Audiolab 8300MB - Černá

SKU
5025941158745
29 790 Kč
Do 5 dnů

Užívat si hudbu je tak snadné

Historie a tradice britské společnosti Audiolab, i když se to na první pohled nezdá, má hodně společného s milovníky hudby. Jenom mezi tím leží dlouhá a klikatá cesta. Firemní vývojoví inženýři odkaz společnosti postupně realizovali, každý jednotlivý komponent dostali pod kontrolu, aby se hi-fi systém, který předčí starou klasiku, stal pro všechny audiofily ikonou.

O příčku výš

S vylepšenými, účinnějšími komponenty, technologií zvukového formátu s vysokým rozlišením a inovativní estetikou řada 8300 opět zvýšila laťku. Nový Audiolab hrdě představuje inovativní modely v nejnovější sérii - 8300A, 8300CD a 8300 MB.

V hlavní roli monofonní zesilovače

Výrobce je označuje jako „Pocket Powerhouse“, jinými slovy kapesní elektrárny. Kapesní proto, že se oba postavené vedle sebe vejdou do kompaktního půdorysu 8300CD. Monobloky Audiolab 8300MB jsou dvě velké, nesložité jednotky s minimálním podílem designu z hlediska tvarování. Komplexní šířka monobloku je 216 mm, výška 150 mm, hloubka 379 mm na necelých 10 kg hmotnosti. Přední stěna je tvořena jednoduchým plátem z hliníku, na němž vystupuje spínací tlačítko a zdobí jej vyfrézovaný znak výrobce, včetně modelového označení. Komplexní zpracování je poměrně strohé - tělo je vyrobeno spíše účelně, jednoduše, dalo by se říci podle britských standardů.

Vlastnosti zařízení

Tento zesilovač s 250 W čistého vyváženého zesílení jede na plný výkon 8300 MB, bezpodmínečně. K dispozici jsou velké zásoby energie, tedy i vysoce výkonný pohon pro napájení a ovládání nejsilnějších reproduktorů. Tento nejnovější sériový vývoj nyní obsahuje plně vyvážený výkonový stupeň, jenž umožňuje využití vyvážených XLR vstupů. Díky tomu je dodávka MB ideálním řešením pro M-DAC s vyváženými výstupy i na dlouhých kabelech. Zadní stěna hostí jenom nezbytně nutné prvky, mezi něž lze zahrnout napájecí zásuvku s kolébkovým spínačem. Provoz monobloku je ovládán 12V signálem (vstup i výstup), signál do zesilovače lze přivést buď nesymetrickým RCA konektorem, nebo jeho symetrickým XLR bratrem. Stisknutím tlačítka nad konektory je možné zvolit aktivní vstup. Do reproduktorové soustavy proudí energie nevelkými terminály.

Konstrukční charakter a specifika

Výrobce zvolil z ryze praktického hlediska poměrně atypickou konstrukci - obvody jsou plně symetrické, duálně v patrech nad sebou. V jediném kompaktním šasi jsou dva výkonové zesilovače v můstkovém zapojení. Zásadním komponentem pro dostatečnou sílu je robustní toroidní trafo, stavěné na výšku, oddělené od zesilovacích obvodů kovovou přepážkou. Z firemních tranzistorů dostane přístroj slušných 250 W trvalého výkonu do 8 Ohm, respektive 350 W do 4 Ohm. Krátkodobě pak umí zesilovač dodat až 450 W. Monobloky mají slušný zisk 29 dB. Frekvenční rozsah zařízení se pohybuje od 5 do 60 000 Hz, mezi 20 - 20 000 Hz pak v toleranci +/- 0,3 dB. Celkové harmonické zkreslení není vyšší, než 0,003%, intermodulačně pak 0,03%. Odstup signálu od šumu je nadprůměrně 110 dB a tlumící faktor je v hodnotě 200. Ke standardnímu příslušenství se počítá také přidaný napájecí kabel a příručka pro uživatele.

Zvláštnosti monobloků

Monobloky sázejí hlavně na mohutný objem, umějí probudit pocit síly, nezdolnou energii. Díky tomu nejsou kontury tónů úplně pevné, jsou měkčí a uvolněnější. Basy samotné vyznívají stroze, hutněji, ale zvládnuté jsou dobře. Kompletně pak audio působí vyváženěji - 8300CD a 8300MB jsou si přece souzeny a stavěny na míru.


Video ukázka:

Výrobce Audiolab
Počet kanálů Mono
Výkon na kanál (W) 250W (8ohm); 350W(4ohm)
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Odstup signál / šum (dB) 110
THD+N (%) <0,003
Analogový vstup RCA, XLR
Barva Černá
Šířka (mm) 216
Výška (mm) 150
Hloubka (mm) 379
Hmotnost (kg) 9,5
Vaše hodnocení