Atoll AM100 Signature - Černá

SKU
am100signature
23 790 Kč
Do 5 dnů

Špičková zařízení francouzské výroby

Známou francouzskou značku založili v září 1997 bratři Stéphane a Emmanuel Dubreuil. Jejich cílem bylo již od počátků vyrábět pokročilou audio elektroniku, kterou by si mohl pořídit kdokoli. Jejich výrobky si velmi rychle našly spokojenou klientelu a dosud funguje obchod s výrobky jak po Evropě, Americe, tak i Asii, včetně Japonska. Veškerá produkce řeší potřeby i nejnáročnějších audiofilů a milovníků zvuku, přičemž zůstává věrna firemní čistotě, eleganci a krásnému evropskému designu, hodícímu se do každého interiéru.

Signature - známka kvality

Výkonový zesilovač AM100 Signature lze přidat k jakémukoli stereofonnímu nebo vícekanálovému modulu. Ve spojení s předzesilovačem se postará o transparentní poslech včetně detailů. Také nestejné zvukové roviny jsou důsledně respektovány. Výrobce je nazývá evolučními, lze je tedy použít samostatně nebo v bi-zesílení. Všechny modely jsou také monoblokové, přemostitelné jediným přepínačem na základní desce. AM100 je sériově vybaven spouštěčem 12 V (automatické zapnutí, vypnutí s předzesilovačem).

Konektivita zesilovače

Zadní stěna AM100 Signature dovoluje uživatelům využívat RCA vstup i výstup (umožňuje připojení druhého zesilovače nebo subwooferu), je vybaven 12V spouštěcím vstupem pro automatické zapnutí, vypnutí s předzesilovačem, a terminálem pro reproduktory s pozlacenou svorkou. Výrobce propůjčil zařízení výběr ze dvou povrchových úprav – ve stříbrné nebo černé barevnosti.
Technická specifika
Zařízení pracuje s účinným výkonem 100 W na kanál do 8 Ohm, 140 W na kanál do 4 Ohm. Impulsní výkon na kanál je 180 W, při přemostění v režimu Bridge je to 300 W do 8 Ohm. Napájení si žádá 680 VA. Celková kapacita kondenzátorů čítá 32 447 µF, vstupní impedance dosahuje 47 kOhm a citlivost zvuku je 1,77 V. Odstup signálu od šumu má 100 dBA, zkreslení při 1kHz je do 0,05%. Funkční frekvenční odezva funguje v rozsahu 5 - 200 000 Hz. Model AM100 Signature je standardních rozměrů 440 x 90 x 295 mm, o hmotnosti 10 kg.

Funkce zesilovačů

Výkonový zesilovač je základním prvkem jakéhokoli systému stereo nebo domácího kina. Výkonové zesilovače obvykle bývají skryty uvnitř integrovaného stereofonního zesilovače nebo představují samostatný prvek, uzavřený ve vlastním krytu. V druhém případě mohou mít vlastní zdroj energie, odpovídající konkrétním požadavkům na vysoký proud, včetně samostatného pouzdra, které není zdrojem rušení, ani vibrací. Proto mají vyšší kvalitu zvuku. Z toho důvodu se určitá uživatelská skupina rozhodne rozšířit své stereofonní systémy a systémy domácího kina o externí výkonové zesilovače.

Vysoký standard audia

Produkty této značkové audio elektroniky jsou ručně vyráběny ve Francii s nejvyššími standardy kvality a perfekcionismu. Cílem výrobce je umožnit publiku dosáhnout na vysoký výkon, poslouchat pravý zvuk ve vysokém rozlišení za rozumnou cenu a užívat si věrnou hudbu s přítomností, hloubkou a dynamickou audio scénou. Společnost ATOLL připravila produktovou řadu s bezkonkurenčním poměrem hudebnosti a ceny. Měření a testování každého nového produktu firemním týmem má pro další výzkum a vývoj velkou váhu. ATOLL se dále drží faktu neměnit kvalitu zvuku. Na zesilovačích nejsou proto žádné měřiče „BASS“ ani „TREBLE“, protože tyto úpravy mají své nevýhody (např. frekvenční a fázové odezvy se stávají nelineárními, přidává se další „zbarvení“ a umělé, parazitické zvuky). Zvuk pak není tak čistý čistotu, ani transparentní, zastavena je i dynamika celého systému.
Výrobce Atoll
Počet kanálů Stereo
Výkon na kanál (W) 100 (8 Ohm), 140 (4 Ohm)
Frekvenční odezva od (Hz) 5
Frekvenční odezva do (Hz) 200000
Odstup signál / šum (dB) 100
THD+N (%) 0,05<
Analogový vstup RCA
Analogový výstup RCA (Line)
Barva Černá
Šířka (mm) 440
Výška (mm) 90
Hloubka (mm) 295
Hmotnost (kg) 10
Vaše hodnocení