže. Francouzští konstruktéři vyznávají jasné cíle -  výjimečnost, originalitu, výzkum a vývoj. Pro absolutně spokojené zákazníky mají slabost, nechybí ani promyšlená administrativa a logistika. Produkty jsou importovány směrem k zákazníkům s cílem sloužit jim a maximálně je uspokojit. Mezi prvními zajímavými produkty byla i limitovaná edice velmi kvalitních reproduktorových soustav MA11. Advance Acoustic se díky letitým zkušenostem a progresivnímu postoji dostala do centra dění v oblasti audio video, kde dále propaguje inovativní firemní záměry za pomocí dokonale vystavěné strategie.

Výrobce Advance Acoustic
Počet kanálů Mono
Výkon na kanál (W) 2 x 220 (8 Ω, RMS) / 2 x 350 (4 Ω, RMS)
Dynamický výkon (W) nespecifikováno
Frekvenční odezva od (Hz) 10
Frekvenční odezva do (Hz) 80000
Odstup signál / šum (dB) 100
THD (%) 0,08
Analogový vstup XLR
Analogový výstup
Barva Černá
Šířka (mm) 430
Výška (mm) 200
Hloubka (mm) 450
Hmotnost (kg) 21
Vaše hodnocení