Atoll AM200 Signature - Stříbrná

SKU
am200signaturestribrna
39 190 Kč
Do 5 dnů

Dostupná kvalita pro všechny

V Evropě je několik výrobců špičkové elektroniky, kteří mají jen malou konkurenci. Francouzská značka Atoll Electronique se k nim může směle zařadit. Jejich audio elektronika se dá pořídit v cenovém rozpětí od 10 do 150 tisíc korun. Každého zaujme jedinečný design produktů, všechny přístroje však mají společné hlavně precizní, poctivé provedení. Filozofie výrobce je stejná dnes jako na začátku - dosahovat té nejvěrnější reprodukce.


Jednodušeji už to nejde!

Výrobce se podepsal pod zařízení AM200 Signature - výkonový zesilovač, který je bohatě vybaven, skvěle postaven, s možností širokého využití. Vypadá jako hliníková krabice v precizně a s estetičností navrženém kabátku. Konstrukce je tvořena kvalitním pláštěm z hliníku o tloušťce 8 mm, který tvoří čelní panel. Kryt je vlastně pevné, stabilní kovové šasi o tloušťce 1,5 mm. Tento model je nejenom atraktivní, ale i velmi tuhý, čímž zabraňuje všem mechanickým vibracím. Horní část zařízení je pro lepší odvod tepla perforovaná, což působí také jako dekorativní prvek. Přední panel má jenom jednu LED, protože tlačítko zapnutí je na zadní straně přístroje.


Funkce

Každý výrobek má své parametry – tento zesilovač má výkon 120 W RMS do 8 Ohm a 200 W RMS do 4 Ohm, 2 x 50 W v čisté třídě A. Platí kompatibilita s řadou Hi-Fi reproduktorů. Reference a ohlasy na tento přístroj směřují k jeho vlastnostem a funkčnosti, díky čemuž byl i jeho předchůdce úspěšný. Má však jistá vylepšení z hlediska transparentnosti a dynamiky. Značka je známá také díky svojí neutralitě a basové sekci, kterou je tato řada výjimečná. Výkonový zesilovač je stejně dobrý jako řada jeho konkurentů, jejichž cena je mnohem vyšší. Navíc je ideální pro nastavení audiofilního systému s kvalitní restitucí zvuku. Francouzská muzikálnost, kterou Atoll AM200 Signature nabízí, je pověstná.

Specifika a parametry

Aby zesilovač pracoval tak jak má, záleží na návrhu, konstrukci, vlastnostech, funkčnosti, stabilitě a mnoha dalších parametrech. Tento 11 kg vážící zesilovač je klasického tvaru s atraktivní čelní stěnou, logem, označením. Modul je 440 mm široký, 90 mm vysoký a 280 mm hluboký. Kapacita všech kondenzátorů dohromady dává 62 000 µF, odstup signálu od šumu činí 100 dB a zkreslení je do 0,005 %. Aktuální je možnost zapojení v mono verzi či pro pro bi-amping. Ke stěžejním faktorům patří plně symetrické stupně s diskrétními součástmi, dvojitý pár tranzistorů MOS-FET na kanál, dva transformátory Torroïdal a dvojitá mono konfigurace. Lze využít možnosti přemostění.

Konektivita

Zařízení využívá k připojení zdvojené stereofonní RCA vstupy, pár reproduktorových výstupů a 12V spouštěcí vstup, k napájení je třeba 670 VA. Vstupní impedance dosahuje 220 kOhm a citlivost zvuku činí 1,77 V. Zkreslení při 1kHz se blíží k 0,005%, frekvenční odezva je typická rozsahem 5 – 200 000 Hz, doba náběhu je 1,3µs.

Podtrženo a sečteno

AM200 Signature se bude vyjímat v každém pokoji, dokonce se nabízejí dvě krásné a efektní designové úpravy čelního panelu. Je libo model v černé nebo stříbřité variantě? Oba dva zesilovače vypadají úchvatně a svým bezchybným fungováním se stávají bezkonkurenčním prvkem zvukových systémů. Někdy stačí vědět málo, ale že tento přístroj vyrobený ve francouzském Atoll Electronique existuje, je pro velkou základnu audiofilů docela zásadní informace. Vyzkoušet a hrát – nic víc nepotřebujete.
Výrobce Atoll
Počet kanálů Stereo
Výkon na kanál (W) 100W (8 ohm), 140W (4 ohm)
Dynamický výkon (W) 180W
Frekvenční odezva od (Hz) 5
Frekvenční odezva do (Hz) 200000
Odstup signál / šum (dB) 100
THD+N (%) < 0,05
Analogový vstup RCA
Analogový výstup RCA (Line)
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 440
Výška (mm) 90
Hloubka (mm) 295
Hmotnost (kg) 10
Vaše hodnocení