Atoll AV500 - Stříbrná

SKU
atollav500stribrna
29 250 Kč
Do 5 dnů

Zesilovače s více kanály

Specialisté na audio video komponenty nejvyšší kvality se stále snaží vyvíjet pokročilé technologie a nové výrobky. K podobným patří i vícekanálové zesilovače, kterými se zabývá Atoll Electronique, společnost nadmíru povolaná a zkušená.

Atoll to umí

Výrobce nabízí řadu vícekanálových výkonových zesilovačů, včetně Atoll AV500, respektive jediného modelu, vybaveného pěti kanály. Soudě podle specifikací, tento elegán nezabírá nejvyšší pozici v hierarchii - podle názoru inženýrů by špičkovou možností byla kombinace stereo a trojnásobného asistenta.

Charakteristika zařízení

Inovativní uzavřený 5- kanálový zesilovač AV500 je vysoce postavený a kladně hodnocený modul s výhodnou cenou. Ve srovnání s Atoll PR 5.1 přináší úžasnou kombinaci, díky které je připraven k poslechu. Jeho klasické ztvárnění se zaoblenými rohy na čelní desce je sympatické a využití v prostoru tudíž praktické. Hodí se do libovolného interiéru.

Konstrukce

AV500 je typický předním panelem ze 4 mm silného hliníku, který může být buď stříbrný, nebo černý. Zbytek tvoří kompletní podvozek z 1,5 mm silné oceli, plně symetrické stupně s diskrétními součástmi, pár tranzistorů MOS-FET na kanál na výstupech a 660 VA toroidní transformátor k napájení. Tento 5- kanálový zesilovač je 440 mm široký, jenom 90 mm vysoký a 270 mm hluboký. Přitom váží plných 12 kg.

Technická specifikace

Zařízení pracuje o výkonu W RMS na kanál do 8 Ohm 5 x 85 W, do 4 Ohm 2 x 100 W / 5 x 140 W / 2 x 120 W. Zajímavá je celková kapacita kondenzátorů, která čítá 73 000 µF. Zesilovač se skládá z 2 x 5 vstupů. Vstupní impedance dosahuje 47 kOhm a akustická citlivost činí 1,77 V. Odstup signálu od šumu je 100 dB. Zkreslení při 1 kHz je do 0,005%. Frekvenční odezva, ve které zařízení funguje, se pohybuje od 5 do 200 000 Hz.

Funkčnost

Stereo zesilovač se užívá k zesílení zdroje signálu, např. z CD přehrávače, streamovacího přehrávače, tuneru - rádia. Odlišit je třeba integrované zesilovače. Většina zařízení jsou integrované zesilovače, které se skládají ze dvou hlavních prvků - z předzesilovače s ovládáním hlasitosti a výkonového zesilovače. Běžným aspektem integrovaného zesilovače je phono předzesilovač, který umožňuje přímé připojení gramofonu. Stále větší počet výrobců také instaluje do integrovaných zesilovačů digitálně-analogové převaděče (DAC) s digitálními, optickými a koaxiálními vstupy, často i s USB vstupy typu B pro PC Audio. Speciální verzí integrovaných zesilovačů jsou integrované stereofonní systémy, kde výrobce přidává do zesilovače zdroj zvuku, jako je CD přehrávač, streamovací nebo síťový přehrávač, či rádiový tuner.

Seznámení s Atollem

Je známo, že počátky francouzské společnosti Atoll Electronique sahají k září roku 1997. Tehdy totiž založili bratři Stephane a Emmanuel Dubreuilovi firmu, kde se všechny výrobky vyrábějí manuálně v továrně ve městě Brecey v Dolní Normandii. Inovativní francouzská společnost se zabývá výrobou

vysoce kvalitních elektronických součástek pro stereofonní systémy vyšší úrovně, ale ve své nomenklatuře je zároveň i místem pro vícekanálovou elektroniku, směřující například ke špičkovému vybavení domácích kin. Filozofií firmy vždy byla a stále je snaha o produkci vynikající audio elektroniky za slušné peníze, snadno dostupné všem vrstvám audiofilů. A ta se díky světovému renomé této značky potvrzuje.

Výrobce Atoll
Počet kanálů 5.0
Výkon na kanál (W) 5×85 W / 2×100 W (8ohm), 5×100 W / 2×140 W (4ohm)
Frekvenční odezva od (Hz) 5
Frekvenční odezva do (Hz) 200000
Odstup signál / šum (dB) 100
THD+N (%) 0,005
Bi-amp zapojení
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 440
Výška (mm) 90
Hloubka (mm) 270
Hmotnost (kg) 12
Vaše hodnocení